Magic 4 - Hape telefonin

 • Am Vor 3 Monate

  MAGIC 4MAGIC 4

  Dauer: 02:59

  @ONIMA - smarturl.it/ONIMA
  Stream and Download: music.onima.co/Hapetelefonin
  Music: PIRRO ÇAKO
  Lyrics: PIRRO ÇAKO & @MARSEL.MAGIC4
  Arrangment by: EDLIR BEGOLLI
  Mix & Mastered: EB STUDIO
  Choreography: ADELA MUÇOLLARI & ANXHELO MUÇOLLARI
  Hair & MUA: ARTUR MUÇA, ATES STUDIO & DONI HAIRSTYLE
  Camera: ENDI HOXHA
  Video: @CINEMATIC.ALBANIA
  Special thanks:
  SANUR
  LOST
  TIER BY TIER
  REIMAN
  L'OTTICA
  CITY TAXI

  Shoqen tande pyta,
  asnji fjalë s'më tha.
  Ahh sa ma don shpirti
  po marroj me t'pa.
  Hapin s'ta kom nda o dritë,
  per ty bona noten-ditë.
  Sa mesazhe ti kom shkru!
  Sa herë unë të kom dredhu.
  Shpirt, je torturu.
  Kom duru, kom duru.
  Pse ti?
  Pse ti zemrën ma ke marrë,
  si me qen dashni e parë.
  Mendia ime po xhiron,
  Zilen pse nuk ma digjon?!
  Hape telefonin,
  të ta n'di pak zonin.
  Hape telefonin,
  ma n'digjo pak zonin.
  Me shoqnin u mblodha,
  po pij me t'harru.
  K'saj si thuhet jetë mo,
  dreqi m'ka mallku.
  Synin s'ta kom nda o dritë,
  per ty bona noten ditë.
  Sa mesazhe ti kom shkru!
  Sa herë unë të kom dredhu.
  Shpirt, je torturu.
  Kom duru, kom duru.
  Pse ti?
  Pse ti zemrën ma ke marrë,
  si me qen dashni e parë.
  Mendia ime po xhiron,
  Zilen pse nuk ma digjon?!
  Hape telefonin,
  të ta n'di pak zonin.
  Hape telefonin,
  ma n'digjo pak zonin.
  Kape zemër kape,
  telefonin hape.
  Kape zemër kape,
  telefonin hape.
  telefonin hape...
  Pse ti?
  Pse ti zemrën ma ke marrë,
  si me qen dashni e parë.
  Mendia ime po xhiron,
  Zilen pse nuk ma digjon?!
  Hape telefonin,
  të ta n'di pak zonin.
  Hape telefonin,
  ma n'digjo pak zonin.
  Zonin!

Donart Shala
Donart Shala

Qelma tel

Vor 7 Tage
Donart Shala
Donart Shala

Tregom numrin

Vor 7 Tage
Donart Shala
Donart Shala

Ta qeli tel

Vor 8 Tage
Donart Shala
Donart Shala

Thiirrrum

Vor 8 Tage
Donart Shala
Donart Shala

Skam numer

Vor 8 Tage
Donart Shala
Donart Shala

Ne prishtin ma ke taksin ke than 30 numri I fundit

Vor 8 Tage
Donart Shala
Donart Shala

Ta kam ni zan ne prishtin

Vor 8 Tage
Donart Shala
Donart Shala

Ta qel telin

Vor 8 Tage
Marjela Qemali
Marjela Qemali

Super😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

Vor 10 Tage
Kati Imeri
Kati Imeri

Jeni mrekullushem kshtu vazhdoni

Vor 11 Tage
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 10 Tage
Refat Bardhi
Refat Bardhi

Bravo zjarr e keni bo

Vor 17 Tage
Refat Bardhi
Refat Bardhi

CA boni kshu se po na iken truni

Vor 17 Tage
Refat Bardhi
Refat Bardhi

Ku Ku cpunoje kto zoti ju bekofte

Vor 17 Tage
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 10 Tage
Blerina Hoxha
Blerina Hoxha

Magjike kjo kenge

Vor 18 Tage
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 10 Tage
Rudina Rrasa
Rudina Rrasa

Ua sa bukur kega jote mos Maro hhhh🌷🌹⭐

Vor 18 Tage
moza prifti
moza prifti

Persh!Jeni 4 yje

Vor 27 Tage
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 10 Tage
daniela hoxhaj
daniela hoxhaj

Superrr

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 10 Tage
Selime Bylyku
Selime Bylyku

SUPER SHUME E BUKUR E MREKULLUSHME FANTASTIKE E PAPARE PERSHENDES TE GJITHE SHQIPETARET KUDO NEPER BOTE ME PELQEN PA MADE

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏

Vor 17 Tage
Naze Demiraj
Naze Demiraj

👏👏👏

Vor Monat
Kujtim Muca
Kujtim Muca

Super

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 17 Tage
Fitnete Seli
Fitnete Seli

Magic.4 kan keng shum te bukra .bravo .suksese

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 29 Tage
Bardhyl Memolla
Bardhyl Memolla

Super jenii njësha

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 17 Tage
Laureta Shkurti
Laureta Shkurti

Q12

Vor Monat
Antonella Fucarino
Antonella Fucarino

De. La Vida.. De corasaun 🌹🤗🙏

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 17 Tage
Anny Anny
Anny Anny

Ju pergezoj per vullnetin qe keni dhe se sa multitasking jeni

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

👋🙏😘😘😘

Vor Monat
Hide Selishta
Hide Selishta

Shume bukurrrrrrrrrr 👌🇦🇱

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor Monat
Mark Iliria
Mark Iliria

Is this in Tel Aviv ?

Vor 2 Monate
Irene shqipe
Irene shqipe

Tel Aviv?! How come? It's Drimadhe beach. South Albania.

Vor 2 Monate
Hals Kapollari
Hals Kapollari

E kush nuk e hap telefonin, bravoo

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🤙🤙

Vor Monat
Hafize Elezi
Hafize Elezi

Ceshte ky grup se kisha degjuar ndonjehere

Vor 2 Monate
Theodhora Zoraqi
Theodhora Zoraqi

Shume e bukur

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 29 Tage
dumitru alexandru
dumitru alexandru

Great song. Congrats from Romania.

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

thank you 🙏👋🤗

Vor 2 Monate
Blerina Seseri
Blerina Seseri

Jeni me te miret!Si gjithmone sh te suksesshem!

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 29 Tage
Niko Bello
Niko Bello

Artista ne shpirt , kenga super Hiti i veres, Zoti bekofte magic 4

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏

Vor 2 Monate
Μανολια Μανολια
Μανολια Μανολια

Super kenge bravo 💕💕💕 Se ti zemren ma ke marre Si me ken dashni e pare Bravooooooo 😍😍😍

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏

Vor 2 Monate
GuilleCC
GuilleCC

Lista e muzikës shqiptare në Deezer këtu: https://www.deezer.com/playlist/4127744222 Përshëndetje nga Spanja!

Vor 2 Monate
Gazmend Kila
Gazmend Kila

Vor 2 Monate
Lejla Zajmi
Lejla Zajmi

Bukur

Vor 2 Monate
Lejla Zajmi
Lejla Zajmi

E nigjoj çdo dit dhe ato vajzat me pelqejn shum ju lumt 🖐️🖐️🖐️ 🌹🌹🌹 ju pershendes

Vor Monat
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor Monat
mirela memetllari
mirela memetllari

Bravo👏👏👏

Vor 2 Monate
Entela Xhabafti
Entela Xhabafti

Super keng bravo 👏👏👏

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor Monat
Behare Huta
Behare Huta

👏👏👏👏👏👏

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 29 Tage
sweet girl
sweet girl

Wow super keng Dashuri m degjim t par 😍😍😍😍😍 The best group Vec vazhdoni kshtu jeni t mrekullueshem 😍😍😍😍😍❤❤❤❤

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏

Vor 2 Monate
Sajmira Mali
Sajmira Mali

Super

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor Monat
Luljeta Hoxhallari
Luljeta Hoxhallari

Super keng

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Ersa Toska
Ersa Toska

Super kenge bravo

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor Monat
Edi Tropoja
Edi Tropoja

Kenga ma e bukur qe kam nigju ket vit. BRRRRRRAVOOOOO magjik4

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏🙏

Vor 2 Monate
Boris Borisov
Boris Borisov

Завас приятели тази песен

Vor 2 Monate
Raimonda Zadrima
Raimonda Zadrima

Nje kryeveper👌👌❤❤❤❤

Vor 2 Monate
Nersi bujari
Nersi bujari

👍

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🤙

Vor Monat
Ergin Ajazi
Ergin Ajazi

Me e bukura , hitttt

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏

Vor 2 Monate
Glajdja Dorezi
Glajdja Dorezi

Me pelqeu shume, verore dhe ritmike !

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor Monat
Dimi Le
Dimi Le

Urime shume bukur .

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 29 Tage
Vjollca Alla
Vjollca Alla

super 💥

Vor 2 Monate
Raimonda Zadrima
Raimonda Zadrima

Stupenda...braviiiiiii

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏

Vor 2 Monate
Xhina Memushaj
Xhina Memushaj

Shume e bukur me pelqeni per gjithcka midis.jush egziston nje kimi e rralle Bravo ! 2 vellezer 2 kunata vazhdoni keshtu suksese

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏😘

Vor 2 Monate
Dj Nikolla
Dj Nikolla

Jeni krejt t'mire..!!

Vor 2 Monate
Mimoza Zadrima
Mimoza Zadrima

Ju lumte ! Eshte kenge shume e bukur😍

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Mimosa plz subscribe me plz subscribe të të plq faqa ime

Vor 2 Monate
Marinela Prelaj
Marinela Prelaj

Bravo Entela!You are the best!

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Marina plz subscribe me plz subscribe plz shpresoj të të Plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Elson Bardhi
Elson Bardhi

kush me ben subscribe mirenjohje dhe va kthej direkt

Vor 2 Monate
Kleona Vrapi
Kleona Vrapi

😍

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Kleona Plz subscribe to me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Vjollca Bulku
Vjollca Bulku

Braviiiiiii😘

Vor 3 Monate
sh j.
sh j.

👏👏👏👏

Vor 3 Monate
sonila rrodhe
sonila rrodhe

Ndjehet d'ora e Pirros,

Vor 3 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Sonila Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Izaura Isaura
Izaura Isaura

Wow nice!👍

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
Brikena Daullja
Brikena Daullja

Ohh sa verore dhe e bukur kjo kenge,urime

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Brikena Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Denada Dylgjeri
Denada Dylgjeri

komplimente, nje tjeter kenge e juaja ne makinen time 🤗🤗🤗🤗

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌😘

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Denada Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Endri M
Endri M

Hit hit hit... 🔥🔥🔥

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
era begaj
era begaj

Super kenge 🤩🤙

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Era plz subscribe plz shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Enea Tafili
Enea Tafili

😍🥰🥰🥰 yje , jeni me te miret 😘😘😘😘😘

Vor 3 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Enea Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Arjana Qela
Arjana Qela

Bellissima

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Arjana Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Zonja Ajda Belishova
Zonja Ajda Belishova

❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Super mrekullushme

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
Amarilda Prenga
Amarilda Prenga

Bravooo ju lumte👏🎶🎶🎶🎶

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Plz subscribe plz shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
albion beqiri
albion beqiri

#ZJARR

Vor 3 Monate
albion beqiri
albion beqiri

@MAGIC 4 ✌😉

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Enkelejda Hysi
Enkelejda Hysi

Opa opa ❤❤❤❤

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

😍

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Enkelejda Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Flora Temou
Flora Temou

Super bukur!!!😍👌✨👏❤️

Vor 3 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Flora Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Valdete Fatusha
Valdete Fatusha

Bashkepunim i bukur i Pirro Cakos!Edhe grupi i magjishem si perhere!

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏🙏

Vor 2 Monate
Tatsűmaki
Tatsűmaki

O toque da musica é viciante

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
Angie28
Angie28

Super Magic4 ♥️♥️♥️♥️

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

😍🙏

Vor 2 Monate
Miranda Mecaj
Miranda Mecaj

Uau..bravo.

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Miranda Plz subscribe me plz subscribe të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Lulezim Gorenxa
Lulezim Gorenxa

Excellent magic 4 Thank you Piro cako.

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
shqiponja mbreterore
shqiponja mbreterore

🥳🥳🇦🇱🔥🔥

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Bajron Heta
Bajron Heta

I cant get this song out of my mind..!!! 🔥🚀❤️❤️❤️❤️

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
Bert Isufi
Bert Isufi

Super kenge 🤩

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Elisabeta Dima
Elisabeta Dima

Nje super kenge. Do jete hiti i veres dhe jo vetem. Jeni me te miret. 😍😍😍

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Elisabeta Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime

Vor 2 Monate
Ema Kaja
Ema Kaja

Super kenge. Super hit. Super tekst. Jeni me te miret 🥰🥰🥰

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Ema Plz subscribe me plz shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Jaho Cala
Jaho Cala

Pse ti zemren ma ke marre si me qen dashni e pare ❤ super

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌🙌

Vor 2 Monate
Infinite love
Infinite love

Hape telefonin nj hit qe do ekzistoje sa te ket telefona nket jete👏👏👏👏grupi magjik😍😍😍💚💚💚💚

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌😍

Vor 2 Monate
Ina Ina
Ina Ina

Hapee telefonin...jooo se me degjon mamii 😂😂😂😂bravo 👏👏👏

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏😍

Vor 2 Monate
ANDY MILAN
ANDY MILAN

Çele telefonin se po vjen fundjava 😎😎

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

😉🙌

Vor 2 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

😍

Vor 2 Monate
Albert Vaja Production
Albert Vaja Production

Bravo Marsela Zadrima & Magic 4, ju përshëndes dhe ju faleminderit per hitin veror kaq super.

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Jonida Brakaj
Jonida Brakaj

👏👏👏👏👏👏

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Aurora Dibra
Aurora Dibra

Shum shum e bukur

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙌

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Aurora Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Dritan Dajci
Dritan Dajci

Super tekst...😎summertime!

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Edvina Gajo
Edvina Gajo

Sapo e hapa telefonin... Fantastike.

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

😍

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Edvina Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Silva Babaramo
Silva Babaramo

Fantastik grupi dhe kenga

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Silva Plz subscribe me shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Artur Koxha
Artur Koxha

Super

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Blerta Kasa
Blerta Kasa

Super kenge 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

Vor 3 Monate
MAGIC 4
MAGIC 4

🙏

Vor 2 Monate
Valerio Italy
Valerio Italy

Nuk e hap kush tel o grupi jan te zena hahaha ju rujt zoti super keng

Vor 3 Monate
Jonida Dervishi
Jonida Dervishi

Super 😍Jeni me te miret 🤩

Vor 3 Monate
Higjena e gojës & Këshilla
Higjena e gojës & Këshilla

Jonida plz subscribe plz shpresoj të të plq faqa ime Flm

Vor 2 Monate
Arber Sinani
Arber Sinani

Kenge shume e bukur, bravo ju lumte!! Cheers 🍻

Vor 3 Monate
Zacaj Koy
Zacaj Koy

Super Hit.... Bravo grupi... Vazhdon keshtu... LOV U

Vor 3 Monate

Nächstes Video

Magic 4 ft. Sabri Fejzullahu - AiSHA DASHNIA

03:32

Magic 4 ft. Artjola Toska - Koka ty ta boni

04:18

AURELA GACE '' LENTO '' LENTO ''

03:23

AURELA GACE '' LENTO '' LENTO ''

Aurela Gace

Aufrufe 4 800 000

UFC 254: Post-fight Press Conference

17:17

UFC 254: Post-fight Press Conference

UFC - Ultimate Fighting Championship

Aufrufe 1 931 150

WEST SIDE FAMILY - ZEMRA RREH (Official Video 4K)

03:48

WEST SIDE FAMILY - ZEMRA RREH (Official Video 4K)

West Side Family Official

Aufrufe 1 400 000

Endri & Stefi ft. Biggie X - Digje Sonte (Official Video HD)

03:52

Gena - Trendafili Im (Official Video)

03:13

Genta Ismajli - Ça Me Bo ft. Marseli

03:16

Genta Ismajli - Ça Me Bo ft. Marseli

Genta Ismajli

Aufrufe 10 000 000

Klajdi Haruni - Vallja e veres

03:57

Klajdi Haruni - Vallja e veres

KlajdiHaruniVEVO

Aufrufe 6 200 000

Heritier Wata - Désolé (Clip officiel)

5:40

Heritier Wata - Désolé (Clip officiel)

Heritier Wata

Aufrufe 328 243

Ardian Bujupi - JULIET (prod. by Çelik Lipa) [Official Video]

2:46

badmómzjay - Supernova (Live) | ROUNDS | Vevo

3:19

SSIO - TBC (Official Video)

2:28

SSIO - TBC (Official Video)

ALLES ODER NIX RECORDS

Aufrufe 3 501 577

KAROL G - BICHOTA

2:57

KAROL G - BICHOTA

KarolGVEVO

Aufrufe 14 973 508

DAS LETZTE LIED DES SOMMERS

3:20

DAS LETZTE LIED DES SOMMERS

die ärzte - Topic

Aufrufe 83 491