Gold AG x Afërdita Demaku - Lutja e nanës

 • Am Vor 5 Monate

  Gold AGGold AG

  @ONIMA - smarturl.it/ONIMA
  fanlink.to/LutjaeNanes

  Gold AG x Afërdita Demaku - Lutja e nanës
  Teksti : Arian Agushi
  Muzika : Arian Agushi & Florent Boshnjaku
  Orkestrimi : Florent Boshnjaku
  Video : MProduction
  Kavall: Gent Hoxha
  Connect with Gold AG

  Facebook | facebook.com/GoldAG.Legend

  Instagram | instagram.com/arianagushi/

  Eh moj jet po sa shume qe mke lodh
  Shyqyr qe se dim kurr neser se cka ndodh
  Koha ka ndryshu a e ke pa qysh po thojm
  Koha ska faj se na vet kohen e bojm
  Sa dashni pat n’at shpi kur kem kejt familja
  Skena pas shum po prap u boke zgjidhja
  Lamtumira e nanes te dyrt e oborrit
  Osht plaga ma e madhe midis krahnorit
  E ktu ngurbet asni dit nuk e sheh
  Trupi rrin ktu po mendja atje
  E shum her ndodh telefoni kur bjen
  Sa gzona edhe thom mos ka ndodh najsen
  E ju nuk e dini sa i idht esht ky mergim
  Dikuj i doket mjalt po neve pelim
  Se pasha Zotin krejt boten me ma dhane
  As me eren tande nuk e kisha ndrru oj nane.

  Ref:
  Lutem per ty kur shkon e kur vjen
  Ishallah mrrin mir o mor djali jem
  Nanen me djal kur e ndan gurbeti
  O ni pjes te zemres po ma merr me veti.

  Strofa:
  Pasuria e botes nuk mduhet asgja
  Se po me djeg malli ftyren me ta pa
  Mirupafshim djal me mbyti kjo fjal
  A beson qe zemra bir o po don me mdal.

  Ah aeroport ti je vend per qarje
  Ku lotet mpikojne ntakim edhe n’ndarje
  Cka po ndodh me mu shpesh e pys veten
  Se erdha per pak e meta ton jeten
  E jeta jon o vlla hiq nuk osht let
  Nuk munesh me besu kurr pa e provu vet
  E shumkujna duhesh me i kesh edhe prej zorit
  E malli tmer edhe per gurt e oborrit
  Dal tu lind dielli e kthena tu dal hana
  Nuk m’mer gjumi kurr pa e dit qysh o nana
  Jena bo si ai zogu qe i mban dy fole
  Njanen nshtegtim e tjetren ne atdhe
  E nje porosi prej zemre ja kisha dhon gjithkuj
  Ma mire Dimri n’atdhe se Pranvera n’dhe t’huj
  Sa her e keqja e rreziku mka zane
  Ajo qe mka pshtu osht lutja jote oj nane.

Trollstation
Trollstation

Shum kang e bukur ❤️🇦🇱

Nerxhivane Esati
Nerxhivane Esati

Te lumt Gold Ag kenge shum e bukur, qe ne bere me lot ishalla zoti i ruan te gjith mergimtaret ku jan, ishalla dhe zoti naj ruan nenat te gjithve se nena e ka fshtir ti largohet evladi prej shpis. Pershendetje nga USA❤️❤️

Yetta Kosovo
Yetta Kosovo

Pse as edhe 1x nuk bete nje kenge per Bijen qe shkon ne Gurbet , per ne vajzat eshte 1000 here me veshtire … Sidoqofte e mire Kanga .

Xhemazije Qamili
Xhemazije Qamili

Te lumt goja Gold. Na mbyte me lot neve te gurbetit. Shum e vertet cdo fjal ne ket keng. Te pershendes nga Danimarka.

egzon osmanaj albanian blood
egzon osmanaj albanian blood

Allahu naj ruajt nanat tona dhe vllezrit tan nê gurbet 😊🥰🤝

Arbërie Bajraktari
Arbërie Bajraktari

Këngë që gjdo Mërgimtar gjen vetën ju Lumt !👌

Anna Stone
Anna Stone

Ju lumt goja 💫💫🇦🇱

Gezim Gashi
Gezim Gashi

Dasht Zoti e ta kuptojn kët Këngë dhe të gjith Shqiptarët të kthjellohemi pak.

shqipe🇦🇱
shqipe🇦🇱

Shum keng e bukur 🤲Allahu jau ruajt nenat ata qe i kan te gjalla 😢♥️💙

Armend Aziri
Armend Aziri

Me lot ne sy po e degjoj ket keng zoti i bashkoft sa ma shpejt kit shqiptaret me familet e veta qe jon ne gurbet !

Sala USA
Sala USA

Te lumtë Gold ty dhe Aferdites kenge e mir me domethenie te madhe,ju pershendes nga pertej oqeanit nga USA🇺🇸

Dr Ze
Dr Ze

Nje duet dhe text perfekt, ju lumt veq SUKSESE per te dyt🌟🌟

vasw katseli
vasw katseli

Dedikuar gjithe nenave qe ju tha shpirti per evlatet e tyre ...Qe presin dhe perciellin me malle te perveluar femit e tyre !!

V S. M
V S. M

👏👏👏👏👏👏👏 te lumte si cdohere! Kesi lloj edhe nje per vajzat qe martohen ne gurbet! Kenge qe prek cdo shqiptar thelle ne zemer! Respekt dhe dashuri pa fund per te dy❤️

Neska Bajrami
Neska Bajrami

Ju lumt goja Allahi i rujt krejt gurbeqart🤲🤲🤲❤

Rudina Ndrecka
Rudina Ndrecka

Tekst i hidhur qe po e jetojmè, bravo prsh nga Italia 🇮🇹 😥 🇦🇱

Fexherije Cakiqi
Fexherije Cakiqi

Shum kenge emocionuse jeni⭐⭐ju pershendes nga gjermania 🇦🇱🇦🇱👍

Charming nowhere to hide
Charming nowhere to hide

Me lot ne sy po e degjoj ket keng zoti i bashkoft sa ma shpejt kit shqiptaret me familet e veta qe jon ne gurbet !

Riad Demaku
Riad Demaku

Respekt per Gold & Aferdita

Elsa Sula
Elsa Sula

Te duuuuua shuuum oj nena ime❤️🙏🏻… respekt te gjitha nenave..gurbeti 😭

Nächster

Binjaket Ismajli x Gold AG - Loti i nanës

3:36

Gold AG - GUERIL

3:48

Gold AG - GUERIL

Gold AG

Aufrufe 2 700 000

C6 Corvette Fire | Finding Out What Happened ...

31:48

Shyhrete Behluli & Gold AG - Perhajr Gjyshe

5:06

Shyhrete Behluli & Gold AG - Perhajr Gjyshe

Shyhrete Behluli

Aufrufe 4 700 000

Aferdita Demaku - LAJMI I HIDHUR (Official video 2020)

5:33

Afërdita Demaku - E vërteta e Adem Jasharit

23:05

Afërdita Demaku - E vërteta e Adem Jasharit

Aferdita Demaku

Aufrufe 723 000

Gold AG & Adem Ramadani - Era Ramazan

4:00

Gold AG & Adem Ramadani - Era Ramazan

Gold AG

Aufrufe 11 000 000

Gold AG - KUKSI

3:47

Gold AG - KUKSI

Gold AG

Aufrufe 1 200 000

Flora Gashi & Anita Spahiu - Dhurate per Nanen

4:27