West Side Family x Alban Kondi - 7 Dite (Kenga Magjike 2019)

 • Am Vor 11 Monate

  West Side Family OfficialWest Side Family Official

  Dauer: 04:10

  Muzika: Alban Kondi & Elgit Doda
  Orkestrimi: Alban Kondi & Elgit Doda
  Teksti: Alban Kondi
  Mix Master: Marenglen Boja
  Available on:
  Spotify: open.spotify.com/album/6VQ01DyF9uDauuZ47slFMA
  Deezer: www.deezer.com/en/album/120484982
  iTunes: music.apple.com/us/album/7-dite-feat-alban-kondi-single/1489471260

  Teksti:
  Landi

  S’dua unë ti shoh më
  Sytë e tu që shtiren
  Shiko ne pasqyrë veten dhe kupto
  Asgjë e imja jo më nuk shihet
  Mund të kishim botën, po s'jemi më
  Isha bërë si ti e tani s’të njoh
  E fundit e fundit e fundit fjalë është të them: Ti shko!

  Refreni
  Landi

  Fajet s’ti mbaj
  Mos fol as mos qaj
  7 ditë të javës vetëm gënjen
  S’ke shpirt me ty më jo s’ia vlen
  Falëm pse mthu?
  Çfarë pret nga unë?
  7 ditë të javës vetëm gënjen
  S’ke shpirt me ty më jo nuk ia vlen

  Miri

  Ti nuk ke më shpirt
  Ti nuk ke më dritë
  Ti nuk ke
  Ti nuk dhe asgjë
  Si s’më dhe ti
  Jo asgjë s’më dhe
  Vetëm errësirë
  Jo asgjë më shumë
  Ti k’shu je
  S’ke pse më kërkon
  Nga unë ç’a kërkon
  Mirë më njeh
  Mes meje dhe teje
  Po të them se ka mbaruar
  E nuk kam më asnjë forcë
  As motiv për të besuar
  Në çdo rresht që ti më shkruan
  S’ka asgjë aty për ne
  Më mirë shko në jetën tënde
  K’shu e solle k’shu e le
  S’ke pse qan e të më lutesh
  Që të fal e të kuptoj
  Kur s’ke zemër të më duash
  S’ke pse thua që më do
  Jo nuk dua që ta mbaj
  Kur gjithçka ka përfunduar
  Merri fjalët merri lotët
  As ato nuk janë për mua joo

  Refreni
  Landi

  Fajet s’ti mbaj
  Mos fol as mos qaj
  7 ditë të javës vetëm gënjen
  S’ke shpirt me ty më jo s’ia vlen
  Falëm pse mthu?
  Çfarë pret nga unë?
  7 ditë të javës vetëm gënjen
  S’ke shpirt me ty më jo nuk ia vlen

  Albani

  Fajet më thoje s’i kishe
  Po kush i kishte
  E veshe fustanin që doje
  Po kush ta zhvishte
  Fjalët i çove në erë
  Tani s’ka vlerë
  Shpirtin e shite e dogje në terr
  Ti s’ke me vlerë
  Rrugën qe doje e more e hodhe n’humner’
  Në humnerë po hedh unë shpresën mbuluar me harresën
  E kësaj ndjenje të çuditshme pikë i vë mbulesën
  Aty po hedh mungesën dëshirën për rikthim
  Ajo që dua është të iki në një rrugë pa kthim
  Sa të kam dashur forcën tek ti e kisha
  E sot s’mund të harroj gjith’ ënd’rrat që me ty i nisa
  Ti shkove bashkë me erën të mori si stuhi
  Nga ty ajo që mbeti ZBRAZËTI edhe TRADHËTI


  Refreni
  Landi

  Fajet s’ti mbaj
  Mos fol as mos qaj
  7 ditë të javës vetëm gënjen
  S’ke shpirt me ty më jo s’ia vlen
  Falëm pse mthu?
  Çfarë pret nga unë?
  7 ditë të javës vetëm gënjen
  S’ke shpirt me ty më jo nuk ia vlen

marsela gjoshe
marsela gjoshe

Uauuuu.Tani e dëgjova për herë të pare dhe mund të them që është shumë e bukur kjo këngë.Bravo çuna si gjithmonë jeni fantastik.

Vor 12 Tage
Lire Dajaku
Lire Dajaku

Kange. Zhytem Kur ishe e pare ne fytyren tende,,, mu duke sikur shohja drien e pare te nates me hene. Sa perse ,,do veja ,,edhe piken mu duke NATA ore me akrepat e shkrime. Shkrije akullin ne shpirt,,veje pikequditesen,,ne rast Se ter quditesh,,,tani veje piken.... Trandafil I vyshkur, sa kishe vleren nuk do shisja kurr,, sa nje cop grisur emer te shkruajtur ne leter,,,fitova,,ishte ky emri,,e veja ,,ne doren time,,kisha deshmitar,,Jo quditje,,befasie...nga textshkruesja shpresa uke dajaku,,me shendet,,

Vor Monat
Lire Dajaku
Lire Dajaku

Kanget per ju,,,nga textshkruesja e vitit 2002, Kange e pakendueme. Se di kur ishte ,,,rasti ,,per te qene ai I duhuri per ty,,,,, Se ke ndermend te,, jetoje dot dashurin e perjetshme te iluzionuar ,,ne pafundesi... Me eshte krisur damari,,,gjaku eshte I vlouar,,,ketij sistemi beri ball ti zhuane e dashuruar,,,.. Tiffani ishte zemra jote,,,koka Sahara ,,kurse fjalet boshe,,,helm joshese. Sa mire do te ishte ,,te mishe diqka qe nuk e njoh,,do me behesh dilozion por friken sta njoh.

Vor Monat
Jona Jona
Jona Jona

0q0000

Vor 2 Monate
Kozeta Toto
Kozeta Toto

Ikën naldooo 😊

Vor 2 Monate
Artur Bullari
Artur Bullari

Per shum vite munguan kenget e WSF kenget e juaja te thurura plot fjale e mesazhe vazhdoj ti degjoj. Uroj qe WSF te vazhdojn me kenget e tyre qe jan poezi dhe ritem. Jeni UNIK

Vor 2 Monate
Naile Sulkaj
Naile Sulkaj

👍🏻👏🏻♥️

Vor 5 Monate
Reti Kaza
Reti Kaza

Si ka munsi në çdo klip të grupit West side family nuk shikon as një comment negative.. 😏 Përgjigja:high quality music and people

Vor 5 Monate
Reti Kaza
Reti Kaza

Meduket se nëse Jan akoma kte (west side family) akoma kemi shpresa se këngat shqiptare ja vlejn për ti dëgjuar

Vor 5 Monate
Sidni Sidi
Sidni Sidi

Kam shumë mall

Vor 5 Monate
Donald A. official
Donald A. official

kjo keng te qeteson telat e shpirtit, telat e trurit edhe telat e zemres

Vor 6 Monate
xhulio
xhulio

Kur e degjon kengen pa video clip te duket sikur kendon DR flori origjinal.super muzik bravo 👍💪

Vor 6 Monate
Cana Ada
Cana Ada

Kjo shume kenge bukur gjuna Mori cmimin pare aty behen shume puce.

Vor 7 Monate
TEO TEO
TEO TEO

Jeni te papam..Mes jush eshte gjithmone Flori...Bravoooo

Vor 7 Monate
Klaudja Refitaj
Klaudja Refitaj

Per ty nuk ia vlen te japesh jeten se je vec nje hic

Vor 8 Monate
Bana Lio
Bana Lio

Super kenge

Vor 9 Monate
G2 Dajana Dulaj
G2 Dajana Dulaj

♥️♥️♥️

Vor 9 Monate
Toka Jone Toka Jone
Toka Jone Toka Jone

Kënga Magjike E termertin ......🇦🇱

Vor 9 Monate
Niki Niki
Niki Niki

Sa e gjej veten ne kete kenge . E mrekullueshme

Vor 9 Monate
Nertil Nuhu
Nertil Nuhu

I vetmi grup qe i rezistoi koherave si gjithmon me te miret. Respekte.

Vor 9 Monate
Andrea Renxa
Andrea Renxa

jane 2 dekada qe grupi i wsf vazhdon prodhon muzik te bukur edhe pa te Madhin Dr Florin ... vazhdojn te krijojn kenge te se njejtes rryme,kenge te cilat jane vertet hite dhe vazhdojn e degjohen me nostalgi akoma dhe sot nga fansa te vjeter qe kan qene te cmendur pas ktij grupi,pavaresisht se un kam qene fans i produkt 28 me shume,gjithsesi me behet qejfi qe degjoj se prodhohet akoma muzik nga kta kengetar qe bejn muzik te vertet rreth realitetit,e shum gjerave te tjera,e jo si tani qe e kane bastarduar muziken me rap pa lidhje qe i kendohet droges,parave dhe seksit... old school always the first ever and forever 🙏🙏🙏

Vor 9 Monate
Odise Rozi Hysa
Odise Rozi Hysa

Kg shumë e bukur... suksese ketij djalit Albanit qenka kopje si Dr.Flori, i ngjaka Si ne ze Si ne pamje.....

Vor 9 Monate
Odise Rozi Hysa
Odise Rozi Hysa

@Tani dj Po e di

Vor 6 Monate
Tani dj
Tani dj

Albani eshte i vellai i Florit prandaj ngjan

Vor 6 Monate
IceFireSoul
IceFireSoul

Nje nder tekstet me te bukura tek kenga magjike! MasterPiece! Meritonin fitoren!

Vor 9 Monate
Mirela Gjuzi
Mirela Gjuzi

Te rrethqethet mishi 😍

Vor 10 Monate
Merin Meri
Merin Meri

Ju degjoja qe kur isha femi jeni shume te mire qe te tre po doktore florin se zvendeson dote asnje ai do mbetet ne zemrat tona 🙏🙏

Vor 10 Monate
Ardit Agolli
Ardit Agolli

The most underrated group ne shqiperi. Meritojne me shume.

Vor 10 Monate
eliona xhemaj
eliona xhemaj

Kenge fantastike!E degjoj me dhjetra here cdo dite!BRAVOOO Nga Athina!

Vor 10 Monate
Emiljan Murrizi
Emiljan Murrizi

Super konge nuk ka me vene per ty ne zemren time

Vor 10 Monate
Haki Xhindi
Haki Xhindi

Te keqen e zërit tënd landi ke zë te bukur e të ëmbel kjo keng me pelqen shum perdita e degjoj respekte nga hanoveri gjermanis

Vor 10 Monate
Maria Airam
Maria Airam

Zeri landit adhurim 🤩kenga super suksese djema 🙏🏻

Vor 10 Monate
Matteo Seminario
Matteo Seminario

Super kege bravo cuna.☝️👈👍👏👏👏👏

Vor 10 Monate
lulezim ciku
lulezim ciku

Shum keng e bukur, per mu duhet te ishte kenga fituese. Xxxxxcxxxx

Vor 10 Monate
rozina Skana
rozina Skana

Perfect song 🤩

Vor 10 Monate
klarida
klarida

Uaauuuu nj super hit 👏👏👏👏👏 u kenaqa duke e degjuar

Vor 10 Monate
ÄForboys Brothersfor4
ÄForboys Brothersfor4

Më në fund iu bashkua WEST SIDE FAMILY ai që doja dhe i përshtatet këtij grupi , bravo dhe urime Alban 👍 Kurse me ju ja vlen të hapësh volumin në maksimum në cdo këngë tuaj ën 💥👍😀

Vor 10 Monate
my music Rozita
my music Rozita

E bukur kenga

Vor 10 Monate
Erjona Arizi
Erjona Arizi

Super kenge.🥰

Vor 10 Monate
Devi Shani
Devi Shani

Brravo çuna! Brravo Alban! 👏 Dr. Flori nuk mungoi në minutat e ksaj kënge.

Vor 10 Monate
Mageljana Çekrezi
Mageljana Çekrezi

un vdes per kete kengen edhe ate tretren marinel

Vor 10 Monate
klaudja prifti
klaudja prifti

Kenga me e mire, bravooo

Vor 10 Monate
n p
n p

Meritonit te fitonit Kengen Magjike tek kjo keng gjen gjithcka inerpretim , muzika,ndenja etj po gjithmon ndodh e kunderta, po per ne jeni fituesit suksese ,Respekte.😍

Vor 10 Monate
toto Al
toto Al

Gjithmon super keng super tekst meritonin dhe meritijn me shum kto djem rrespekte per muziken dhe mesazhet ne keng

Vor 10 Monate
Amla Amla
Amla Amla

Super keng jeni 👑👑👑👑👑👑👑,,

Vor 10 Monate
Mariza Balluke
Mariza Balluke

Edhe pse nuk fituat, mbeteni më të mirët👌😍😍😍

Vor 10 Monate
Pamela gjoni
Pamela gjoni

Muzik iraniane

Vor 10 Monate
Marinela Gurakuqi
Marinela Gurakuqi

Kenga juaj ska nevoj per nje cmim 🙏Sepse nga momenti qe degjohet kthehet legjend suksese

Vor 10 Monate
Lorenc Kashari
Lorenc Kashari

Vetem nje gje mungon qe nuk ven asnjeher 1 foto te FLORIT

Vor 10 Monate
M. B.96
M. B.96

Bravo Alban per pak mu duke si Dr Flori 👏👏👏

Vor 10 Monate
Rezarta Ramaj
Rezarta Ramaj

Ju meritoni fitore!

Vor 10 Monate
Marsela Pocari
Marsela Pocari

Edhe pse nuk fituat kengen magjike ju keni fituar zemrat e te gjitheve,,, Jeni me te miret,

Vor 10 Monate
brisida dashi
brisida dashi

🥰

Vor 10 Monate
Bruna N
Bruna N

The main singer is amazing His voice always great

Vor 10 Monate
Jetemtiamo Ballsh
Jetemtiamo Ballsh

Kenga magjike mutttttt mutttttt esht ju do jeni fitus si gjithmon 😎😎😎😎 Shum izhgenjyer

Vor 10 Monate
ajniz zhuleku
ajniz zhuleku

Bravo West Side Family super kenge interpretim plot ndjenje dhe kombinim i zerit super Albani perfekt e zvendeson Doktor Florin

Vor 10 Monate
zonje kabello
zonje kabello

Albani I denje per vendin bosh!! Nje gjetje perfekte!👏👏👏👏👏

Vor 10 Monate
Leiton Elia
Leiton Elia

Super si gjithmon

Vor 10 Monate
senja p.
senja p.

Na kishin munguar çunat.super këngë

Vor 10 Monate
KING ideas
KING ideas

Ky Albani e imition bukur dr Florin bravo

Vor 10 Monate
SS 88
SS 88

❤🎶👏👨👨👨

Vor 10 Monate
Anita Doko
Anita Doko

Meritoni fitoren 🙏

Vor 10 Monate
Edlira Lazaj
Edlira Lazaj

shume e bukur kenga suksese cuna faleminderit shume per kenget tuaja ju duam shume 🖐

Vor 10 Monate
ariani.olindo dragoti
ariani.olindo dragoti

Kjo është Muzika e vërtetë Shqiptare ! Impresionuese, nivel i lartë muzike dhe interpretim i përkryer. Fragmenti nga min 1:30 - 2:09 e zbeh bukurinë dhe emocionet që të jep kënga kur mbështetet te muzika dhe jo te recitimi

Vor 10 Monate
Ilda Gjozi
Ilda Gjozi

Kenga fituese.🤷🏻‍♀️

Vor 10 Monate
Irisa Hoxha
Irisa Hoxha

Bravo nje super keng

Vor 10 Monate
Eleni Papa
Eleni Papa

O zot ca kenge bravo suksese.

Vor 10 Monate
Gena Xhebexhiu
Gena Xhebexhiu

U rikthyen si dikur por mungon Dr Flori lezeti grupit , por e zevendesoi Albani 👏🙏😍 keng super 🥰🥰🤗🤗

Vor 10 Monate
ar ti
ar ti

👏👏👏❤️

Vor 10 Monate
Olivia Softa
Olivia Softa

Super keng. Po Albani esht vllai i dr. Florit???

Vor 10 Monate
Great Story
Great Story

po

Vor 10 Monate
Ωmega pax
Ωmega pax

Hi Michigan .. fluturimi yt ,pranvera yte?!

Vor 10 Monate
Matilda Alizoti
Matilda Alizoti

Seper e bukur 🤩... " 7 DITE TE JAVES VETEM GENJEN,SKE SHPIRT PER TY ME NUk JA VLEN" 😏

Vor 10 Monate
Erjon Gosturani
Erjon Gosturani

👐🏻👏🏻 si gjithmon

Vor 10 Monate
Jovana Jovana
Jovana Jovana

Bravo kenga fituse superrrrr

Vor 10 Monate
Xristina Xhika
Xristina Xhika

Sa e bukurrr kjo kenge te gjitha kenget i kan super i degjoje cdo here...ju uroj sa me shume suksese ,,jeni shumeee te mire🥰🥰

Vor 10 Monate
erida hoxha
erida hoxha

Këngë shum e bukur suksese djema e veçanërisht Landi e këndon në mënyrë perfekte kengen me shpirt percjell shum emocion. Muzikë fantastike .👏👏

Vor 11 Monate
Desi Ismaili
Desi Ismaili

Mu duk sikur brenda saj qendronte shpirti I Dr Florit shum e bukur ..................................shpirti I tij qendron kudo ku cunat e Westside ndodhen bravo cuna👏👏👏

Vor 11 Monate
Rei Jaho
Rei Jaho

Kenga magjike kjo eshte 👌👌

Vor 11 Monate
toni toni
toni toni

Ske shpirte me ty me nuk ja vlen....😢😢😢

Vor 11 Monate
Marinela Musollari
Marinela Musollari

🤩🤩🤩

Vor 11 Monate
Manjola Goga
Manjola Goga

Bravo cuna Uroj qe vetem nje here te merni ate qe keni merituar gjithmon FITOREN E CMIMIT TE PARE

Vor 11 Monate
Anisajona Gjerga
Anisajona Gjerga

bravo cuna. suksese

Vor 11 Monate
ar llo
ar llo

Te vetmit qe cdo keng ke deshir ta degjosh suksese

Vor 11 Monate
Erandi Sturgu
Erandi Sturgu

Meriton me shum well done 👍👍👍

Vor 11 Monate
princess katty
princess katty

😍😍😍

Vor 11 Monate
Dorina Likaj
Dorina Likaj

Mos vdekshi kurre ska si ju🌟🌟🌟🌟🌟

Vor 11 Monate
Viola Latifi
Viola Latifi

Super kenge ,e ndjere per nje relaitet te hidhur,qe se shmangim dot!!

Vor 11 Monate
food by Anna
food by Anna

Super 👏👏

Vor 11 Monate
Lirie Potka
Lirie Potka

Bravo do te jete hit!U rikthye edhe Albani ne vend te Dr.florit👌👌👍👍👏👏👏

Vor 11 Monate
alda aldas
alda aldas

Si gjithmon keng fantastic bravo

Vor 11 Monate
Chris Tashulla
Chris Tashulla

Super!!!

Vor 11 Monate
Entela Hotollari
Entela Hotollari

Zeri i Landit te prek mu ne shpirt

Vor 11 Monate
Ana Music
Ana Music

Perfektttt ✌️😎

Vor 11 Monate
Krisenda Gjata
Krisenda Gjata

Super

Vor 11 Monate
Armes band armes band
Armes band armes band

Shum keng e bukur ! Bravvvo cuna

Vor 11 Monate
Bela bela
Bela bela

Thjesht dashuriii jeni

Vor 11 Monate
Leonard Culi
Leonard Culi

Fajet sti mbaj , Mos fol as mos qaj 7 dit e javes vetem genjen Ske shpirt me ty me jo nuk ia vlen

Vor 11 Monate
Giselda Alla
Giselda Alla

Landi super keng bravissima meritoni fitoren 💋❤️♥️

Vor 10 Monate
Yep just me!
Yep just me!

Wow got chills 😮 , cfare ngjashmerie zeri Albani me Dr. FLORIN na kishte munguar zeri pa fund ky ze 😧, bravo çuna 🤩 pa fund suksese

Vor 11 Monate
Ardit Ramaj
Ardit Ramaj

Bravo djema ju pershendes nga USA

Vor 11 Monate
Jetmir Hoxha
Jetmir Hoxha

Keshtu vazhdoni cuna!! 👌👏👏

Vor 11 Monate
Wolfi dardi123
Wolfi dardi123

Qe 7her nreplay e po mkujtohen edhe kongt tjera i gjall dhe Dr.Flori 😇 A juve n'DISLIKE....dora breh ju thaft

Vor 11 Monate
Xhevi ivexh
Xhevi ivexh

👏👏👏👏👏👏 Super kenge ju lumte suksese djema 👏👏👏👏

Vor 11 Monate

Nächstes Video

West Side Family - Beso (Official Video HD)

05:35

West Side Family - Beso (Official Video HD)

West Side Family Official

Aufrufe 3 600 000

Olsi Bylyku - Ma kthe (Kenga Magjike 2019)

03:12

Besa - Histori

03:09

Besa - Histori

BESA

Aufrufe 769 000

Fluturimi 3470 Ft Soni Malaj

03:55

Fluturimi 3470 Ft Soni Malaj

Flori Mumajesi - Topic

Aufrufe 50 000

Eneda Tarifa - Ma zgjat doren (Kenga Magjike 2019)

03:33

Ne 1 Jave, 24 Janar 2016 - Landi

07:49

Ne 1 Jave, 24 Janar 2016 - Landi

Top Channel Albania

Aufrufe 1 200 000

WEST SIDE FAMILY & AURELA GACE - JEHON

03:25

West Side Family - E gjithe bota jemi dy (Official Video HD)

04:12

West Side Family - E gjithe bota jemi dy (Official Video HD)

West Side Family Official

Aufrufe 1 300 000

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Duamë (Official Video HD)

03:30

Teddy - 101/20 - Witz vom Olli

1:23

Teddy - 101/20 - Witz vom Olli

Witz vom Olli

Aufrufe 36 280

Uyanış: Büyük Selçuklu 4. Bölüm🏹

2:11:39

Uyanış: Büyük Selçuklu 4. Bölüm🏹

Uyanış: Büyük Selçuklu

Aufrufe 2 458 052

GIANT Pumpkin Carving Contest

25:49

GIANT Pumpkin Carving Contest

Dude Perfect

Aufrufe 13 095 625