Dafina Zeqiri ft. MC Kresha - Vet e lype

 • Am

  Dafina ZeqiriDafina Zeqiri

  Bzzz Entertainment - smarturl.it/Bzzz

  Stream/Download - smarturl.it/VetELype

  Vetëm ndërmjet Janarit deri në Qershor të vitit 2020, janë trajtuar 297 rasteve të ndryshme të dhunës me bazë gjinore në institucionet e drejtësisë. Në 24 orët e fundit, janë raportuar pesë raste të dhunës në familje.

  Shumica e viktimave janë gra!

  Dhuna në baza gjinore është çështje politike dhe shteti ka rolin e patjetërsueshëm, jo vetëm të mbrojtjes, por edhe adresimit të kësaj çështje dhe parandalimit.

  Mos harroni, “Kush të rreh, nuk të do!”

  Mos duro dhunën, raporto në Polici!

  112 (nga telefoni mobil) ose
  92 (nga telefoni fiks)
  Email: info@kosovopolice.com  Faleminderim i veçante per RELOAD Arms: instagram.com/reloadarms/

  Follow @Dafina Zeqiri - smarturl.it/DafinaZeqiri

  Dafina Zeqiri ft. MC Kresha - Vet e lype

  Produced: Dafina Zeqiri
  Vocal melodies: Dafina Zeqiri
  Lyrics: Elinel, Dafina Zeqiri, Mc Kresha
  Beat: Ertug
  Mix & Master: Deard Sylejmani
  Executive Producer: Dafina Zeqiri, Pellumb Citaku, Deard Sylejmani, Adrian Ertug
  Video: Entermedia
  Publishing: Bzzz


  Follow My Playlist on @Spotify - smarturl.it/ItsMeDafinaZeqiri
  Follow My Playlist on @Apple Music - smarturl.it/DafinaEssentials

  © ℗ Moneyz & Bzzz Entertainment


  Vet e lype ft. MC Kresha

  Chorus:
  Zemer vet e lype!
  (Ah)
  Zemer vet e lype!
  (Ah)
  Zemer vet e lype!
  Uh, u dunno…
  You!
  X2

  Bridge:
  T’thom ty!
  (Ty-ty-ry-ry)
  Edhe ty!
  (Ty-ty-ry-ry)
  Edhe ty!
  (Ty-ty-ry-ty)
  T’thom ty!
  Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!

  Dafina:
  Munesh ti mu me m’urrejt
  Po me dor sun m’prek!
  Per tmir tonen e kom,
  Po te thom merre ma qet!
  Nese ta merr menja,
  Lyp edhe ki me gjet…
  Luj me zjerem dije qe ki mu djeg!

  Mi pas edhe 1000 jete
  Jo ti smunesh me mprek!
  Me tmir sillna mire!
  Po me t’vshtir
  Veq egersire m’bon mu!


  Chorus:
  Zemer vet e lype!
  (Ah)
  Zemer vet e lype!
  (Ah)
  Zemer vet e lype!
  Uh, u dunno…
  You!


  Mc Kresha:
  Ali thrilla in manilla/
  A ki killa me vanilla?/
  Nuk po t’filli t’shkeli Fila/
  une i filli Cypress Hill-at/
  I du xhylat me tequilla/
  Edhe ngjyrat edhe natyra tu knu bilbilat/puro churchilla edhe pushkë se pe du ni chinchilla/

  silvester stalloni/
  shinin si lluster salloni/
  lajm televizioni/grajmin pi Londoni/magjistari e nxjerri
  gramin pi nailoni/ju betohem trotuari po cuditet me betonin/ye ye
  rambo 3shi kryjti 5she te stacioni/
  thuj louis vuitton-it shoki un ti luj butonet/lej ti louboutin-et/lkurë pitoni/homie
  diamanta t’verdhë pamja e pentagonit/uji kronit/fellne t’kromit/plata e plomit/shën naomit/
  para luvrit n’dane/
  tu pi xhylfidane/kqyre kyçjen tane/se po t’ikë pi’ xhami/yea
  n’party me pixhame/
  tu shetitë si johnny me J t’madhe/prevaranti pi prevalle /DJ kalle me ni valle/

  Ali thrilla in Manilla/
  A ki killa me vanilla/
  Nuk po t’filli t’shkeli Fila/une i filli/
  Cypressat Hill-at
  I du xhylat me tequilla/
  Edhe ngjyrat/edhe natyra tu knu bilbilat/puro churchilla/
  edhe pushkë se pe du ni chinchilla/

  Bridge:
  T’thom ty!
  (Ty-ty-ry-ry)
  Edhe ty!
  (Ty-ty-ry-ry)
  Edhe ty!
  (Ty-ty-ry-ty)
  T’thom ty!
  Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!

  Dafina:
  Krejt jeni t’njejt ju per mu..
  Sdi qka po fitoni tu m’sulmu
  Skom kohe mendjen me jau ndru!
  As lojen me lu..
  T’lutna mleni rehat!
  Sdu me u kthy prap..
  Ska prej meje mfal!
  Jo nuk ka mfal!


  Chorus:
  Zemer vet e lype!
  (Ah)
  Zemer vet e lype!
  (Ah)
  Zemer vet e lype!
  Uh, u dunno…
  You!
  X2

  Bridge:
  T’thom ty!
  (Ty-ty-ry-ry)
  Edhe ty!
  (Ty-ty-ry-ry)
  Edhe ty!
  (Ty-ty-ry-ty)
  T’thom ty!
  Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!


Arijan Nuhiu
Arijan Nuhiu

😂 ur smart with cameras

Vor 14 Stunden
nisa rexha
nisa rexha

the King and Queen ....Take a bow

Vor 21 Stunde
Flora
Flora

Dafina ti je 👑 dhe 👑 do mbetesh 🔥♥️👏👏

Vor Tag
Arijan Nuhiu
Arijan Nuhiu

Edhe e Djeta

Vor Tag
Linda Lindushe
Linda Lindushe

Nje kenge me shum kuptim, mos hezetoni, shpreheni mendimet dhe veprat, mos duroni Dhune, kja vjen per te gjitha femrat, tregoni se edhe ne kemi drejtsi 👍🏻💪🏻

Vor 6 Tage
Shqip Day
Shqip Day

McKresha🥵🥵🥵

Vor 9 Tage
Ferdije Sylejmani
Ferdije Sylejmani

Dafina

Vor 9 Tage
TheRedX
TheRedX

Ca gjuhen eshte kjo sepse nuk mora vesh asnje fjal

Vor 12 Tage
LucidDreaming X
LucidDreaming X

Hahaha Gjuh Rrobotike nga planeta e Marsit

Vor 11 Tage
Slim Shady
Slim Shady

pse mduket se dafina e ka prish si muzik

Vor 13 Tage
yuoop noke
yuoop noke

Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ️

Vor 13 Tage
Hira Xhemaj
Hira Xhemaj

Zemer vet e lype ❤

Vor 16 Tage
Endrit. Sh
Endrit. Sh

Kreshaa poet

Vor 16 Tage
Safet Aliti
Safet Aliti

Daffy its the bestt

Vor 16 Tage
niduoe stre
niduoe stre

Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ❤️

Vor 17 Tage
LucidDreaming X
LucidDreaming X

MC Kresha.lidhje ska me kengen e Dafines...veq llumat pa lidhje....!

Vor 17 Tage
bodoti qwiu
bodoti qwiu

my boy Kresha singing to Magicians , sidewalks and concrete, my man!

Vor 17 Tage
aswer huio
aswer huio

Your music melts the icy winter 🙋🙋

Vor 19 Tage
opzz xsin
opzz xsin

Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ❤️

Vor 16 Tage
abr design
abr design

عالی میخونه دفینا.معرکس.from IRAN i love voice of Defina

Vor 20 Tage
niduoe stre
niduoe stre

Oowowow9w9q9

Vor 17 Tage
Aldaaa GLP [FAN]
Aldaaa GLP [FAN]

Vor 21 Tag
blacknori97
blacknori97

Dafina tu kendu per drejtat e femnav, Kresha per Bari, sorry MCKresha, e ke dhi kejt nqet kang

Vor 22 Tage
bodoti qwiu
bodoti qwiu

Iqiqoqooq

Vor 17 Tage
dbts beats
dbts beats

MC KRESHA STOP RAPP PLEASE THANK YOU looser 0/20 your rap

Vor 23 Tage
aswer huio
aswer huio

Uwuwuaiq

Vor 19 Tage
Eronit Qela
Eronit Qela

pjesa e kreshes shum e fort amo nuk lidhet me pjesen e dafines hiq si nata me dit

Vor 24 Tage
xrrxy vvoi
xrrxy vvoi

The collab we never knew we needed 🔥

Vor 24 Tage
opzz xsin
opzz xsin

Your music melts the icy winter 🙋🙋

Vor 24 Tage
TheGangsterBrothers
TheGangsterBrothers

Mc Kresha committed a murder in this bitch!!! No Kizzy

Vor 25 Tage
Drilon Rexhepi
Drilon Rexhepi

Si kjo pjese e Mc Kreshes nuk kom ndegju hip hop ship me mir asniher. Eshte apsolut perfekt above all!!

Vor 25 Tage
Adnan Xani
Adnan Xani

Sylvester stallone shining si lluster salloni. Akademik me 1 kubik bole

Vor 26 Tage
The Real Deal
The Real Deal

Jam marakli Diksuh ju lutem tme thot cdmth (n dane)? Para luvrit n dane tu pi gjylfidane

Vor 26 Tage
Geg Toska
Geg Toska

Pixhama 🤣

Vor 26 Tage
Mad Max
Mad Max

my boy Kresha singing to Magicians , sidewalks and concrete, my man!

Vor 26 Tage
Dritan Kercuku
Dritan Kercuku

The best of Dafy

Vor 27 Tage
xrrxy vvoi
xrrxy vvoi

Jsusususushs

Vor 24 Tage
happyer
happyer

Iiwiwqow

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Iw8w8w8w8w

Vor 27 Tage
aswer huio
aswer huio

Jajjhahhhhshs

Vor 26 Tage
happyer
happyer

Oowowow9w9q9

Vor 27 Tage
happyer
happyer

I2i2owowowow

Vor 27 Tage
niduoe stre
niduoe stre

Je njeshi i te gjithave gjeneratave do mbetesh e pa vdekshme Dafi

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Iqiqoqooq

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Uwuwuaiq

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jajjaka

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ehsheh

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ejdejjejdd

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ususueue

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ususueueuu

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jsusususushs

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jshshshshs

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jsusususus

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Shshshshsh

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jajjhahhhhshs

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ahhahaa

Vor 27 Tage
Merita Hoxha
Merita Hoxha

Je njeshi i te gjithave gjeneratave do mbetesh e pa vdekshme Dafi

Vor 27 Tage
Genti Duro
Genti Duro

Car pislleqe degjohen sot.. Dhe kete e quajne muzike!!

Vor 27 Tage
tannlegeoslo
tannlegeoslo

Mos e dëgjo. Problem solved

Vor 21 Tag
GD Kaci
GD Kaci

Muzikë me pikpyetje në fund,o copa e injorantit. Jo pikçuditëse. Pa lê mo dhe i jep të drejtën vetes të gjykosh çfarë quhet muzikë dhe çfarë jo.

Vor 25 Tage
Geg Toska
Geg Toska

@Genti Duro edhe kto grupe dikur quheshin pislluk. Iliret e kan nje keng qe e pershkruan se si jan paragjykue. Degjo nga iliret "Rock and roll ne Kosov"

Vor 26 Tage
Genti Duro
Genti Duro

@Geg Toska c lidhje ka une degjoj troja, gjurmet..muzike te vertete..

Vor 26 Tage
Geg Toska
Geg Toska

Shiko te Bregovici ndoshta gjen cka don.

Vor 26 Tage
happyer
happyer

Yess

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Gogogi

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Lets goo

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yess

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Hhhhhhh

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Hhhhhhh

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jhhhhh

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Njjjjj

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Hhhhh

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jjjjjj

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Oyoyiyiyiy

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yuyuyyu

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Uuuuuyyyyyyyýyy

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ttrrrrrrr

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Tttttttt

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Hahahahaha

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eyeyeyey

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yyyyyy

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayaayyaayya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Uayayayayay

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayayayaya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayayayaya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayayayayya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayayayayay

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayayayayya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayaayay

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayayaya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayaaya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yayayayyaya

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Aaaaaz

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eeeeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eeeeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eeeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Eeeeeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Yeeee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Offffff

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Gtttf

Vor 27 Tage
happyer
happyer

8euuyg

Vor 27 Tage
happyer
happyer

7s7e7e7e7s

Vor 27 Tage
happyer
happyer

E77e7ee77e

Vor 27 Tage
happyer
happyer

E88e8e7s77e

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ie7e7e77ee

Vor 27 Tage
happyer
happyer

8ee88e7

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Ajaiaisa

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Sijzjsusi

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Uusususu

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Jshshsjjs

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Sjusuwwisi

Vor 27 Tage
happyer
happyer

Hahaha

Vor 27 Tage

Nächster

Dafina Zeqiri - DURO

3:26

Dafina Zeqiri - DURO

Dafina Zeqiri

Aufrufe 30 000 000

Mc Kresha - Luv Luv (Official Video)

3:39

I Built a Giant LEGO Train in a Snowy Forest!

10:39

I Built a Giant LEGO Train in a Snowy Forest!

Half-Asleep Chris

Aufrufe 584 807

That one McDonalds employee

0:47

That one McDonalds employee

snerixx

Aufrufe 3 339 719

Dhurata Dora ft. Noizy - Mi Amor (Official Video)

3:04

CRICKET x MUMA x DAFINA ZEQIRI - PA TY (Remix)

3:24

CRICKET x MUMA x DAFINA ZEQIRI - PA TY (Remix)

Cricket Music

Aufrufe 43 000 000

Dafina Zeqiri ft. KAOS - Na

4:15

Dafina Zeqiri ft. KAOS - Na

Dafina Zeqiri

Aufrufe 15 000 000

Gzuz - Grosse Freiheit (Snippet)

5:54

Gzuz - Grosse Freiheit (Snippet)

CrhymeTV

Aufrufe 889 280

Fifi - Diell ( Demo BBV )

2:01

Fifi - Diell ( Demo BBV )

FIFI OFFICIAL

Aufrufe 1 447 416

FARID BANG - „X“ [official Snippet]

10:24

FARID BANG - „X“ [official Snippet]

BangerChannel

Aufrufe 484 815

Pajel - Hausbesuch [official video]

2:52