Elvana Gjata - Xheloz (3EP)

 • Am Vor 3 years

  Elvana GjataElvana Gjata

  Music : Pirro Cako
  Lyrics : Pirro Cako, Elvana Gjata
  Arranged by Darko Dimitrov

  Facebook - facebook.com/elvanagjatazyrtare
  Twitter - twitter.com/GjataElvana
  Instagram - instagram.com/elvanagjataaaa

  (C) 2017 East Music Matters

  Producer : Dalina Buzi
  Styling : Valdrin Sahiti
  Make Up Artist : Sellma Kasumoviq
  Hair : Kaci Lleshi
  Regjia: Erion Bubullima
  Skenografia: Albi Çifligu
  Drejtor Fotografie: Florind Tenolli
  Drejtor Fotografie: Shpëtim Baça
  Live Audio Engineer : Elton Pelari

  Audio&Light by ASLV

  Lyrics :

  Nganjëherë ta bëj me hile

  sedrën me t’ngacmu’

  se e di që edhe kokën ti e len për mu.

  Majtas- djathtas hallakatem

  kur du me t’lëndu

  si për dreq më shkon më keq

  edhe më shumë të du’.

  Të du, të du, të du (3x)

  Refren

  Mos u bon xheloz për mu

  se ky maraz ka me t’shkallu

  zemër mos vuj

  natë e ditë për mu

  se ti përjetë më ke fitu.

  Nganjëherë të bëj ke hije

  e me loz nga pak

  me ti pak si i ke lotët

  syve rreth e qark.

  Vishem bukur që t’më shohin gjithë qyteti mu

  por unë dritën e kam marrë

  veç nga sytë e tu.

  Nga sytë, nga sytë, nga sytë e tu (3x)

  Refren 2x

  Mos u bon xheloz për mu

  se ky maraz ka me t’shkallu

  zemër mos vuj

  natë e ditë për mu

  se ti përjetë më ke fitu.


  Ti mos u bon xheloz për mu

  se ky maraz ka me t’shkallu

  zemër mos vuj

  natë e ditë për mu

  se ti përjetë më ke fitu.

VV
VV

One of the most beautiful languages on earth !

Vor 2 Monate
rodrigo polo
rodrigo polo

Greetings from Colombia. It's Beauty

Vor 2 Monate
Leda Kuqja
Leda Kuqja

Sa me shum kalon koha aq me shume rritem por kurre nuk e harroj kengen qe me shoqeron gjate gjith jetes, " Xheloz"

Vor 2 Monate
Bdamla yilmaz Fans
Bdamla yilmaz Fans

Super kenge

Vor 2 Monate
Rehan Basharat
Rehan Basharat

English translation plz

Vor 2 Monate
hamide kuqja
hamide kuqja

Shum bukur elvana gjithmone kam dashur te te takoj

Vor 3 Monate
ab cd
ab cd

Sh e bukur!👍🌟🌟🌟🌟🌟❤❤❤❤❤

Vor 3 Monate
ilmi dibrani
ilmi dibrani

Zë i butë për vesh.. 👍❤️

Vor 3 Monate
Elena Nikolova
Elena Nikolova

Elvana,our princcesse,how love to listening and see you. Greetings from Bulgaria Elena Varna

Vor 3 Monate
Jonida Sterjo
Jonida Sterjo

Fantastike100%❤

Vor 4 Monate
MWO Real Estate
MWO Real Estate

O super yll muzike ✨ Elvana 🌹

Vor 4 Monate
Diar_15
Diar_15

Qikjo kang per vllaun tem

Vor 4 Monate
aert it
aert it

Nji nga sukseset me te arritshme e kenges shqiptare kompromentuse

Vor 4 Monate
aert it
aert it

Sa e kam zbulu kte kenge nuk po pushoi tu e ndigjoj kam gjith diten nga mengjesi ne dark qe degjoj kte bukuri me ka mberthy se eshte gjith muzika e folkut qe terheq edhe nje qe nuk e njef muziken tone,eshte nje perl e jona qe bojn te kendojn edhe guret perlat e muzikes shqiptare.

Vor 4 Monate
aert it
aert it

Si 2 yje kengetaria dhe kenga

Vor 4 Monate
aert it
aert it

Bravo cia zeri e cia muzike edhe tem Teksti sh i bukur.keng romantike

Vor 4 Monate
Brunilda Xhafa
Brunilda Xhafa

🔝👏👏👏❤

Vor 4 Monate
Bedri Hanaj
Bedri Hanaj

Bravo na I kenaqe zemren you are beautiful 💥💥💥🧚‍♀️🧚‍♀️

Vor 4 Monate
tiara 223
tiara 223

omgggg kenga ime e preferuar kur isha pak me e vogell😍♥️

Vor 5 Monate
Viki Tiki
Viki Tiki

💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞

Vor 5 Monate
Marigklen kole
Marigklen kole

Sa emir eist

Vor 5 Monate
Savio Semplici
Savio Semplici

Bravissima, come sempre!!

Vor 5 Monate
Olimbi Shehu
Olimbi Shehu

Sa kenge e bukur, sa bukur kendon

Vor 5 Monate
Alena Morina
Alena Morina

🥰🥰😍

Vor 5 Monate
Eni_syu
Eni_syu

aww..i really love her voice and beat the song even i dont understand. Greeting from indonesia.

Vor 5 Monate
Fan Vidios
Fan Vidios

Ca bukurie ka kjo elvana 🥰

Vor 5 Monate
Zainab Moon
Zainab Moon

her voice is beautiful 🤩

Vor 5 Monate
Zainab Moon
Zainab Moon

love iiiiiiiiit 😍😍😍😍😍😍😍😍😍

Vor 5 Monate
vllaznim krasniqi
vllaznim krasniqi

Nina kRasniQi♥️🎁🍕🥳🍦💯🥰😍

Vor 5 Monate
vllaznim krasniqi
vllaznim krasniqi

D

Vor 5 Monate
vllaznim krasniqi
vllaznim krasniqi

NORiK

Vor 5 Monate
vllaznim krasniqi
vllaznim krasniqi

Vllaznimi

Vor 5 Monate
vllaznim krasniqi
vllaznim krasniqi

MAMI KRASNiQi

Vor 5 Monate
Сосруко Шанков
Сосруко Шанков

Красавица!!!!!

Vor 5 Monate
Adem Alija
Adem Alija

pppppppppppppppppppppppppp

Vor 6 Monate
Baby Brayan
Baby Brayan

He me e mira

Vor 6 Monate
FBI Mateo
FBI Mateo

Super bravooo 🤩🥳🥳🥳🥳🤩🤩🤩🤩

Vor 6 Monate
Krista Penelli
Krista Penelli

😊😊

Vor 6 Monate
Violetta Blümchen
Violetta Blümchen

Ich liebe das Lied über assaalllleeeeeesssss 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

Vor 7 Monate
Dobri stoichev
Dobri stoichev

Нежната красота в и на албанската музика богинята в и на албанската музика ELVANA GJATA

Vor 7 Monate
Music Al
Music Al

DIVA 🌹

Vor 7 Monate
Mert Yılmaz
Mert Yılmaz

Wish I could speak Albanian. Love from Turkey 🇹🇷❤🇦🇱

Vor 7 Monate
Ca So
Ca So

Zaten Ingilizce iyi konusabiliyorsan ozaman Arnavutca baya kolay. Bende Arnavutca ögrendim ve bugünlerde akiciyim

Vor 5 Monate
Gezim Sulaj
Gezim Sulaj

Je si ylle

Vor 7 Monate
lym lomi
lym lomi

sa bukure

Vor 7 Monate
Uesli Kolaveri
Uesli Kolaveri

Elvana jame uendi te dua shume kemi diklindjen te dyja per niheri

Vor 7 Monate
Martin Nika
Martin Nika

Look like an indian song... I rly dont know why should this girl sing like that ...

Vor 7 Monate
Whoopty
Whoopty

Sing like what?

Vor 7 Monate
Nisanur Kurtuluş
Nisanur Kurtuluş

I form albanian in the Turkey

Vor 7 Monate
Ermal Menaj
Ermal Menaj

Ylll💕❤❤💙💙

Vor 7 Monate
Sulltane Xhani
Sulltane Xhani

Je e madhe Elvana Gjata.👍👍👍👍

Vor 7 Monate
მსოფლიოს ისტორია
მსოფლიოს ისტორია

Love from Georgia❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇬🇪🇬🇪🇬🇪

Vor 7 Monate
Robert Protoduari
Robert Protoduari

Love this song, love Elvana.. ❤️🇦🇱

Vor 7 Monate
flamurtari1990
flamurtari1990

Vishem bukur që t'më shohin gjithë qyteti mu, por unë dritën e kam marrë veç nga sytë e tu.👏

Vor 7 Monate
Ada Martin
Ada Martin

Compre la cancion! No se que dice pero me encanta. Gracias al Señor Tabaku :)

Vor 8 Monate
OYUN KAFASI
OYUN KAFASI

UdNDKJSjsnbbehhenmdljjhhgdhshhdhdhhhhIdjehhshd

Vor 8 Monate
OYUN KAFASI
OYUN KAFASI

HDhs

Vor 8 Monate
OYUN KAFASI
OYUN KAFASI

Nhhjd

Vor 8 Monate
OYUN KAFASI
OYUN KAFASI

Hshh

Vor 8 Monate
Mücteba KARA
Mücteba KARA

Hi from Türkiye 🇹🇷 (nice voice :)) Pau'nun story'den gelen var mı?

Vor 8 Monate
J.J. Canada J.J
J.J. Canada J.J

Me pelqen shume ky ritmi, Kenge shume e bukur, Flm Elvana..

Vor 8 Monate
Elizabeta Pepa
Elizabeta Pepa

68

Vor 8 Monate
Türkoğlu Türk
Türkoğlu Türk

🌹🌹🌹🌹💋💋💋💋👍👍👍👍👍😍❤🇹🇷🌹🇦🇿❤

Vor 8 Monate
ShadowGamingKlan
ShadowGamingKlan

I was gonna say samething as kev

Vor 8 Monate
Pranvera Troka
Pranvera Troka

Me ta kenqa shpirtin me kte ze te bukur❤️

Vor 8 Monate
Mario Astrit Repage
Mario Astrit Repage

Shum e bukur kanga, edhe ma e bukur kangetarja

Vor 8 Monate
Mirno More
Mirno More

Slusao sam ovu pjesmu u trenutku kada je moju zemlju pogodio potres🇭🇷 I was listening to this song the moment my earthquake hit my country 🇭🇷

Vor 8 Monate
GD Kaci
GD Kaci

Hope you have recovered from the earthquake. Love and support from Albania.

Vor 7 Monate
bts juena😘
bts juena😘

Te kam shume xhan ELVANA GJATA

Vor 9 Monate
b.k
b.k

👍👍

Vor 9 Monate
L Durici
L Durici

E bukur muzika, i bukur teksti, shume i mire interpretimi. Ju lumte!

Vor 9 Monate
Altin Kaliqi
Altin Kaliqi

NICE

Vor 9 Monate
mondi Bici
mondi Bici

Very nice song I like it

Vor 9 Monate
Mevlane Uzairi
Mevlane Uzairi

La. Classe non e aqua...bravaaa

Vor 9 Monate
readsz
readsz

1:20 i like when her eyes widened and looked cute then she raised her eyebrow and looked playful

Vor 9 Monate
Ester Kraki
Ester Kraki

Lov youu

Vor 9 Monate
Flora Ademi
Flora Ademi

Pse zben kenge te re

Vor 9 Monate
Hias Natsi
Hias Natsi

Ti henksha buzet e syrin moj ylli i bukur sa fixsim te kam zemra

Vor 9 Monate
merali eshte princesha e filmitAltea Arapi
merali eshte princesha e filmitAltea Arapi

Kenge e mahniteshme.

Vor 9 Monate
Arben Alcani
Arben Alcani

........................................................................Dritën e kam marrë nga sytë e Tu ...........................................................

Vor 9 Monate
Semran Mehmeti Shabani
Semran Mehmeti Shabani

Shum bukur 😍😍😍

Vor 9 Monate
Semran Mehmeti Shabani
Semran Mehmeti Shabani

Shum bukur eki knu brav❤❤❤

Vor 9 Monate
gjergji kavaja
gjergji kavaja

I love it

Vor 10 Monate
Anila Ciko
Anila Ciko

super muzik

Vor 10 Monate
Niko lleshi
Niko lleshi

Nganjëherë të bëj ke hije (me hile) me ti pak (pa) si i ke lotët kaq e veshtire eshte ta publikoni ashtu siq duhet tekstin e kesaj kenge te bukur;;;pff

Vor 10 Monate
Edi Edii
Edi Edii

L

Vor 10 Monate
elisa guri
elisa guri

I'm Albanian but I speak and anglish

Vor year
Faruk Prebeza
Faruk Prebeza

A ne te

Vor year
dauti dauti
dauti dauti

Diva ❤❤❤🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Vor year
•~levi Ackerman~•
•~levi Ackerman~•

💋❤

Vor year
Asllan Ahmeti
Asllan Ahmeti

Ppppppp

Vor year
LorentLorjan 2015
LorentLorjan 2015

jeni shummmmmmmm e bukur

Vor year
Albina Drenica
Albina Drenica

O Allah po e bukur kenga

Vor year
Ilir Farruku
Ilir Farruku

Ke ze te bukur vajze te lumte!👍

Vor year
Elmonda Voka
Elmonda Voka

Keng dhe muzika e pa pare .perle

Vor year
Arti
Arti

Wow, amazing! Greetings from Moscow,Russia. 🔥🔥🔥🔥🔥🔥Albanians are killing with the music rn! Po tall karin se shqiptar jam! 😂😂😂😂

Vor year
Anisa Pepa
Anisa Pepa

Vetem une e kam ver re ate tipin qe e ben fytyren ashu mbrapa elvanes?

Vor year
Klaudia Gjini
Klaudia Gjini

Uedurudud

Vor year
Muradinoo leo
Muradinoo leo

Greetings for all my friends from Albania.leo,jordan

Vor year
Dimi Le
Dimi Le

Muzina jonë dhe tekset e saj kanë qenë gjithmonë te mrekullueshme ,prapaganda e huaj ja doli për pak vite te shtynte atë në kaus dhe rrëmujë për të dalë në dritë këto vitet e fundit dhe të konkurojë në europë .,k omplimenti për muzikën dhe teksin qe shkojnë kaq mirë me gjuhën tonë te embel.

Vor year
rexhina rrumbullaku
rexhina rrumbullaku

Like kush e ngjon 2020

Vor year
Olti Vokshi
Olti Vokshi

How does this song have just 22m views wtf

Vor year
Majlinda Berisa
Majlinda Berisa

Amazing😍👍

Vor year
Tati vip
Tati vip

Ma e bukra e botes nga Erina basholli

Vor year

Nächster

Elvana Gjata & Ledri Vula feat. John Shahu - Mike

3:30

Marsela Cibukaj & Ardit Gjebrea - Therrime Dashurie

3:43

Marsela Cibukaj & Ardit Gjebrea - Therrime Dashurie

Marsela Cibukaj Official

Aufrufe 1 600 000

Alkaline - Sell Off (Official Audio)

3:10

Alkaline - Sell Off (Official Audio)

AlkalineVEVO

Aufrufe 479 206

Dhurata Dora ft. Soolking - Zemër

3:50

Dhurata Dora ft. Soolking - Zemër

REDBOX Entertainment

Aufrufe 626 000 000

Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

5:24

Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

Elvana Gjata

Aufrufe 17 000 000

Bes Kallaku ft. Klajdi Haruni - Skifterja zemres

2:52

Shkurte Gashi ft. Flori Mumajesi - Tu Luta

3:36

Shkurte Gashi ft. Flori Mumajesi - Tu Luta

Shkurte Gashi (Official)

Aufrufe 47 000 000

Rag'n'Bone Man - Human (Official Video)

3:18

Elvana Gjata - Kunadhe

2:33

Elvana Gjata - Kunadhe

Elvana Gjata

Aufrufe 6 000 000

We're having a BABY!!

2:18

We're having a BABY!!

Sarahs Day

Aufrufe 488 817

Ariana Grande Talks Demi Lovato Collab And Duet With Kelly

5:38

Minecraft Speedrunner VS 5 Hunters FINALE

31:19

LOL: Last One Laughing Staffel 2 Offizieller Trailer l Prime Video DE

1:07