Elvana Gjata & Ledri Vula feat. John Shahu - Mike

 • Am Vor 3 years

  Elvana GjataElvana Gjata

  Stream & Download : smarturl.it/mikeoutnow
  facebook.com/eastmusicmat...

  Follow John Shahu on Facebook : facebook.com/johnshahumusic

  Mike (written by John Shahu, Elvana Gjata, Arber Zeqo)

  Produced by : Arbre Blass
  Mixed and Mastered by Johan Bejerholm / World Studios
  Lyrics : John Shahu, Elvana Gjata, Ledri Vula
  Film by: Supercut Studio
  Directed by: Besian Durmishi
  Video produced by: Adea Kelmendi

  Licensing : lc@eastmusicmatters.com
  instagram.com/elvanagjataaaa
  facebook.com/elvanagjatazyrtare
  twitter.com/GjataElvana

  (C) 2018 East Music Matters

  Lyrics :

  Chorus.
  Hey ti Mike
  Diten kur me the se ike
  Zerin dhe shpirtin ma fike
  E kam dit ti nuk vjen me
  Ti shkove
  Ne qytet tjeter u ndodhe
  Dhe gjysmen e more
  E kam dit nuk vjen me

  [Elvana]
  Ai sdin sa du
  Me ke rrin me dit sa du
  Ku je tash me dit sa du
  Si ndalum ditet iken
  Asnjehere me nuk u lidhen
  Jemi rrit tani my baby

  Ndonjehere me merr
  Malli per ty me merr
  O sa shume me merr
  Historia na ndau
  Po sikur ne te ishim bashke
  A thu do ishim dasht..

  Chorus
  Hey ti Mike
  Diten kur me the se ike
  Zerin dhe shpirtin ma fike
  E kam dit ti nuk vjen me
  Ti shkove
  Ne qytet tjeter u ndodhe
  Dhe gjysmen e more
  E kam dit nuk vjen me

  [John]
  Drinking the night away
  All the memories I replay
  I kerkoj per ty nuk te gjej
  Si ndalum ditet iken
  Asnjehere me nuk u lidhen
  Jemi rrit tani my baby

  [Ledri]
  Em ki pas 2000 puthje ngat
  tash em ki 2000 puthje larg
  2000 puthje larg
  Tik, tik, tik, tik tak
  Zemres mos i jep ti attack
  Ooo nah nah
  Vet ti ike e na le nah nah
  Afer meje mo nuk je nah nah
  Po du me dit hala a mnje
  Aaaaa
  Ki menu i ki po si ke ndore ti
  Po si po si ke po si ke ndore ti
  Syt e menen tem mo si ke ndore ti
  Jo jo , pse si ke ndore ti
  Prej dites qe ki shku ti ky djali nuk flen
  Bota e vogel nese mki hala en men
  Hapat ecin drejt rruges ku neve afer na bjen

  Chorus.
  Hey ti Mike
  Diten kur me the se ike
  Zerin dhe shpirtin ma fike
  E kam dit ti nuk vjen me
  Ti shkove
  Ne qytet tjeter u ndodhe
  Dhe gjysmen e more
  E kam dit nuk vjen me

robert siwak
robert siwak

Its so weird, that Albania in such a short time developed worls class music. Outstanding performance and vocals. They deserve outmost respect!!!

Vor 3 years
Denis
Denis

The style of the song, the style of the voices, the way they sing it, the instruments used. I've never ever seen a song come together more perfect, the song is as close to perfect as possible

Vor 3 years
samuel conceiçao
samuel conceiçao

Elvan Gjata is so beautiful,who body,who voice, albanian language is amazing !

Vor 3 years
Lina zev
Lina zev

His voice is killing 💕 greetinga from Lithuanian girl ❤️ I dashur 💕

Vor 3 years
Igulaszek
Igulaszek

I'm from Poland and I love this song, Albanian music and very friendly people from this country!!! 💗

Vor 3 years
Becka I.
Becka I.

This is my first time hearing Albanian and I absolutely love it 😍

elanora Viskovic
elanora Viskovic

Amazing song greetings from Croatia🇦🇱🇭🇷

Vor 3 years
Slim Shady
Slim Shady

Lovely song 💟💟💞💞💜💜💜💜🎀🎀🎀

Vor 3 years
Jazmina Busho
Jazmina Busho

Amazing song. What beautiful voices and the music! Love from Albania's in Australia ♥♥♥♥

Vor 3 years
leo
leo

Siete un popolo di artisti e di poeti!!!Genialità albanese alla conquista del mondo!

Vor 2 years
Samanta Hoxhara
Samanta Hoxhara

Love your music! Greetings from Lithuania!❤️

Vor 3 years
Firdes Mucelli
Firdes Mucelli

Beautiful song love from Clerwater Fl. 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇲🇺🇲🇺🇲

Vor 3 years
SHQIPE 293
SHQIPE 293

ME NE FUND NJE KENG E HAJRIT.

Vor 3 years
Lilya Avdishants
Lilya Avdishants

Our greetings from Armenia! My friends love this song!😍😍💃🏻💃🏻❤❤

Vor 3 years
LEGENDARY BOY
LEGENDARY BOY

ALBANIAN MUSIC IS THE BEST MUSIC

Vor 3 years
rena T
rena T

Music has no borders greece and Albania Brothers! 😍

Vor 3 years
Tanja Mi
Tanja Mi

OMG 😮Amazing Song ....amazing voices !!!! Well done Albania !!!

Vor 2 years
megy megy
megy megy

JOHNI e ka zbukuru krejt kangen 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍👌

Vor 21 Tag
Abriela Gozhdari
Abriela Gozhdari

T gjith jane duke folur per Elvanen ose Ledrin, por Johni sa ze te bukur qe ka 😍😍😍 qe te 3 e kan zbukuruar kte kengen

Vor 3 years
I. B
I. B

Love John’s voice, love this song..well done Albania 👐🏻💯‼️

Vor 3 years

Nächster

Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

5:24

Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

Elvana Gjata

Aufrufe 42 000 000

Flori Mumajesi - Beautiful ft. Ledri Vula (Official Video)

3:41

Flori Mumajesi - Beautiful ft. Ledri Vula (Official Video)

FloriMumajesiOfficial

Aufrufe 57 000 000

Majk x Ledri Vula - Marr

3:42

Majk x Ledri Vula - Marr

Majk

Aufrufe 30 000 000

Trapped In A Family Guy Cutaway

3:17

Trapped In A Family Guy Cutaway

MeatCanyon

Aufrufe 3 736 721

Ledri Vula ft. Lyrical Son - Princess Diana

2:44

Elvana Gjata x DJ Gimi-O x Bardhi - EX

3:24

Elvana Gjata x DJ Gimi-O x Bardhi - EX

Elvana Gjata

Aufrufe 30 000 000

Kida ft. Ermal Fejzullahu - Tela

3:19

Kida ft. Ermal Fejzullahu - Tela

KIDA

Aufrufe 96 000 000

Elvana Gjata - Ku Vajti

2:42

Elvana Gjata - Ku Vajti

Elvana Gjata

Aufrufe 39 000 000

Elvana Gjata - Xheloz (3EP)

2:45

Elvana Gjata - Xheloz (3EP)

Elvana Gjata

Aufrufe 27 000 000

Ghetto Geasy feat Majk - Ajo (Official Video HD)

3:20

Ghetto Geasy feat Majk - Ajo (Official Video HD)

BABASTARSchannel

Aufrufe 94 000 000

Elvana Gjata - Kuq e zi je ti ft. Flori

4:25

Elvana Gjata - Kuq e zi je ti ft. Flori

Elvana Gjata

Aufrufe 58 000 000

Flori ft. Ghetto Geasy & Bruno - Mori

3:21

Flori ft. Ghetto Geasy & Bruno - Mori

FloriMumajesiOfficial

Aufrufe 64 000 000