Vesa Luma tregon arsyen pse shkuan ne Zelandën e Re: Ishte shume e vështire

 • Am Vor year

  RTV KLANRTV KLAN

  Këngëtarja e njohur Vesa Luma ka qenë ditën e sotme në një lidhje me Skype me emisioni Rudina në Tv Klan e cila ndër të tjera ka treguar arsye pse u zhvendosën në Zelandën e Re dhe sfidat që janë përballur.
  Rudina Magjistari: Pse zgjodhët Zelandën e Re për të shkuar?
  Vesa Luma: Ne ishin në një udhëtim në Australi një vit para se të zhvendoseshim në Zelandën e Re dhe jemi mrekulluar. Një i afërmi im pati mundësi dhe e ftoi Gerin për të parë vendin nëse i pëlqen apo jo. Kur ka lindur Liani, aty filluam të shihnim të mirat dhe të këqijat e vendit dhe si çdo prind, meqë e kemi pasur mundësinë, kemi vendosur që të paktën për Lianin të bëjmë një sakrificë e cila nuk është e vogël sepse kemi lënë gjithçka pas. Por na pëlqeu shumë si vend dhe jemi të lumtur që jemi këtu.
  Kemi kaluar nëpër shumë sfida dhe të gjithë ata që jetojnë jashtë e kuptojnë këtë pjesë dhe doja t’i thoja të gjithëve që jo gjithçka që shihet mund të jetë shumë e bukur. Ka momente që edhe ne nuk jemi të sigurt dhe shpesh ndodh diçka dhe themi nuk po mundemi, të kthehemi, por pastaj shohim Lianin, ai e adhuron këtë vend./tvklan.al

  , një program nga autorja dhe moderatorja , një prej emisioneve më të ndjekur dhe të dashur për publikun duke ofruar tema të larmishme për të gjithë familjen.

  SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on DE-film for more videos!

  Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
  Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
  Follow Tvklan on Facebook: facebook.com/tvklan/
  Follow rtvklan on Instagram: instagram.com/rtvklan/
  Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

s s
s s

Australia eshte mrekullia e botes, klime fantastike me vende te bukra si nga natyra po dhe nga dora e njeriut, New Zeland eshte i bukur, ka klime e ftohte. Jetesa si shqiperia nuk eshte me atje, por atje duhet te punoni shume jo si ne shqiperi pune e kafe me ul ne orar pune keshtu ndodh ne shqiperi.

Vor year
Amar abdullahu
Amar abdullahu

Un jetoj ne Canada esht shum vend imir ki drejta me ban qka dush esht vend free veq qe jemi larg pak se per ven ska mat mir

Vor year
Ergi Hoxha
Ergi Hoxha

Me vjen shume keq kur lexoj nje komente ku i nxerr dembela shqiptaret. Njoh mire australine, zelanden, canada, new york, florida. Anlgli. Kam jetu me vite ne te gjitha kto.. ne shqiperi nuk ka shtet,,, ka njerez te takentuar dhe te braktisur nga shteti. Njeriu ka nje jete dhe çdo njeri ka menyren e vet te jetuarit. Ne pergjesi ballkani ka kto probleme, se nuk ka fabrika

Vor year
Rea Ree Rea 777
Rea Ree Rea 777

Aman mi ai eshte i ngrenshem! Marshalla

Vor year
ElaeSindi Eli
ElaeSindi Eli

Un jam 1 Femen jetoj moti ne Gjermani, masi muka ba bajat Gjermania, kam mendu me dal ne Zelanden e Re per me je tu. Ose ne Australi.tregoni nese Dini a eshte me mir ne Australi ose Zeland se Gjermani ?

Vor year

Nächster

Vesa luma

12:45

Vesa luma

Tring

Aufrufe 121 000

Generation of Griffins #shorts

0:42

Generation of Griffins #shorts

BrandonMN

Aufrufe 2 166 586

Tozluyaka 7. Bölüm

2:8:06

Tozluyaka 7. Bölüm

Tozluyaka

Aufrufe 1 927 946

Wikinger hält eine ganze Armee auf

1:00

Wikinger hält eine ganze Armee auf

Brothers in Arms

Aufrufe 71 780

Wenn Anime Charaktere zocken würden

0:54

Wenn Anime Charaktere zocken würden

Melvin Lee Lewis

Aufrufe 381 966

Wikinger hält eine ganze Armee auf

1:00

Wikinger hält eine ganze Armee auf

Brothers in Arms

Aufrufe 71 780

Alles war GELOGEN? | CanBroke Reaction

53:49

Alles war GELOGEN? | CanBroke Reaction

CanBroke LIVE

Aufrufe 212 172

Alles war GELOGEN? | CanBroke Reaction

53:49

Alles war GELOGEN? | CanBroke Reaction

CanBroke LIVE

Aufrufe 212 172

Tassen kaufen | Grünwald Freitagscomedy | #shorts

0:15

Tassen kaufen | Grünwald Freitagscomedy | #shorts

Grünwald Freitagscomedy

Aufrufe 48 413

BUGGY D. CLOWN IN 25 MINUTEN

25:25

BUGGY D. CLOWN IN 25 MINUTEN

Raafey

Aufrufe 154 696