Alban Skenderaj ft. Kthjellu - Dicka (Official Video)

 • Am Vor 10 years

  AlbanSkenderajMusicAlbanSkenderajMusic
  subscribers: 406 Tsd.

  Now available on
  eezer: www.deezer.com/album/11723014
  Spotify: open.spotify.com/album/5WiNTX...
  iTunes: itunes.apple.com/us/album/dic...
  E vetmja Faqe zyrtare ne FACEBOOK:
  Alban Skenderaj: AlbanSkender...

Gladiola Resulaj +53
Gladiola Resulaj

I vetmi qe vazhdon te beje muzik ne kete vend, ku muzika ka degraduar dhe eshte kthyer ne video hoot..Alban Skenderaj, pasuri kombetare je 👏👏👏

Vor year
Aldo Coka +2
Aldo Coka

Dhe ky eshte degjeneruar vitet e fundit.

Vor year
Fatmir Zeqiri +9
Fatmir Zeqiri

Super kenge super kengetar.Jemi krenar qe kemi nje artist si Alban Skenderaj.Une vazhoj e degjoj kete kenge me shume deshire akoma dhe sot e kesaj dite.

Vor 4 years
donata velaj +179
donata velaj

Ishte koha kur në muzikën shqiptare flitej shqip, këndohej bukur dhe bëhej muzik e mirë. Kohë e legjendave! ❤️

Vor 2 years
Rudina Bani +5
Rudina Bani

Keni te drejte!Cfare masakre po i behet muzikes se lehte shqiptare! Kenge pa tekst pa asnje mesazh dhe thjesht ca tinguj tallavaje. E dhimbshme

Vor year
Dori1208 +2
Dori1208

👏👏👏

Vor year
Proxima D +4
Proxima D

Mir ka thene Libohova ...Sot kenget shikohen nuk degjohen

Vor year
jolanda dosti +1
jolanda dosti

@Rudina Bani pppp

Vor 9 Monate
Stick Play +1
Stick Play

@Rudina Bani Rock and roll gjith kjo muzik osht bio gjdo sen e bone vet pa kompjuter e ksi filma

Vor 8 Monate
Emanuela Kola +284
Emanuela Kola

E dashuroja kete kenge dhe akoma e dashuroj,eshte kenge si vera,aq me e vjeter aq me e mire.

Vor 7 years
An Di +2
An Di

Po mendoja të njëjtën gjë!

Vor 7 years
Duri 1995 +2
Duri 1995

Emanuela Kola 👏🏼

Vor 6 years
Albert Zaimaj +1
Albert Zaimaj

Emanuela Kola :) :)

Vor 5 years
poli rrapaj +5
poli rrapaj

Emanuela Kola, koha eshte vleresuesi me I mire I gjithckaje qe bejme😊🤗

Vor 5 years
Ardit Vata
Ardit Vata

Dhe un si perher boten e harroj

Vor 4 years
Ilir Qoshku +7
Ilir Qoshku

Këngë fastantike e kam dëgjuar shpesh dhe më pëlqen shumë, i famshëm ke qënë dhe je "ALBAN SKËNDERI ".

Vor 3 years
Shkodran Hoxha +8
Shkodran Hoxha

Kenget qe shkruajne histori dhe mbesin gjithmone ne zemer shtoi aty zerat fantastik thjesht kenge qe nuk humbin kurr kuptimin ne qdo kohe dhe ne qdo epok mbesin aty ku e kane vendin lart.

Vor 2 years
Aldair +3
Aldair

Jeta,shëndeti dhe familja janë gjithçka ne këtë botë.Në rradhë të parë jemi njerëz, duhet të mendojmë pozitivisht për njerëzit dhe jo të kënaqemi me vuajtjet e të tjerëve.O ZOT NA NDIHMO TI KALOJMË TË GJITHA VËSHTIRËSITË E JETËS.AMIN.

Vor 6 Monate
Dori Grey +3
Dori Grey

Kjo eshte nje nga kenget me te bukura shqiptare!!

Vor 8 years
Mirjeta Morina +4
Mirjeta Morina

Degjohen akoma keto kenget e vjetra te Albanit gjithmon do te degjohen sepse jan te pavdekshmee je njesh❤

Vor 3 years
Leo Travels Around The World +7
Leo Travels Around The World

Te dyte artiste te nivelit nderkombetar. Duet dhe balade mjaft e bukur, po e plotesojne njeri tjetrin...

Vor 2 years
Elsa Shkodër +4
Elsa Shkodër

Super keng Albani super kengetar e them pa frikë kengetari me i mire ne Shqipëri bravo 👌👌👌

Vor 4 years
A8S FIFA +13
A8S FIFA

Alban, je artist i vertete! Muzike e tekst super! Te perqafoj, Arbri

Vor 6 years
al it +34
al it

Sillte emocione shume kjo kenge kur e degjoja mirepo me pelqente melodia se tekstin s'mund ta kuptoja si djale i vogel qe isha. Tani qe i kam kaluar te 20-tat e degjoj me nje vesh tjeter. Me duket fare e kote urrejtja ne bote kur degjoj kte kenge. Keta kenge te Albanit do ia dedikoj vajzes se zemres kurdo qe te vije koha.

Vor 6 years
Dajana Canaj +3
Dajana Canaj

al it un e degjoja qe kur isha femij bashke me mamin te gjitha kenget e albanit tani jam ne gurbet dhe i ndjej fjalet e kesaj kenge Respekt ajo vajz qe do kete ty ne krah ka fat te madh

Vor 5 years
Albana +1
Albana

al it sa bukur e ke thene

Vor 4 years
Edison Bode +5
Edison Bode

nostalgji te pa harrueshme. do kalojne shume vite dhe kete kenge do e degjoj si heren e pare.

Vor 9 years
Labeat Albanoi +2
Labeat Albanoi

Diçka që fortë kërkoj, diçka që ëndërroj, diçka që e ke ti, diçka që nuk arrijë 😓

Vor 9 Monate
Den ise +15
Den ise

je kengetari me i mir e shqiperis

Vor 7 years
Alma Bregaj +3
Alma Bregaj

Super kengee . Dite per dite e degjojjj. Idhull je alban skenderaj gjith te mirat te kesh . 😍😍😍

Vor 4 years
gypsum works +1
gypsum works

Respekte Alban skenderaj vazhdon edhe sot i jep jete muzikes dhe kenges Shqip

Vor 2 years
Majlinda Hyso +2
Majlinda Hyso

Ah sa e bukur! Kenget qe nuk vdesin kurre! ❤

Vor year
R I +7
R I

Ishte tamam koha Kur muzika plotttt art prodhohej! Ishte nje brez artistesh we prodhonin muzik te mirfilillte, esht per te ardhur keq qe sot tregun shqipetar e ka mbuluar tallavaja.

Vor 3 years
Joni Shefi +4
Joni Shefi

E degjoj akoma me te njejtin emocion....thjesht e pavdekshme

Vor 4 years
Elia Resuli +3
Elia Resuli

me pelqejne kenget e albanit ai ka nje ze te embel dhe te bukur . edhe kush tha se njeriu nuk eshte i mire ne punen e tij i sepse nuk ka mbaruar shkolle per ate ky eshte budallallek njerzit nese jan te talentuar e tregojne talentin e tyre si albani.

Vor 9 years
Luftar Krasniqi +2
Luftar Krasniqi

Kjo kenge do jetoj gjate,e pavdekshme,bravo..bravo

Vor 2 years
Klara +5
Klara

2021 be like :Akoma hite qe tingellojn dhe sot nga ky artist😇

Vor 2 years
Alket Hysaj
Alket Hysaj

e adhuroj ket kenge melodi e bukur respekte njish 😀

Vor 11 Monate
MissHolaful +12
MissHolaful

Super kenge! Na mungon Kthjellu :(

Vor 8 years
suki tuki +1
suki tuki

eshte e pamundur te te merzitet nje kenge e Albanit!

Vor 10 years
Samire Sulejmani +5
Samire Sulejmani

E dashuroj ket keng❤️

Vor 8 years
Mary Mary +3
Mary Mary

Kenge e mrekullueshme qe nuk vdes kurre...

Vor 5 years
monika bani +28
monika bani

ZERI JOTE, QETESIA E SHPIRTIT TIM TE PERHERSHEM!!!!

Vor 9 years
flamurtarialb +3
flamurtarialb

ndoshta kenga me e bukur e albanit bravo alban je numer 1 ne shqieri

Vor 10 years
Alba Bozo +2
Alba Bozo

Kenget qe mbeten gjithmon te bukura dhe nuk i iken koha kurr…

Vor year
Erlinda Celaj +1
Erlinda Celaj

super kenge eshte kenga ime e preferuar e dashuroj kete keng 💖

Vor 3 years
Arbnor Lajqi +10
Arbnor Lajqi

Me kete keng u rrita , sa her degjoj me kujtohet e kaluara :(

Vor 8 years
Alba Zykaj +5
Alba Zykaj

e una stupenda voce love you may Albania< 3

Vor 7 years
Delinda Haliti +1
Delinda Haliti

Kenge e pavdekshme! Super kengetar!

Vor 3 years
Olta Meci +2
Olta Meci

Dec 2017 me mungon ajo kohe, me mungojne keto kenge!!! Thjesht te pazevendesueshme

Vor 5 years
Mine Smith +1
Mine Smith

Oh keto kenge jane te pavdekshme 👏👏

Vor 3 years
Enida eni
Enida eni

Te kenaq shpirtin kjo keng

Vor 4 years
Chiara Kristi +9
Chiara Kristi

super keng ka qen eshte dhe gjithmon do jet

Vor 6 years
Coku Juli +5
Coku Juli

prefekte si gjithmon kenget e albanit

Vor 6 years
Nurevete Jubi +3
Nurevete Jubi

Dicka...qe te ben te ndjesh kaq sh...eshte ndjenje me vete

Vor 6 years
Jup +1
Jup

do mbetet gjithmone nje Balada. Kjo eshte Kenge, ky eshte Art e keta jane Artiste. Respekt

Vor 11 Monate
Dauti Adriana +5
Dauti Adriana

2021 dhe vazhdoje ta degjoje me te njejtin emocion.

Vor year
Muanangdeep Deep +2
Muanangdeep Deep

2019ta, akoma degjohet kjo kenge e bukur nga Albani,

Vor 4 years
Berat albania +2
Berat albania

Vetem nje fjale mund te kete per kete kenge PERFEKTE

Vor 9 years
Tu Sai +2
Tu Sai

😢😢💙 ime tiiii. ..kur zerin tend degjoj gjith boten e harroj. ..bravooo

Vor 8 years
Emaska Beshi +7
Emaska Beshi

What a nice song!!!!

Vor 8 years
Trooper bricks +2
Trooper bricks

Dhe un po e zbuloj kete keng ne vitin 2017. Me vjen pak turp por po i kap vonesat. Me pelqen tmerresisht kjo keng.

Vor 5 years
Lady Madhii +2
Lady Madhii

kenge fantastike !!! albani por edhe mentor hazizaj jane yll

Vor year
Time Isufi +4
Time Isufi

so touching...the times i cries to this song

Vor 10 years
Emiliano qato +2
Emiliano qato

Alban doja te lajmeroja qe Lady gagà te ka vjedh kte kengen Always Remember us this way

Vor 4 years
0 +1
0

Cant stop listening

Vor 7 years
Ema Emaema +3
Ema Emaema

E kam pelqyer dhe do e pelqej gjithmone ....❤

Vor 4 years
lorena avdiaj +1
lorena avdiaj

edhe ne 2013 e degjoj perseri mega hit alban you are my idol

Vor 10 years
Berat albania +1
Berat albania

LOOVE THIS GREAT SING

Vor 9 years
Donika Sullaj
Donika Sullaj

Super kenge ,sa me fat Miriam kush sdovta donte nje dedikim te till

Vor 9 Monate
Hairije Bazaj +1
Hairije Bazaj

Ispirim kjo keg 2022 akoma e degjoni .🥀🥀

Vor year
Blerina Myftari
Blerina Myftari

këngë e vërtet ,e adhuroj ,2021

Vor 2 years
Anjeza Bezhani +1
Anjeza Bezhani

Qe atehere kohen une nk e kam ndjere zerin tend degjoj dhe boten e harroj😍😍😍😍

Vor 3 years
Elizabeta +1
Elizabeta

Superr kengee.suksese gjithmon

Vor 5 years
kimi roshi +1
kimi roshi

Pershendes Miken time te ❤😐👋 I them keto vargje kto fjale jane reale te pranishme dhe tek mua je unike sidoqofte 😷👍💕

Vor 3 years
nef_nef
nef_nef

Perfection 🥀👌

Vor year
yonna ona +7
yonna ona

♥♡ it's perfect

Vor 6 years
Dauti Adriana
Dauti Adriana

Qe atehere une kohen nuk e kam ndjehre,zerin tend degjoj dhe boten e harroje.

Vor year
Debbie Kinsel +3
Debbie Kinsel

love this

Vor 7 years
Albos Albanos
Albos Albanos

+Debbie Kinsel you are not albanian???do you understand the words???

Vor 7 years
Rea Ree Rea 777
Rea Ree Rea 777

Alban je elitar ne muzike djale 👌🤚

Vor 4 years
Teuta Aliraj
Teuta Aliraj

Super song 😘

Vor 2 years
Elona Plaka +3
Elona Plaka

2023 akoma degjohet kjo keng super ❤❤

Vor 2 Monate
Rea Ree Rea 777 +3
Rea Ree Rea 777

Dicka me ka verbuar nuk isha i mesuar...nuk e dija se ikja jote do me mundonte kaq shume! Gjerat nuk kane me vlere!

Vor 4 years
SAIMIR MEMA +1
SAIMIR MEMA

Kur degjoj ket keng me kujtohen shum gjera qe kurr nuk mund ti harroj

Vor 4 years
Sava Sota +9
Sava Sota

sa me pelqen kjo kenge, e pavdekshme. 2017

Vor 6 years
Valka Neziri +1
Valka Neziri

E pazevendesueshme kjo kenge! 2021

Vor year
Emiljan Bajrami +4
Emiljan Bajrami

texti dhe melodia qe me ben te mos vdes kurr ... E papershkrueshme..

Vor 4 years
Ani Eni +1
Ani Eni

Super kenge e degjoj dhe tani 2020 💗

Vor 2 years
Sabina Curri +1
Sabina Curri

Un mbraroj pas kesaj kenge albani je me i miri

Vor 9 years
Valbona Bona Bona +7
Valbona Bona Bona

zerin tend degjoj gjerat nuk kan me vler dhe boten e harroj😭😭😭

Vor 6 years
Ariana Jashari +1
Ariana Jashari

Pastrim shpirtnor ❤

Vor 5 years
Adeljan Mecaj +1
Adeljan Mecaj

Cna ktheu ne kohet e vjetra 😍😍😍😥

Vor year
Albana Daka +9
Albana Daka

Kush e degjon kete keng 2020 👍

Vor 3 years
marioviso 1 +7
marioviso 1

super kenge nga super kengetar!

Vor 6 years
Inna Rucaj +2
Inna Rucaj

Kaq vite ❤️ dhe degjohet akoma edhe sot! 24/09/18

Vor 4 years
Pellumb Zela +2
Pellumb Zela

Gjerat nuk kan me vlere kur un zerin tend degjoj 😳😳

Vor 3 years
kejsi +80
kejsi

Like kush po e degjon kete keng ne 2019 😍

Vor 3 years
Not Famous ! +2
Not Famous !

Kesiana Kejsi Dhjetor 2019 ,Londra duke qar me lot😎

Vor 3 years
Meti Game +2
Meti Game

2020

Vor 3 years
Xhulian Thomo
Xhulian Thomo

08/05/2020 vazhdoj e degjoj akoma

Vor 3 years
jani jani +2
jani jani

e mrekullueshme 👍

Vor 7 years
Fatjon Ndou
Fatjon Ndou

2019 dhe akoma vahzdoj ta degjoj,real music

Vor 4 years
Bora Stafasani +1
Bora Stafasani

O Zot ça moodi te degjoj kete ne fillim viti :3

Vor 4 years
Eni Eni +2
Eni Eni

Me ben te fluturoj un vetem kaq kuptoj ❤

Vor 2 years
Agli Kuqo +3
Agli Kuqo

12.06.2020. Akoma degjohet. Super keng

Vor 3 years
Teni Teni +1
Teni Teni

2017 po e degjoj me kenaqesi😍

Vor 6 years
Jam Shqiptar +30
Jam Shqiptar

11 dhjetor 2020, kohë COVIDI, kjo këngë, një gotë verë dhe pran sobës së ngrohtë.

Vor 2 years
Jam Shqiptar
Jam Shqiptar

Zev Ronald PKP. Tfala prej Shqipnis🇦🇱🇽🇰🇦🇱

Vor 2 years
Jam Shqiptar
Jam Shqiptar

Maximiliano Mauricio sha po thun ti ere 🤣🤣🤣🤣

Vor 2 years
Aulona Ademi +2
Aulona Ademi

me mungon ky alban :(

Vor 3 years
Jota Loshi +2
Jota Loshi

Kush e degjon akoma sot kete super kenge

Vor 3 years
proof proof +3
proof proof

Ma i miri n'planet alban skenderaj

Vor 5 years
Ideal Tershalla +52
Ideal Tershalla

Konfirmojeni me nje like, kush esht akoma ktu 2019 duke degjuar kete super keng te pa vdekshme,.?

Vor 3 years
Kevin Kapaj
Kevin Kapaj

2021

Vor year
Klei Al +12
Klei Al

2020 dhe akoma ktu jam😍😍😍

Vor 3 years
Gezim Murataj
Gezim Murataj

Po vlla

Vor 2 years
DieBeautyQueen +146
DieBeautyQueen

Koha kur prodhohej akoma muzike e bukur dhe edukative

Vor 7 years
it’s me
it’s me

+Rogue Lounge 😂😂😂👍

Vor 4 years
alba m
alba m

Edukative!? 😂😂😂

Vor 3 years
Joni Prela +4
Joni Prela

@alba m ske faj jo se ka koh qe ste degjon veshi fjale te pastra edukative neper muzike

Vor 3 years

Nächster

Alban Skenderaj - Vetem Ty (Official Lyric Video)

5:31

Alban Skenderaj - Vetem Ty (Official Lyric Video)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 17 Mio.

Mentor Haziri - Mundohem te harroj

4:30

Mentor Haziri - Mundohem te harroj

Mentor Music

Aufrufe 672 Tsd.

Life Update ❤️ Realtalk | Isabeau

20:29

Akustika  Arapka & Të të them je lule

5:55

Akustika Arapka & Të të them je lule

Eduard Dashi

Aufrufe 45 Tsd.

Alban Skenderaj - Eklips (Official Video HD)

4:51

Alban Skenderaj - Eklips (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 6 Mio.

Aleksandër Gjoka - Ditë dimri (Official Audio)

5:44

Alban Skenderaj - Une dhe Ti (Official Video HD)

4:18

Alban Skenderaj - Une dhe Ti (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 20 Mio.

Alban Skenderaj - Refuzoj (Official Lyrics Video)

3:59

Alban Skenderaj - Refuzoj (Official Lyrics Video)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 262 Tsd.

Klajdi Haruni - Lutem une sot ft. Flori

4:08

Klajdi Haruni - Lutem une sot ft. Flori

KlajdiHaruniOfficial

Aufrufe 7 Mio.

Flori Mumajesi - S'te fal ft. Kthjellu

4:02

Flori Mumajesi - S'te fal ft. Kthjellu

FloriMumajesiOfficial

Aufrufe 2,9 Mio.

Welcher LOLLI ist ORANGE? 🤔🧡

0:27

Welcher LOLLI ist ORANGE? 🤔🧡

AviveHD

Aufrufe 187 Tsd.

So schmeckt Happy Slice von Trymacs & Knossi

0:59

So schmeckt Happy Slice von Trymacs & Knossi

Aditotoro Shorts

Aufrufe 267 Tsd.

Aile 13. Bölüm (Sezon Finali)

2:21:35

Aile 13. Bölüm (Sezon Finali)

Aile Dizisi

Aufrufe 2,1 Mio.

Do Pawnshops Scam You?

0:33

Do Pawnshops Scam You?

MrBeast

Aufrufe 12 Mio.

Jede Freundin ist so😅 #jonathanundalina #shorts #comedy

0:13