Alban Skenderaj - Spektatore (Official Video HD)

 • Am Vor 5 Monate

  AlbanSkenderajMusicAlbanSkenderajMusic

  Producer: Lorenc Aliaj
  Lyrics & Melodi: Alban Skenderaj

  Video: Talelli Production
  www.talelli.com

  Follow Alban Skenderaj on Instagram:

  instagram.com/albanskende...

  Available on:
  iTunes: music.apple.com/us/album/spek...
  Spotify: open.spotify.com/album/4DR2d6...
  acromaxmedia.lnk.to/Spektatore

  SPEKTATORE

  E shite bukur veten si viktimë
  Me pika shiu lotët zëvendësoje
  Më the që po e bën për hatrin tim
  Aq bindshëm sa një “Oscar” e fitoje

  Ti ike si në tragjikomedi
  Për dashuri një sakrificë hyjnore
  Serial i gjatë dhe pa një përfundim, historia jonë

  Vetem unë e di si dhe sa
  Episode në jetë mi more
  Kam jetuar si në kinema
  Unë aktor dhe ti spektatore

  Je aq reale sa në fantashkencë
  Antagoniste e lumturisë time
  A thua isha vetëm një romancë
  Vetëm një mjet për disa qëllime

  Unë mbeta peng i humbur në mister
  Ti peng e dramës tënde regjizore
  Se mbas siparit fshihej një humnerë
  për ne të dy

Tauland Toska
Tauland Toska

Sa e bukur esht gjuha shqipe kur kendohet nga ti alban skenderaj.

Stelina Musta
Stelina Musta

Suksese Alban Skenderaj 👏👏

Leonida Isufaj
Leonida Isufaj

Te kenaq shpirtin. E degjon edhe humbet. Shqipja jone kaq e bukur e folur nga ty Alban. Mjeshter 24 karat.

Mirela vasili
Mirela vasili

Dhe nje diamante ne kuroren e karjeres tende !Sa te jesh ti gjuha shqipe do tingelloje kaq bukur !Faleminderit Alban Skenderaj ! Suksese! 🙏💟

majlinda HAJDINI
majlinda HAJDINI

Nga vetë emri ALBAN,je kaq unik,i thjeshtë,i dashur,i respektueshëm,përçues i gjuhë së bukur Shqipe,gjë të cilën e përcjell kjo këngë kaq e bukur🙏🙏

baise metushi
baise metushi

Shume kenge e bukur!

arjola melonashi
arjola melonashi

Urime Alban! Si gjithmon kenget e tua jane shume te bukura👏👏

Anila Mucaj
Anila Mucaj

Un aktor dhe ti spektatore🥰 nuk ka ku shkon me bukur cfar qetesie cfar zeri ❤ ska keng qe te mos me pelqej cdo keng eshte akoma dhe me e bukur BRAVOOOOOO ❤❤❤

𝐀𝐃𝐀𝐌❽
𝐀𝐃𝐀𝐌❽

You are beautiful, you made me believe that this world is worth living it.

Вікторія Кінтор
Вікторія Кінтор

Албанська музика чудова, дуже люблю її. Привіт із України ❤️❤️❤️

Armjona Tashi
Armjona Tashi

Alban je nje ⭐ I ren nga qielli qe na jep drit me kenget e tua speciale

Sulejman Arifaj
Sulejman Arifaj

Ka lezet Alban è meriton Të jesh në Majat e Muzikes ❤️🇦🇱🎸Me Respekt. Sulo Pistoia Valona

Rezarta Ajazi
Rezarta Ajazi

« Vetem une e di si dhe sa episode ne jete mi more » nje fjali sa nje roman. Teksti muzika zeri , art qe te qeteson shpirtîn. Faleminderit. 🙏🙏🙏

Ałłєxyα
Ałłєxyα

I love music Even without understanding the language welcome to Brazil🇧🇷🇧🇷🇧🇷

Najada Nada
Najada Nada

Keto tekstet e tua me larmishmeri figurash letrare jan thjesht magji 🥰🥰

Maringlen Rama
Maringlen Rama

Super kompozim super tekst. Nje realitet i hidhur i diteve te sotme. Shume goditese urime 😊

florinda qyra
florinda qyra

Një perlë si gjithmonë!

be happy
be happy

Dhe unë që nuk ngopem së dëgjuari këtë perlë 💎Je unik Alban 👑!

mimoza gjermani
mimoza gjermani

Urime Alban, je kengtar me plot vlera te mdhaja jo veq kengtar i mir por metegjitha te mirat jeo yll o 👑🇦🇱🇽🇰🇦🇱❤️

kalia komanaku
kalia komanaku

MY FAVOURITE SINGER IT'S YOU, BIG STAR ALBAN, GOD KEEPS YOU AND YOUR FAMILY BLESSED, YOUR SONG AMAZING, MUCH LOVE FROM ENGLAND ❤🙏🙏💯🌠🌠🌠🌠

Nächster

Alban Skenderaj - Dalëngadalë (Official Video 4K)

2:43

Alban Skenderaj - Dalëngadalë (Official Video 4K)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 2 900 000

Alban Skenderaj - JETE

3:05

Alban Skenderaj - JETE

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 7 800 000

Alban Skenderaj - Jolie

3:08

Alban Skenderaj - Jolie

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 5 300 000

Alban Skenderaj - Zjarr ne shpirt (Official Video HD)

2:59

Alban Skenderaj - Zjarr ne shpirt (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 6 800 000

Alban Skenderaj ft. Elinel - Kam nevoje (Official Video HD)

3:24

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Duamë (Official Video HD)

3:29

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Dhurata

4:35

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Dhurata

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 17 000 000

Alban Skenderaj - Nentor, 26 (Lyrics Video)

3:11

Alban Skenderaj - Nentor, 26 (Lyrics Video)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 5 400 000

Alban Skenderaj - Urat e jetes (Official Video ULTRA-HD)

4:34