CRICKET x MUMA x DAFINA ZEQIRI - PA TY (Remix)

 • Am Vor year

  Cricket MusicCricket Music

  ​ @ONIMA - smarturl.it/ONIMA
  Official Music video for "PA TY" by CRICKET & MUMA & DAFINA ZEQIRI

  Music by : CRICKET
  Produced by : CRICKET
  Lyrics & Melody : Endrit Mumajesi (MUMA)
  Video Directed by KOTORRI
  Color Grading: MONET.TV

  Follow @Cricket Music on:
  Instagram : instagram.com/cricket.mus.. .

  Follow MUMA on:
  Instagram : instagram.com/mumaofficial/

  Follow Dafina Zeqiri on:
  Instagram : instagram.com/dafina.zeqiri/

  Music is a language that transcends all boundaries.

  © 2021 Cricket Music. All Rights Reserved.

Carpe dieme
Carpe dieme

I swear, albanians are killing it. Music sounds soo magic and original. It gives me high spiritual vibes. 👍💎

Vor year
Albanian Lyrics
Albanian Lyrics

yeaaaaa

Vor 2 Tage
Sanity
Sanity

@Sara Berisha rrespekte

Vor 5 Tage
Natea Milev
Natea Milev

@Breza Illyria ochi

Vor Monat
Elisa Ahmati
Elisa Ahmati

@Carpe dieme sa

Vor Monat
Ptao Tom
Ptao Tom

I swear, albanians are killing it. Music sounds soo magic and original. It gives me high spiritual vibes. 👍💎

Vor year
its me
its me

thank you ❤️ where are you from?

Vor year
Diana Behluli
Diana Behluli

Tf dy red A

Vor year
Top Up
Top Up

I am an Armenian boy, and I will say that I like Albanian songs very much❤️❤️🇦🇲🇦🇲🇦🇲🇦🇲pershendetje❤️

Vor 13 Tage
Sara Berisha
Sara Berisha

Pershendetje we support Armenia 🇦🇱🇦🇲

Vor 5 Tage
Valbona xhaferri
Valbona xhaferri

In love with Albania music ❤️

Vor 24 Tage
Magda Michalska
Magda Michalska

In love with albanian music ❤

Vor 11 Monate
Doni Markaj
Doni Markaj

We albanians to

Vor 2 Monate
Aldo Cocka
Aldo Cocka

Mjafton nje fushe dhe nje Karrige per dy Artista te vertet dhe eshte nje Hit Jete! Tregoni pak respekt njerez dhe dashuri per keta Artista te Merituar🇦🇱❤️

Vor year
Enriko Kola
Enriko Kola

Po edhe nja 10 mij euro kamer auto tune e te tjere 😂

Vor 23 Tage
Sevdije Hoxha
Sevdije Hoxha

@Zerocool187 mmtmlmm🦋🦋🦋🦋🌺🌺krkirk💋😍

Vor 5 Monate
Sevdije Hoxha
Sevdije Hoxha

@KOSOVO is doing the best music in Europe kslsmm🌺♥️🦋💋🤲🏿🍰

Vor 5 Monate
Kosova
Kosova

edhe nja 1 kg hashash

Vor 7 Monate
Arifaj Arben
Arifaj Arben

O kalle Kosove kalle jeni amelsina e gjithë Shqiptaris pa ju dhe këngët tuaja ska kuptim dita java mujt as viti ju lumt 😍❤️‍🔥 O kalle Kosove kalle you are the amelsina of all Albanians without you and your songs do not make sense day week week nor happy year 😍❤️‍🔥

Vor 11 Monate
Oana Bratu
Oana Bratu

I’m in love with this song ❤️ Love from Romania 🇷🇴❤️

Vor 3 Monate
G
G

legendele

Vor 2 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

🇦🇱❤🇹🇩

Vor 3 Monate
Saïd Oner
Saïd Oner

Thanks to my Albanian friend who told me about this amazing song. One day I'll travel to meet this country. Greetings from France 🇫🇷 🙏.

Vor 11 Monate
Shkoder Shkoder
Shkoder Shkoder

@Yesss 123 f//

Vor 2 Monate
Shkoder Shkoder
Shkoder Shkoder

@Kosova is Albania uyiorgioooooorssssi

Vor 2 Monate
Kokaaaa
Kokaaaa

Bjere do kushh afgan se ckaang

Vor 3 Monate
Lesina Kryeziu
Lesina Kryeziu

You are Welcome :)

Vor 3 Monate
Sedat Gashi
Sedat Gashi

@Yesss 123 spo kuptoni ju do shtete se njohin shtet kosoven per at shpesh ju thojm

Vor 4 Monate
Learn a language
Learn a language

Едноставен видео запис, Дафина сјае како и секогаш, дотерана од глава до пети не ни треба многу да е накитена за да изгледа прекрасно. Меланхонија и емоцијата на песната се доловени до максимум.ПОЛУДУВАМ на стихот❗ " The way you dance hala n'mene e kom ". Браво Дафина, Те сакаме 🇲🇰💪🔥 TE DUAM DAFINA ZEQIRI NE MAQEDONI ♥️💙

Vor 9 Monate
Nuran Limani
Nuran Limani

🇲🇰🇦🇱❤️❤️

Vor 3 Monate
Anabela Stevanović
Anabela Stevanović

Albanian music is so beautiful, very melodic 🎶, love from Serbia ♥️

Vor year
ᴋᴀʀᴅᴇʀʀɪ ᴘ9
ᴋᴀʀᴅᴇʀʀɪ ᴘ9

Rare w

Vor 18 Tage
mateo prendi
mateo prendi

Tan I thoni thank u po e harroni qa ju kan ba ju kan myt familjet, bever forget never forgive

Vor 26 Tage
Hilmo Fejzic
Hilmo Fejzic

♥♥♥♥

Vor 2 Monate
Ana
Ana

❤️

Vor 2 Monate
Lo La
Lo La

Appreciate it 🙏🏼 love from us albanians❤️

Vor 2 Monate
soufiane el masoudi
soufiane el masoudi

im from morocco 🇲🇦 i love albanie 🇦🇱

Vor 6 Monate
Illyriaanmbret
Illyriaanmbret

@Lina DE she's from north Albania- Kosovo

Vor 3 Monate
Adel A
Adel A

Great Albania ♥️

Vor 4 Monate
Lina DE
Lina DE

She is from kosovo 🇽🇰 🇽🇰 🇽🇰 Not Albania

Vor 5 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

We love u too 🇦🇱🇽🇰❤🇲🇦🇲🇦

Vor 6 Monate
💌oh
💌oh

I love the way they sing with pain in their voice it makes us feel the song even more....

Vor 11 Monate
Ali.S Khan
Ali.S Khan

I am in love with 🇦🇱 culture Shiqptare

Vor 3 Monate
Leka
Leka

[Teksti i "Pa Ty (Remix)" ft. Muma & Dafina Zeqiri] [Chorus] (Ty) Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone [Verse 1] Baby danca pa ty jam broke Plag e hapun sikur u kon The way you dance hala n mene e kom The way you dance hala n'mene e kom Tani malli djeg si vullkan E tani malli djeg si vullkan The way you dance hala n'mene e kom The way you dance hala n'mene e kom E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon Që kjo zemër qan E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon (O bo-bon) Që kjo zemër qan [Chorus] (Ty) Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone [Post-Chorus] I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh [Verse 2] Fala (Mhh) Krejt ti fala (Mhh) Dashni nuk ka ma Per ty o fjala Pishmon su bona I dhash te tona Edhe ni dance ani ama Edhe ni dance ani ama Tash vetëm jam ën dhomë Më mungon e qaj me lot Ky shtrat akull i ftoht Ky shtrat akull i ftoht Tash vetëm jam ën dhomë Pi cigaren dhez me lot Nuk e du mo kët botë Nuk e du mo kët botë [Chorus] Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone

Vor 10 Monate
Anton Ukaj
Anton Ukaj

4sp

Vor 8 Monate
Mafjozja_ktuu
Mafjozja_ktuu

@Inna 34 😂😂😂

Vor 9 Monate
Inna 34
Inna 34

Bravo per tekstin por aty ku thot krejt duhet kejt😜

Vor 10 Monate
Dafina Fans
Dafina Fans

Kur te gjithe artistet vrapojne me ba ni keng me kerre me femra me ni beat per club per me kriju hitin e veres Dafines i mjafton veq ni remix edhe prap bohet trend per ton veren e vazhdon mu ngu edhe tan jeten Dafina a perseritshme 🔥❤️ Queen

Vor year
Nada Niche
Nada Niche

1 madhe Vertet love you gyus ❤️💋🌹💯💞💋🌺🌹💙♥️💙

Vor year
_depxfly_
_depxfly_

Dafi asht e pa arritshme per mua esht super dhe nuk ka si dafi 👸🏼🙏❤️

Vor year
iliriana
iliriana

Yes😍😍😍

Vor year
Enea Doci
Enea Doci

This is true fact bro

Vor year
Santino Rea
Santino Rea

Love it 😍 Much love from Bosnia 🇧🇦

Vor 3 Monate
Albanian ILLYRIAN
Albanian ILLYRIAN

🇦🇱🇧🇦❤

Vor 3 Monate
Chrysa
Chrysa

Amazing song! Respect from greece🇬🇷💗🇦🇱

Vor 4 Monate
Lina DE
Lina DE

@endri endri Shqip. Edhe? Apet tkosoves jem

Vor 2 Monate
endri endri
endri endri

@Lina DE ca gjuhe po flitet tek kio kenga kot me t pyt

Vor 2 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

@Lina DE Hahahahhaha ende ti 😂😂😂❤❤

Vor 3 Monate
Lina DE
Lina DE

She is from kosovo 🇽🇰🇽🇰🇽🇰

Vor 3 Monate
Sabrin Hassanein
Sabrin Hassanein

(Ty) Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone [Verse 1] Baby danca pa ty jam broke Plag e hapun sikur u kon The way you dance hala n mene e kom The way you dance hala n'mene e kom Tani malli djeg si vullkan E tani malli djeg si vullkan The way you dance hala n'mene e kom The way you dance hala n'mene e kom E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon Që kjo zemër qan E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon (O bo-bon) Që kjo zemër qan [Chorus] (Ty) Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone [Post-Chorus] I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh [Verse 2] Fala (Mhh) Krejt ti fala (Mhh) Dashni nuk ka ma Per ty o fjala Pishmon su bona I dhash te tona Edhe ni dance ani ama Edhe ni dance ani ama Tash vetëm jam ën dhomë Më mungon e qaj me lot Ky shtrat akull i ftoht Ky shtrat akull i ftoht Tash vetëm jam ën dhomë Pi cigaren dhez me lot Nuk e du mo kët botë Nuk e du mo kët botë [Chorus] Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone SHARE THE LYRICS “PA TY (REMIX)” TRACK INFO Featuring MUMA & Dafina Zeqiri Release Date June 6, 2021 EXPAND TRACK INFO MUSIC VIDEO About Genius Press Advertise Event Space Privacy Policy Licensing Jobs Terms of Use Copyright Policy Contact us Do Not Sell My Personal Information Ad Settings © 2021 Genius Media Group Inc.

Vor 10 Monate
Nerik AVE
Nerik AVE

I just now found that song and body shaking when listening to both voices ❤️🔥

Vor 25 Tage
bella lufiy
bella lufiy

love Albanian from Malaysia 🌹❤️🏴‍☠️🏴🖤

Vor 5 Monate
Tedi Radoslavova
Tedi Radoslavova

My favourite song so far greetings form Bulgaria 🇧🇬😍❤️😍

Vor year
Albania iliryan
Albania iliryan

Respect for you bulgaria 🇧🇬🤝🇦🇱

Vor 9 Monate
Nothing
Nothing

♥️♥️

Vor year
Alessandra 23
Alessandra 23

I'm from Romania and I love so much this song ❤️🇦🇱🇷🇴

Vor 11 Monate
Alessandra 23
Alessandra 23

@Albanian ILLYRIAN Tetovar Of course 😂❤️

Vor 6 Monate
Albanian ILLYRIAN Tetovar
Albanian ILLYRIAN Tetovar

I understood now that you really like Albanian songs Dacian siss 😂😂🥰🇦🇱🇽🇰🇹🇩❤❤❤

Vor 6 Monate
Alessandra 23
Alessandra 23

@Albania iliryan Și noi vă iubim❤️🇷🇴🇦🇱

Vor 9 Monate
Albania iliryan
Albania iliryan

@Alessandra salut din albania frati si surori romun va iubim foarte mult si general🇦🇱❤️🇷🇴

Vor 9 Monate
Alessandra 23
Alessandra 23

@happier than ever ❤️❤️❤️🤗

Vor 11 Monate
aldo vuka
aldo vuka

The best Albanian music 🇦🇱

Vor 11 Monate
MDKyourDaddy
MDKyourDaddy

do NOT listen Albanian music on your headphones while you are shoping... You be the only one dancing ;)

Vor 8 Monate
Robert 83
Robert 83

Recpect Albania 🇦🇱from Armenia 🇦🇲

Vor 6 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

@Lina DE ok?!

Vor 4 Monate
Lina DE
Lina DE

She is from kosovo 🇽🇰 🇽🇰 🇽🇰 Not Albania

Vor 5 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

🇦🇱🇽🇰🇦🇲❤❤

Vor 5 Monate
FOODindaHOOD
FOODindaHOOD

GREETINGS FROM GREECE VERY BEAUTIFUL SONG!

Vor year
Redion Pajo
Redion Pajo

🇦🇱 🇽🇰 1111111111111

Vor 11 Monate
aba duba
aba duba

Ευχαριστούμε

Vor year
Marzena Dąbkowska
Marzena Dąbkowska

I ♥️ this song 🤩 Love from Poland

Vor 5 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

@Sedat Gashi from* ❤🥰🥰 LG mein bruder ❤

Vor 2 Monate
Sedat Gashi
Sedat Gashi

thenks fon kosovo❤😊

Vor 4 Monate
Linda
Linda

Cfare talenti je Dafine! 🌟🤍 Po me vjen keq me te thane Artiste se ne kohe qe po jetojme gjithekujt po i thuhet Artist/e! E pa arritshme ne muziken shqiptare!

Vor year
Katya.
Katya.

@Ron DI dafina nuk kendon live eshte deshtim thjeshte Ben twerk asgje tjeter sidomos neper mini koncerte neper plazhe....mire qe asht YouTube

Vor 2 Monate
The realest in the game
The realest in the game

@Qnhh Hhhh pz e kemi degju shum skandal

Vor 3 Monate
theodhori kita
theodhori kita

të vë në gjum vlla stë sjell emocion unë kam qën vetë të gjith rinin kjo këndonte kotë 😂

Vor 3 Monate
Greys Greys
Greys Greys

@Ron DI Eshte super live, Te kenaq shpritin me e nigju 😘

Vor year
Greys Greys
Greys Greys

Kjo eshte DIVA !

Vor year
POKE HOME
POKE HOME

Love from Armenia!!! 🇦🇲🌹🌹🌹❤️❤️❤️❤️

Vor 9 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

🇦🇱🇽🇰❤🇦🇲

Vor 5 Monate
Kle KLEDI
Kle KLEDI

Dafina, Princesha e Dardanise, Mbreteresha e Shqiperise Perandore e vendeve Shqiptare dhe Diva e muzikes Shqip

Vor 9 Monate
69 KHALIFA
69 KHALIFA

This song will never get old ❤️😭

Vor year
AvocadosBillie
AvocadosBillie

Ju kendofte zemera nuk rri pa e ndegju 🥺❤️Kan pas nje plan te mir qe kane shkuar. Tek Cricket me ba kengen jan te mencur 😅💖Bravo ata qe kane kenduar ket kenge dhe Bravo Rigesers qe kishte ber ket kenge si kjo shkoni bejani like se eshte shoqja e vellaut tim dhe mbaron per mua 😂❤️

Vor 10 Monate
theonlymusic
theonlymusic

Lyrics: Pa ty pa ty Krejt shpirti mu ka thy Pa ty pa ty pa ty pa ty Pa ty pa ty Keq dhe pa ty pa ty pa ty Une sonte spo muj Pa ty pa ty Ma baby you gone Ma baby you gone Baby danca pa ty jam broke Plag e hapun sikur u kon The way you dance hala n mene e kom The way you dance hala n mene e kom Tani malli djeg si vullkan E tani malli djeg si vullkan The way you dance hala n mene e kom The way you dance hala n mene e kom E di ama A e din sa keq mke lon E kujt me ja thon Qe kjo zemer qan E di ama A e din sa keq mke lon Po kujt me ja thon Qe kjo zemer qan REF. Pa ty pa ty Krejt shpirti mu ka thy Pa ty pa ty pa ty pa ty Pa ty pa ty Keq dhe pa ty pa ty pa ty Une sonte spo muj Pa ty pa ty Ma baby you gone Ma baby you gone Fala Krejt ti fala.. Dashni nuk ka ma Per ty o fjala Pishmon su bona I dhash te tona Edhe ni dance ani ama Edhe ni dance ani ama Tash vetem jam en dhome Me mungon e qaj me lot Ky shtrat akull i ftoht Ky shtrat akull i ftoht Tash vetem jam en dhome E shoh kujtimet dhez me lot Nuk e du mo ket bote Nuk e du mo ket bote REF. Pa ty pa ty Krejt shpirti mu ka thy Pa ty pa ty pa ty pa ty Pa ty pa ty Keq dhe pa ty pa ty pa ty Une sonte spo muj Pa ty pa ty Ma baby you gone Ma baby you gone

Vor year
Emiljana Haxhiu
Emiljana Haxhiu

Yllla💖

Vor Monat
Kosovo
Kosovo

@Mr IF Kosovo

Vor 4 Monate
Alexandra Mouratidou
Alexandra Mouratidou

So amazing, I love it❤️

Vor 4 Monate
Driton Salihu
Driton Salihu

Sa ko ka than me shkru qit test

Vor 4 Monate
Ajsha Ajsha
Ajsha Ajsha

Zemra te kendoft gjithmon Dafina. Kjo kenge ishte per mue se Burri me vdiq qe 8 muaj. Faleminderit shum per te gjitha kenget si i kendon po kjo ishte bash per mue. Me lot pote shkruaj se zemra mu ka da pergjyse.

Vor 10 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

Allahu e shperbleft me Xhennet 🤲🤲☝️😔💔💔

Vor 2 Monate
Enkeljan sota
Enkeljan sota

Arti sheron shpirtrat e trazuar.. respekt.

Vor 2 Monate
Dritan Kajo
Dritan Kajo

Wow , cfare teksti , cfare kenge , cfare melodie , ilac per shpirtin , nje bravo e madhe per keta artiste te medhenj ! Just amazing !

Vor 10 Monate
A-Agalliu
A-Agalliu

You know a Cricket Beat when you hear one ☝️

Vor 4 Monate
Ben sallaku
Ben sallaku

The Queen of Albanian hop hop deserves lots more credit.

Vor 7 Monate
Fatma Balta
Fatma Balta

I discovered this amazing song yesterday and love it! Greetings from Germany and Turkey ✨

Vor 5 Monate
Марина З. Б.
Марина З. Б.

It reminds me of my vacation... Summer 2021 - Ksamil Albania🌞❤️ it!

Vor 10 Monate
sunshine013
sunshine013

Obsessed with the song! She’s amazing ❤️ With love from Los Angeles

Vor year
𝔽𝕚𝕠𝕟𝕒_𝕜𝕥𝕦🔪
𝔽𝕚𝕠𝕟𝕒_𝕜𝕥𝕦🔪

Thank you for supporting us 🥰🙏🏻hello from kosova 🇽🇰

Vor year
Armend Svrkaj
Armend Svrkaj

Lovely 😍 song 🎵 ❤ Legenda mbetet Legend Respect edhe per ket dijalin.

Vor year
Ricay Entanes
Ricay Entanes

My first favorite albanian song. Correct me if im wrong. #love albanian people# From philippines

Vor 5 Monate
Wind Strong
Wind Strong

Lyric in English Without you x2 All my soul has been broken Without you x2 Without you x2 Bad without you, without you I cant today without you My baby you gone x2 Baby dance without you i am broke Open wound just like it was The way you dance yet is in my mind The way you dance yet is in my mind Then Malli (Malli is when you miss someone) burn like vulcan And then it burns me like vulcan The way you dance yet is in my mind The way you dance yet is in my mind I know but do you know how bad you left me? But who to told that this heart cries REF Without you x2 All my soul has been broken Without you x2 Without you x2 Bad without you, without you I cant today without you My baby you gone x2 Fala ( i cant translate ) Krejt ti fala ( i cant transalte this too but it means when you give someone all of you) Doesn't have love anymore The word is about you I didn't regret I gave all And give me another dance And give me another dance Now i am alone in my room I miss you and i cry with tears This bed cold as ice This bed cold as ice Now i am alone in my room I see memories and i burst in tears I dont want this world anymore i dont want this world anymore REF Without you x2 All my soul has been broken Without you x2 Without you x2 Bad without you, without you I cant today without you My baby you gone x2

Vor year
ojna papa
ojna papa

Correction Instead of: Doesn’t have love anymore The word is about you Better translate is: There’s no love anymore It’s about you (meaning I’m referring to you , you don’t love me)* & It’s not : now I’m alone in my room i see memories and burst in tears It says : “now I’m alone in my room and I light the cigarette in tears” Anyway Bravo 👏

Vor 2 Monate
jobeno
jobeno

Krejt i fala perkthehet -I gave all

Vor 11 Monate
Alexandra Stefanescu
Alexandra Stefanescu

No.

Vor 11 Monate
Celii Mokraoui
Celii Mokraoui

From Algeria 🇩🇿 I’m in love with this song ! even if I don’t understand 😁

Vor year
Gashi Bash
Gashi Bash

better if you dont understand because you will feel more sad

Vor year
alba
alba

Dafina Zeqiri ft. MUMA - Pa Ty- Lyrics Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone   Baby danca pa ty jam broke Plag e hapun sikur u kon The way you dance hala n mene e kom The way you dance hala n'mene e kom Tani malli djeg si vullkan E tani malli djeg si vullkan The way you dance hala n'mene e kom The way you dance hala n'mene e kom E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon Që kjo zemër qan E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon (O bo-bon) Që kjo zemër qan (Ty) Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh Fala (Mhh) Krejt ti fala (Mhh) Dashni nuk ka ma Per ty o fjala Pishmon su bona I dhash te tona Edhe ni dance ani ama Edhe ni dance ani ama Tash vetëm jam ën dhomë Më mungon e qaj me lot Ky shtrat akull i ftoht Ky shtrat akull i ftoht Tash vetëm jam ën dhomë Pi cigaren dhez me lot Nuk e du mo kët botë Nuk e du mo kët botë Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone

Vor 11 Monate
Ntzimanis1990
Ntzimanis1990

Love from Greece

Vor 6 Monate
Alba L.
Alba L.

Oh sa e bukur kjo kenge, po me rrenqeth trupin! Dafina, te gjitha kenget e tua njera me e bukur se tjetra ❤❤❤❤❤

Vor 11 Monate
Jelena Miskovic
Jelena Miskovic

Zaista prelepa pesma ❤ Pozdrav iz Srbije

Vor 11 Monate
Lina DE
Lina DE

@Shahin Palushi Njejt nuk jemi se na me kta serbt nuk jetojm ne paqe

Vor 5 Monate
Shahin Palushi
Shahin Palushi

@Lina DE what you mean Kosova Albanian are the same lol What you talking about 🔴⚫🔴⚫

Vor 5 Monate
Lina DE
Lina DE

@Shahin Palushi Dafina Zeqiri is from kosovo 🇽🇰 🇽🇰 🇽🇰

Vor 5 Monate
Silviya Ivanova
Silviya Ivanova

Who is killing this song in the car 🚗🚗🚗🚗❤️❤️❤️❤️ love from your biggest Bulgarian fan 💛🇦🇱 You Albanians rock the music, you know how to make it!!! Every song is perfection in every genre!!

Vor year
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

Blagodarya mnogo 🇦🇱🇽🇰❤🇧🇬🥰🥰

Vor 2 Monate
Albania iliryan
Albania iliryan

Love bulgaria 🇧🇬🤝🇦🇱

Vor 9 Monate
Arben Geci
Arben Geci

🌅

Vor 11 Monate
Arben Geci
Arben Geci

👨‍👩‍👧

Vor year
peace
peace

Albanian Music is killing it . . . 💥💥👌🏻👈👈👈❤❤❤👈🤟

Vor 5 Monate
PurpleDrank
PurpleDrank

Starting to realise how big and good Albanian music is. Sendin love from Serbia 🇷🇸😎🇦🇱

Vor 4 Monate
Tinaa♡
Tinaa♡

Thanks for listening to Kosovo 🇽🇰 music, we really appreciate it 😁

Vor 3 Monate
JDM Car
JDM Car

Thank you for the good words. But we albanians don't trust many Serbs. For reasons of what happens between Kosovo and Serbia. 😐

Vor 4 Monate
setare masalegoo
setare masalegoo

Love from iran and lebanon🇮🇷🇱🇧

Vor 6 Monate
Florim Krasniqi
Florim Krasniqi

Pure albanian spirit!

Vor 8 Monate
spłłitzz
spłłitzz

It’s just the beat and lyrics that make this song better ❤️❤️❤️❤️❤️

Vor 11 Monate
P.P
P.P

Dafina o Yll i Bukur Faleminderit per Keto kenge Te Bukura jeni nje dyshe fantastike se bashku me Cricket

Vor 11 Monate
Samet Kapitan
Samet Kapitan

Allah ses vermiş ne güzel bir ses bin kere dinledim doymadım dinlemeye devam Albanlarin kraliçesi

Vor 7 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

Arnavutlarin*

Vor 4 Monate
vs
vs

Te lumte❤❤🔗

Vor 5 Monate
Albanian ILLYRIAN Tetovar
Albanian ILLYRIAN Tetovar

Teşekküller kardeşim Türkleri severiz 🇦🇱🇽🇰🇹🇷🇦🇿❤❤❤❤🥰🥰

Vor 6 Monate
KOSOVO is doing the best music in Europe
KOSOVO is doing the best music in Europe

Dardania 🦅🦅🦅🦅🦅🦅🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 ( Kosovo) like always 💙💙💙💙

Vor year
argjend dancholli
argjend dancholli

Nje nder kenget ma tbukra qe I kam ndigju deri tash.komplimente❤❤❤

Vor year
Y.Z
Y.Z

Ich liebe Albanische Musik

Vor 9 Monate
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

Danke schön ❤❤❤❤❤

Vor 6 Monate
laila arastu
laila arastu

Don’t understand a word but I love this song .. Albanian music makes me want to visit this country ..

Vor 10 Monate
Erina Mana
Erina Mana

@Geg Toska youre saying its a kosovo song like you dont all speak albanian / are albanian......

Vor 6 Monate
Klajdi ESC
Klajdi ESC

All the good music comes from Kosova🤣🤣btw we are Albanians too, so visit Albania its beautiful, Kosova is magical

Vor 7 Monate
LucidDreaming X
LucidDreaming X

You dont need to undestand You only listen to sednes..!

Vor 10 Monate
happier than ever
happier than ever

🥰🥰🥰🥰

Vor 10 Monate
Geg Toska
Geg Toska

Is Kosovo song

Vor 10 Monate
Nav Oum
Nav Oum

The producer killed it

Vor 2 Monate
Megli Andoni
Megli Andoni

Soul Songs ❤️ 💙 albanian

Vor 7 Monate
Asherah Kelly
Asherah Kelly

Excellent song Love from Brasil 🇧🇷

Vor 4 Monate
Andaleeb Khan
Andaleeb Khan

Albanian I am in Love With You ❤️😘

Vor 5 Monate
TheDragon Boy
TheDragon Boy

Beatifull song.. i love you Albania ❤❤anche italia adora questa bellissima canzone🇦🇱🇦🇱🇦🇱💣💣💣

Vor year
TheDragon Boy
TheDragon Boy

@Albania iliryan e fai un altro comento a chi stai salutando il papa di Roma😅🤣

Vor 9 Monate
Albania iliryan
Albania iliryan

salutare dall'albania fratelli e sorelle italiani vi amiamo molto e generale🇦🇱❤️🇮🇹😘🥰😍love italy 🇮🇹🤝🇦🇱

Vor 9 Monate
Gazmend Rama
Gazmend Rama

50.000.000 views 😍🔥 keng e pavdekshme hitt i dekades Diva e Muzikes Shqiptare ❤️🧿

Vor 6 Monate
Angel Talent Scout
Angel Talent Scout

Vocally you have a booming voice and bags of character in your tone. You should check out Sessions Live and perform there as well. 🔥🔥🔥 I think you will kill it there!

Vor year
Arjan Allaraj
Arjan Allaraj

SUPER HIT This song comes from their Soul !!! We love you 😍 🇦🇱 🇽🇰 !

Vor 4 Monate
yllka nitaj
yllka nitaj

DIVA shqiptare 👑🇦🇱🦅

Vor year
Besim Ismajlm4n1l
Besim Ismajlm4n1l

DIVA E MUZIKES SHIPE 🇦🇱 DAFINA🇦🇱🧿👑❤🇦🇱🇦🇱

Vor year
Sirena Azzurra
Sirena Azzurra

Bellissima mi piacerebbe avere la traduzione in italiano grazie bravi❤️🌹🌹

Vor 10 Monate
Jetmir Cemalli
Jetmir Cemalli

Ehh,non si puo

Vor 8 Monate
elda ituh
elda ituh

Ahh dashni e shpirtit tim 🥺 mu thy zemra mu thy shpirti 💔 pa ty jam e vdekur thjesht mar frym🥀

Vor year
Martha Antoniou
Martha Antoniou

She is top 🙌✨my favorite Albanian artist

Vor 28 Tage
phoenix
phoenix

this version is so superior, Dafina is a truly talented artist

Vor 2 Monate
Eda Saraci
Eda Saraci

E di ama,e di sa keq më ke lënë,po kujt me ja than që kjo zemër qan!!💜

Vor 11 Monate
Mariza Culani
Mariza Culani

kjo kenge s’ka me vdek kure ju lumte 🖤✨

Vor 7 Monate
Mery mery
Mery mery

Muzik per shpirtin 🤲🕋😍😍😍😍

Vor year
Paradise Paradise
Paradise Paradise

Himni 2021 sa her qe e ndegjon ta jep ndjesin si heren pare 😍😍🔥🔥

Vor year
Madalina De Veer
Madalina De Veer

I dont understand almost nothing from this song, but once i listen it make me soo calm 🥰I reaplay it nonstop i really love it!.

Vor 2 Monate
tannlegeoslo
tannlegeoslo

Pa ty - Without you Couple after the break, the pain they feel, missing each other. The essence of the lyrics. Very good lyrics aswell

Vor 2 Monate
Shqipe
Shqipe

I showed this song to a polish guy and he fell in love with it.. we used to like eachother but the feelings swept away from on day to the other still I don't know why but I don't wanna ask anymore cause I will never get an answer. I'm kinda sad now and this song well i liked it so much but now it's hard for me to hear it cause I fell like "pa ty krejt shpirti mu ka thy"

Vor Monat
not you
not you

love from 🇧🇦🇧🇦🇧🇦, obsessed with this!!!

Vor year
ILLYRIAN {🇵🇸}
ILLYRIAN {🇵🇸}

❤❤❤

Vor 3 Monate
Albania iliryan
Albania iliryan

Love you bosnia 🇧🇦🤝🇦🇱

Vor 9 Monate
Aff Berisha
Aff Berisha

[Teksti i "Pa Ty (Remix)" ft. Muma & Dafina Zeqiri] [Chorus] (Ty) Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone [Verse 1] Baby danca pa ty jam broke Plag e hapun sikur u kon The way you dance hala n mene e kom The way you dance hala n'mene e kom Tani malli djeg si vullkan E tani malli djeg si vullkan The way you dance hala n'mene e kom The way you dance hala n'mene e kom E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon Që kjo zemër qan E di ama A e din sa keq m'ke lon Po kujt me ja thon (O bo-bon) Që kjo zemër qan [Chorus] (Ty) Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone [Post-Chorus] I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need ya, I need Ohh, ohh, ohh [Verse 2] Fala (Mhh) Krejt ti fala (Mhh) Dashni nuk ka ma Per ty o fjala Pishmon su bona I dhash te tona Edhe ni dance ani ama Edhe ni dance ani ama Tash vetëm jam ën dhomë Më mungon e qaj me lot Ky shtrat akull i ftoht Ky shtrat akull i ftoht Tash vetëm jam ën dhomë Pi cigaren dhez me lot Nuk e du mo kët botë Nuk e du mo kët botë [Chorus] Pa ty, pa ty Krejt shpirti mu ka thy, pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Pa ty, pa ty Keq dhe pa ty, pa ty, pa ty Unë sonte s'po muj, pa ty, pa ty My baby, you gone My baby, you gone

Vor year
ART Messi
ART Messi

Je një talente Dafi.Këngëtarja më e mirë e vitit

Vor 11 Monate
Sarixx
Sarixx

Në të vërtetë, shqiptarët kanë lindur për të bërë muzikë 😍

Vor year
Ana
Ana

Keng qe gjen rrugen drejt zemres 🥀

Vor 2 Monate
Migen Ropaj
Migen Ropaj

I love this song 🇦🇱🇦🇱

Vor year
Mo Nadher
Mo Nadher

love from Iraq ♥️

Vor 10 Monate
Monda Raga
Monda Raga

Pa ty pa ty nje bashkëpunim i shkelqyer 😘😘🌻🌻⭐⭐♥️

Vor 4 Monate
Aliss
Aliss

Akomaaa e degjojj cdo kenge e Dafit eshte superrr po kjo eshte e preferuara imee 🥺❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️😩

Vor 3 Monate
i !
i !

30 million in two months A ballad in summer that came unexpectedly but hit us all

Vor 11 Monate
Albert23 Creator
Albert23 Creator

acabo de escuchar este tema en la historia del whatsapp que ha colgado una amiga del trabajo y la verdad, es que me ha encantado ... enhorabuena a los creadores de este tema y a los cantantes por como transmiten , me gustaria saber un poco que quiere decir la cancion porque no entiendo su idioma , gracias por tanto y espero su respuesta .... besos y abrazos desde Switzerland.

Vor 11 Monate
happier than ever
happier than ever

Pa ty means without you is a breakup song

Vor 11 Monate
Remzije Jusufi
Remzije Jusufi

Vajza ime 2 vjeqare nuk ndalon së degjuari këtë muzik 😍❤

Vor 5 Monate
elvina tae
elvina tae

Dafina’s vocals are amaazing🤧 the song the video the scenery everything is perfect😍❤️‍🔥

Vor year
vliduu zeeb
vliduu zeeb

They are such a mood

Vor year
Vali Redzepi
Vali Redzepi

Beautiful song 💘 reminds me of a special someone ❤

Vor year
evren sari
evren sari

DAFINA&MUMA ♥️🔥🔥🔥🔥🚀🚀🚀🚀🚀🚀BEST COMBINATION PERFECT VOICE😎😎🍷🍷🍷🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Vor 5 Monate
Glejda Bebe
Glejda Bebe

Jeni talent I lindur 🤩😍

Vor 3 Monate

Obssesed with this song!🥰

Vor 4 Monate
إيلي و أحمد في ألمانيا
إيلي و أحمد في ألمانيا

Beautiful song 🥰🥰best greetings from Croatia and Egypt

Vor year
Lina DE
Lina DE

@Albania iliryan Dafina Zeqiri is from Kosovo 🇽🇰 🇽🇰 🇽🇰 🇽🇰 🇽🇰 🇽🇰

Vor 5 Monate
Albania iliryan
Albania iliryan

Love you Croatia brother 🇦🇱❤️🇭🇷

Vor 9 Monate
إيلي و أحمد في ألمانيا
إيلي و أحمد في ألمانيا

@happier than ever 😍🥰👍🏻

Vor 11 Monate
happier than ever
happier than ever

@إيلي و أحمد في ألمانيا omg thank you so much 🥰

Vor 11 Monate
إيلي و أحمد في ألمانيا
إيلي و أحمد في ألمانيا

@happier than ever yes I have do

Vor 11 Monate
Tony
Tony

Nuk ka si my blood brothers and sisters from dardania. Lots of love from Tirana I love you so much ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Vor year
Aleks Ndreu
Aleks Ndreu

Shkurt e Shqip, Shqiptart jan per muzik

Vor year

Nächster

Dhurata Dora - Harrom (Official Video)

3:37

Dhurata Dora - Harrom (Official Video)

Dhurata Dora

Aufrufe 50 000 000

Capital T - Akull

3:09

Capital T - Akull

Capital T

Aufrufe 39 000 000

Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

5:24

Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

Elvana Gjata

Aufrufe 47 000 000

Beyoncé - I’M THAT GIRL (Official Teaser)

3:37

Albania deep house music 2021

25:56

Albania deep house music 2021

Albanian Kings 🇦🇱

Aufrufe 660 000

Cricket & Numen - Kthema Kohen (Remix)

3:29

Cricket & Numen - Kthema Kohen (Remix)

Cricket Music

Aufrufe 41 000 000

Elgit Doda - TL (Toxic Love) [Official Video]

3:18

Yll Limani - Lshoja Zanin

3:14

Yll Limani - Lshoja Zanin

Yll Limani

Aufrufe 21 000 000

Pascal Junior In The Mix!

52:12

Pascal Junior In The Mix!

Zoltan Harazi

Aufrufe 424 000

BUTRINT IMERI x KIDA x LEDRI VULA - DALE

3:07

BUTRINT IMERI x KIDA x LEDRI VULA - DALE

AVD Digital

Aufrufe 117 000 000

CRICKET x MUMA - PA TY (Official Music Video)

3:23

CRICKET x MUMA - PA TY (Official Music Video)

Cricket Music

Aufrufe 12 000 000

Asche ft Omar & Ramo - Bubbles in den Nikes

4:21

Jala Brat & Buba Corelli - Coco

2:58

Jala Brat & Buba Corelli - Coco

IMPERIA

Aufrufe 2 888 953

AZET X ZUNA - BORA (prod. by Jugglerz)

2:45

Kontra K - Adam & Eva (Official Video)

2:50

AZET & ZUNA FEAT. DHURATA DORA - OEO

2:28

AZET & ZUNA FEAT. DHURATA DORA - OEO

KMNGANG

Aufrufe 3 390 604

Haze - GLÄSERRÜCKEN (prod. by Dannemann)

3:17

Haze - GLÄSERRÜCKEN (prod. by Dannemann)

Alte Schule Records

Aufrufe 111 422