Alban Skenderaj ft. Elinel - Kam nevoje (Official Video HD)

 • Am Vor 7 years

  AlbanSkenderajMusicAlbanSkenderajMusic
  subscribers: 406 Tsd.

  Now available on
  Deezer: www.deezer.com/album/13047828
  Spotify: open.spotify.com/album/5QaxcR...
  iTunes: itunes.apple.com/us/album/kam...
  Music: Alban Skenderaj
  Lyrics: Alban Skenderaj, Elinel
  Video Production: FoxesFilm
  Arrangament: Gmaj7, Alban skenderaj
  iTunes: itunes.apple.com/us/album/kam...
  Amazon: www.amazon.com/Nevoje-feat-El...
  AlbanSkender...
  albanskende...
  (Alban)
  Shpirt pangopur, peng në kohë
  Natën gjumin nuk e njoh
  Endem nëpër shtigjet e vetmisë
  Sytë më shohin bardhë e zi
  Jam njeri e s'jam njeri
  Zhytur thellë në baltën e lakmisë
  Kam nevojë për pak muzikë
  Ndenjën ta jetoj pa frikë
  Të gjej paqe thellë në zemër
  Te mbështetem tek një mik
  Kam nevojë të them më fal
  Të besoj në ideal
  Të qesh, të qaj me mall
  Kam nevojë të ndihem gjallë
  (Elinel)
  Dashni
  Kjo çmenduni e arsyetume
  M'ka bo me lu me zjerm ma ka pru shpirtin n'maje hune
  M'ka bo me dyshu n'veten
  Urrejtja erdh e pa ftume
  Jom munu me lartësu me punë veten n'kët botë t'kufizume
  I rrethum jom me shoqni
  Që shohin vec sipërfaqen
  vlersojnë vec sipërfaqen
  E bojnë sikur t'vetknaqun
  Kom nevojë mu çmu për ato që jom
  Skom nevojë me ndrru për një opinion as me ndrru për kërkon'
  Nevoja m'nxiti e une shpiki
  M'nyra qysh me pa dritën midis eklipsi
  Qysh me mujt me pa t'mirën n'diçka t'keqe
  T'pa shpirtit m'i thirr n'ndërgjegje
  Me dashni me fshi urrejtje
  Pritëm se po bi
  Bi si një stuhi përplotë me shi n'ër lot e mi veç unë e di sa thellësi ka m'rri shtrati i k'tij lumi që vërshon vështirësi po s'munet me m'përbi
  Kom me kon ç'ai që noton kundër rrjedhës qe vërshon me furi
  (Alban)
  Dhe kur të qëndroj ndoshta me zor në këmbë
  Dhe kur gjithcka që ka mbetur është një këngë
  Une do them krenar se jetova i lirë
  Dhe kur gjethet të jenë zverdhur një mëngjes
  Kur thesaret të veniten në harresë
  Vec një emocion vlen njëmijë pasuri
  (Refren)
  Kam nevojë për pak muzikë ....
  (Elinel)
  Kom nevojë
  Për një bisedë t'sinqertë mos mu paragjyku për ato ça munet goja me nxjerr
  Kom nevojë me m'bo me besu që s'ki me m'keqkuptu po ki me kon me mu, a je me mu?
  Kom nevojë me taku njerëz që m'inspirojnë e m'bojnë me besu qe besnikërinë s'e tradhtojnë
  Kom nevojë k'saj egos teme me ja dhan një kuptim
  Me besu që me kon i mirë n'jetë e ka një qellim
  (Alban)
  Hapin jo nuk e ndal, jo nuk e ndal, jo nuk e ndal
  Kam nevojë më shumë se kurrë të ndihem gjallë
  (Refren) Kam nevojë për pak muzikë ....

Jurg +8
Jurg

Vargje qe do mbeten gjat ne kujtesen time Kam nevojë për pak muzikë Ndenjën ta jetoj pa frikë Të gjej paqe thellë në zemër Te mbështetem tek një mik Kam nevojë të them më fal Të besoj në ideal Të qesh, të qaj me mall Kam nevojë të ndihem gjallë

Vor 7 years
dj lisus +4
dj lisus

Thank You ALBAN FT ELINEL . Nje poesi plot ngjyra dhe domethenie , kjo kenge eshte si diqka qe deshiron ta prekesh me duar , por thjeshte preket me ndjenja . Respect ...........

Vor 7 years
Alma Fallani +6
Alma Fallani

Shqipja eshte gjuhe e zotit. Kendoni o djem ju lumte goja.

Vor 7 years
Dritan Semani +7
Dritan Semani

Artistet e vertete profesioniste kane nevoje per mbeshtetjen tone te vazhdueshme. Kane nevoje tju blihet muzika (sepse ata kane shpenzime dhe vazhdimisht konkurrohen nga muzika joprofesionale e rruges), kane nevoje per more subscribers dhe more "LIKE" (sepse vetem njerez me talent, perparimtare dhe atdhetare si ata, mund te krijojne vepra te ndjera dhe mrekullueshme qe prekin shpirtin e gjithkujt). Prandaj nuk duhet te kursehemi per ti mbeshtetur. ATA (Jane shume te ndjeshem)JAPIN SHPIRTIN E TYRE PER NE!

Vor 7 years
Elton Dono +5
Elton Dono

kurse ne kemi nevoje per keto kenge te mrekullueshme Alban. Faleminderit!

Vor 7 years
NRG NEGOTINA +72
NRG NEGOTINA

Pov: ti ende e degjon kete kenge ne vitin 2022

Vor year
Kamela Gjozi +2
Kamela Gjozi

2023🎉😂

Vor 4 Monate
Salku🌙 +1
Salku🌙

2023🎉

Vor 11 Tage
Fitore Gashi
Fitore Gashi

31/05/2023 kam nevoje per pak muzike 🥰

Vor 6 Tage
THE BLOODY ALBOZ +104
THE BLOODY ALBOZ

Bashkëpunim ideal. Vëllezërit nga Kosova dhe Shqipëria, dialekti dhe teksti Geg e Tosk, po'ashtu dhe kënga shumë e bukur, klasike!! Me pakë fjalë rrallë herë dalin këngë të tilla! #KosovëShqipni

Vor 7 years
Lena Zeneli +1
Lena Zeneli

e vertet! :)

Vor 7 years
dritatesyrit
dritatesyrit

👏👏👏

Vor 7 years
Arsim Ramabaja +1
Arsim Ramabaja

+dritatesyrit ü0

Vor 7 years
Roza Rozana
Roza Rozana

👍👏 hallall

Vor 7 years
Arthur +4
Arthur

Ky eshte art , kjo eshte muzika qe kem nevoje te gjithe 💙

Vor 7 years
Rition 22 +4
Rition 22

"Nevoja m'nxiti e un shpiki..." Kjo do degjohet edhe pas 10/15 vitesh. Perl, kryeveper...bravo Alban & Elinel

Vor 7 years
STAR GLOBAL Group +15
STAR GLOBAL Group

Mendoj qe eshte nje kenge e kompletuar per te gjitha aspektet Une mendoj qe kjo kenge e ka tekstin ndoshta deri me sot qe e kam ndegjuar me te miren Rrespekt Alban Skenderaj dhe Elinel- jeni me te vertet kengetare qe ja vlene te ndegjohet tere diten

Vor 5 years
Driton Ha +4
Driton Ha

Shum fjal ne nje keng, shum fjal me kuptim, thjesht kryeveper, qka po ndodh me ne Shqiptart gjdo kang ma e mir se tjetra 🙌🏻

Vor 7 years
TheAgramer +32
TheAgramer

Bravo Albanian brothers. Love from Zagreb Croatia!

Vor 5 years
AGM Lifestyle +1
AGM Lifestyle

Love you from albania bro 💖

Vor 4 years
Udha Jetes +16
Udha Jetes

Këngë të tilla numërohen më gishtat e dorës në historinë e muzikës sonë. E kuruar deri në detaje më të gjitha, dhe që përcjell një mesazh kaq universal dhe kaq të nevojshëm për çdo njeri, e sidomos në ditët tona... 👏🏻

Vor 2 years
Mihaila +2
Mihaila

Si gjithmon Albani nuk zhgenjen! Shume kenge e bukur! Falemnderit Alban qe nuk ben kompromise me muziken tende per hir te trendeve te kohes. #keepupthegoodwork

Vor 7 years
I'M ALBANIAN +3
I'M ALBANIAN

muzika qe i nevojitet shqiptarve , e mrekullueshme★☆♡♥♡★☆★♡♥

Vor 7 years
Anna K30 +13
Anna K30

I am so proud for you Alban!! This is the albanian music that we want to hear ♡♡ you are very special person and a good singer!! you have passion about music and you can understand this from your lyrics!!

Vor 6 years
Elona Kaceku
Elona Kaceku

Anna Kousta hju

Vor 6 years
Bryant Alexander +5
Bryant Alexander

This is what I call art bigg up for albanian

Vor 7 years
Anna Veliu +2
Anna Veliu

Faleminderit Alban per muziken e vertete qe na dhuron.. Elinel gjithashtu super,, i ka dhene grind kenges,, super bashkepunim... E dashuroj kte kenge,, nk ngopem duke e degjuar..

Vor 7 years
ends1000 +22
ends1000

Kom nevojë me taku njerëz që m'inspirojnë e m'bojnë me besu qe besnikërinë s'e tradhtojnë Kom nevojë k'saj egos teme me ja dhan një kuptim Me besu që me kon i mirë n'jetë e ka një qellim

Vor 6 years
Alma Zyberi +4
Alma Zyberi

Secila këngë një kryevepër në vete. Gjithmonë di t'i kompletosh gjërat në përsosshmëri, zërin, melodinë, tekstin, skenarin etj. etj. Thjesht je i kompletuar në të gjitha aspektet dhe njëri ndër artistët më të arrirë në trojet shqiptare. Bravo!

Vor 7 years
Sesilia Br. +2
Sesilia Br.

Rralle dalin kenge te tilla ne shqiperi. Bravo Alban. Eshte nje kenge me shume kuptim. ...Kam nevojë me shume se kurrë te ndihem gjalle.. 👍👌

Vor 7 years
Rinor Qatani +1
Rinor Qatani

Dashni Kjo çmenduni e arsyetume M'ka bo me lu me zjerm ma ka pru shpirtin n'maje hune M'ka bo me dyshu n'veten Urrejtja erdh e pa ftume Jom munu me lartësu me punë veten n'kët botë t'kufizume

Vor 7 years
and1fer +1
and1fer

Faith in Albanian music restored. Ju lumte djema.

Vor 7 years
Drift Simulator +23
Drift Simulator

e cuditshme, ka dal qe ne 2016, dhe sot ne 2021 behet nder kenget me te pelqyera.. imagjino cfar budalleqesh degjojm cdo dit nga ca lexues tekstesh qe i thojn vetes kengetar.

Vor year
Arian Berbatovci +31
Arian Berbatovci

0% porn 0% Abs 0% Fake 100 % Talented .

Vor 7 years
Z. Martini
Z. Martini

👍

Vor 7 years
Z. Martini
Z. Martini

+A Freni yes its true 👍

Vor 7 years
Mimoza Zejnullahu +1
Mimoza Zejnullahu

Nje kenge shume e mire,Inspiruese qe tregon se muzika ta shton jeten.Suksese Alban&Eniel

Vor 7 years
Eva Zylyftari +3
Eva Zylyftari

Kjo kenge eshte PASURI per muziken shqiptare!

Vor 7 years
Lotus Eater +19
Lotus Eater

probably the best albanian song by its words and melody so far for me. great job done here!

Vor 6 years
Xhensila Hoxha +2
Xhensila Hoxha

kenge shume e bukur , embelsia ne melodi dhe fjale te perzgjedhura ne menyre te perkryer arrijne te me qetesojne shpitin

Vor 7 years
Erion Cako +6
Erion Cako

kjo eshte muzika,dicka qe transmeton emocion,por qe edhe teksti ka nje mesazh.Bravo,artiste te medhenj....

Vor 7 years
Klea Shqip +8
Klea Shqip

26maj2017. Sepse ti meriton gjithcka ne kete bote Alban. Ti me taletin dhe aftesite e tua e bejne kete bote nje vend me te mire.If men were like u 🙈specie ne zhdukje te adhuroj.

Vor 6 years
Bardh Mahmuti +1
Bardh Mahmuti

kenge e vertetë👌🏻mesazh inspirues dhe tekst fantastik🙌🏽thjeshtë unike😻🇦🇱

Vor 7 years
Esmeralda Blurry
Esmeralda Blurry

Alban dhe Elinel,ju Na beni krenar qe jemi shqiptar me kete muzike qe prodhoni!

Vor 7 years
Muanangdeep Deep +14
Muanangdeep Deep

Ky repisti,shqiptar, eshte me te vertet EMINEMI SHQIPTAR,BRAVO SUPER REPIST,Albani dihet eshte nje nga kengetaret me te sukseshem shqiptar Urime per kete kenge super per kete vit,

Vor 6 years
adrian run
adrian run

That will made my days for a long time...The text,the collaboration,the voices,the videoclip everything is in a high levels...Continue to iNSPIRE Albania...

Vor 7 years
Don Lucky +7
Don Lucky

i love this Song, it´s so beautiful & soulful :) Greetings from Germany

Vor 6 years
A.L Fa +24
A.L Fa

eshte pikerisht kjo muzika qe te ben te ndihesh gjalle...

Vor 6 years
tiri ing +1
tiri ing

Mahh boyy ... I vetmi shqiptar q meriton titullin kengetar ❤ ur making us proud ❤❤❤

Vor 7 years
Anna JustinBieberfan
Anna JustinBieberfan

sa kenge e bukur qe eshte ❤te ngel në mendje gjat gjithe kohes ❤BRAVO ALBAN jo si këta të tjerët ato fjalët nuk i nxjerrin të plota SUKSESE TE METEJSHME ❤

Vor 7 years
linda dubova +3
linda dubova

Albani I vetmi kengetar qe e mban muziken shqipetare ne jete 😏

Vor 7 years
Elton Bardhi +2
Elton Bardhi

kenga par shqiptare qe eshte kaq bukur kaq reale bravo cuna ur the best love this song

Vor 7 years
Melissa Cani +22
Melissa Cani

Lyrics in English: Alban - Greedy soul, Hostage in time In the night I don't know sleep I roam in the paths of loneliness My eyes see black and white I'm human and I'm not Dived deep in the greed's mud I need some music To live the feeling without fear To find peace deep in my soul To rely on a friend I need to say I am sorry To believe in ideal To laugh, to cry with longings I need to feel alive Elinel - Love, this justified madness It made me play with fire and it has brought my soul to the brink It made me doubt myself Hate you came uninvited I'm trying to rise myself with work in this limited world I'm surrounded with friends That only see the surface That only estimate the surface And they act like they are self-satisfied I need to be valued for what I am I don't need to change for a opinion or for someone The needs motivated me and I created The way how to see light in the middle of the eclipse How to see the good in something bad The ones without a heart to call their conscience With love to erase the hatred Waited that I would fall I fall like a storm full with rain in my tears Only I know how deep it has become this riverbed that rushes difficulties But it can't swallow me I will be the one that will swim against the flow that outflows with fury Alban - And when maybe I'm barely standing on my feet And when everything that's left is a song I will be proud that I lived.....Free And when the leafs will turn yellow one morning When the treasures will fade in oblivion Only one emotion values as one thousand treasures I need some music To live the feeling without fear To find peace deep in my soul To rely on a friend I need to say I am sorry To believe in ideal To laugh, to cry with longings I need to feel alive Elinel - I need... a honest conversation Not to be judged For those that my mouth would say I need to make me believe That you will not misunderstand me But that you will be with me Are you with me I need to meet people that inspire me And make me believe that they will not betray loyalty I need to give my ego a meaning To believe that being good in life has a good purpose. Alban - I wont stop my step I wont, I wont I need more than ever to feel alive I need some music To live the feeling without fear To find peace deep in my soul To rely on a friend I need to say I am sorry To believe in ideal To laugh, to cry with longings I need to feel alive...

Vor 2 years
Artan Ajdini +10
Artan Ajdini

Keng motivuese Bravooo ,ksi kong na vyn neve

Vor 7 years
Arta Ramadani +1
Arta Ramadani

Ni kang kaq t'fuqishme munet me ba veq Albani! Alban edhe Elinel me tvertet ju pergzoj per punen e mrekullueshme qe e keni ba. Kanga preferuar e imja ♥ Thjesht PERLE! Sa me fat jane shqipetaret qe ju kane, sidomos ty Alban...

Vor 7 years
ARMELA KAREMANAJ +1
ARMELA KAREMANAJ

E adhuroj kete kenge, s'mund te ndaloj se degjuari. Albani dhe Elineli me t'miret prej krejtve

Vor 7 years
Army❤Butter +17
Army❤Butter

2021.Kurr nuk zhgenjehem nga Albani.Gjithmone sjell me te miren ne muzik.Albani esht thesar i muzikes shqiptare.Do vazhdoje te mbetet muzika ime e preferume.👏👏👏🙌🙌💜

Vor 2 years
Agnesa Alija
Agnesa Alija

Alban keng e mrekullueshme dhe muzike e vertet.Nje keng e madhe ashtu sic je edhe vet.Faleminderit qe na sjell muziken e vertet tek ne , artist i rralle

Vor 7 years
alenna +30
alenna

530 njerëz jetojnë kot ne kte bote shkoni tek shalet e ences se nuk jeni per muzik ju. Alban je zemra jone brávo dhe këtij djalit 👏👏👏👏👌

Vor 6 years
Whatdidido +5
Whatdidido

534 deri tash , kta jetojn per encen e kallashin etj etj , ky djali e ka emrin elinel siq po e shef :P :P

Vor 6 years
Kristi Hoxha +1
Kristi Hoxha

Ato jane per te prishur syrin e keq.

Vor 6 years
Brixhilda Jakaj +15
Brixhilda Jakaj

Vargje aktuale per rinine Shqiptare, muzike fantastike, videoklip perfekt = kishim nevoje per nje kenge te tille 😉

Vor 6 years
Su Zan +1
Su Zan

Këng sh e bukur dhe me mesazh domethënes e njëkohësisht bashkohore. Bravo cuna!

Vor 7 years
Festim Spahiu
Festim Spahiu

Albani mbetet ne te njejtin stil , Por unik♥ Te pershendes nga franca per kete muzik fantastike dhe qe sndalem tu e ndegju :)

Vor 7 years
Ergis Gjergji +1
Ergis Gjergji

« Kam nevojë për plot këngë të tilla që të bëjnë t'i duash të tjerët e jo për Noiz e as për Mozik etj, që të bëjnë të nxisësh urrejtje... »

Vor 7 years
Melissa Cani +22
Melissa Cani

Lyrics in English: Alban - Greedy soul, Hostage in time In the night I don't know sleep I roam in the paths of loneliness My eyes see black and white I'm human and I'm not Dived deep in the greed's mud I need some music To live the feeling without fear To find peace deep in my soul To rely on a friend I need to say I am sorry To believe in ideal To laugh, to cry with longings I need to feel alive Elinel - Love, this justified madness It made me play with fire and it has brought my soul to the brink It made me doubt myself Hate you came uninvited I'm trying to rise myself with work in this limited world I'm surrounded with friends That only see the surface That only estimate the surface And they act like they are self-satisfied I need to be valued for what I am I don't need to change for a opinion or for someone The needs motivated me and I created The way how to see light in the middle of the eclipse How to see the good in something bad The ones without a heart to call their conscience With love to erase the hatred Waited that I would fall I fall like a storm full with rain in my tears Only I know how deep it has become this riverbed that rushes difficulties But it can't swallow me I will be the one that will swim against the flow that outflows with fury Alban - And when maybe I'm barely standing on my feet And when everything that's left is a song I will be proud that I lived.....Free And when the leafs will turn yellow one morning When the treasures will fade in oblivion Only one emotion values as one thousand treasures I need some music To live the feeling without fear To find peace deep in my soul To rely on a friend I need to say I am sorry To believe in ideal To laugh, to cry with longings I need to feel alive Elinel - I need... a honest conversation Not to be judged For those that my mouth would say I need to make me believe That you will not misunderstand me But that you will be with me Are you with me I need to meet people that inspire me And make me believe that they will not betray loyalty I need to give my ego a meaning To believe that being good in life has a good purpose. Alban - I wont stop my step I wont, I wont I need more than ever to feel alive I need some music To live the feeling without fear To find peace deep in my soul To rely on a friend I need to say I am sorry To believe in ideal To laugh, to cry with longings I need to feel alive...

Vor 6 years
Phoe_nix +11
Phoe_nix

Albani eshte nje Kengetar me nje nivel shume te larte ne Muziken e tij dhe ne Jeten e pergjithem. Ai eshte nje shembull per te gjithe Shqiptaret me nje mentalitet modern te Shekullit 21.

Vor 6 years
Sara Duka +3
Sara Duka

shum fjal te verteta Albani eshte shembull per gjithe shqiptaret

Vor 6 years
Noi Çezma +6
Noi Çezma

Alban Skenderaj, me gjithe zemer ne emer te artit te falenderoj qe vazhdon te mbash ne jete muziken qe buron nga zemra e jo vetem nga deshira per pak karriere.

Vor 5 years
Renaldo +23
Renaldo

Teksti i "Kam nevoje" ft. Elinel] [Verse 1: Alban Skenderaj] Shpirt pangopur, peng në kohë Natën gjumin nuk e njoh Endem nëpër shtigjet e vetmisë Sytë më shohin bardhë e zi Jam njeri e s’jam njeri Zhytur thellë në baltën e lakmisë [Chorus: Alban Skenderaj] Kam nevojë për pak muzikë Ndjenjën ta jetoj pa frikë Të gjej paqe thellë në zemër Të mbështetem tek një mik Kam nevojë të them më fal Të besoj në ideal Të qesh, të qaj me mall Oh kam nevojë të ndihem gjallë [Verse 2: Elinel] Dashni, kjo çmenduni e arsyetume M’ka bo me lu me zjerm Ma ka pru shpirtin n’maje hune M’ka bo me dyshu n’veten Urrejtja erdh e pa ftume Jom munu me lartësu me punë veten N’kët botë t’kufizume I rrethum jom me shoqni Që shohin veç sipërfaqen Vlerësojnë veç sipërfaqen E bojnë sikur t’vetknaqun Kam nevojë mu çmu për ato që jom S’kom nevojë me ndrru për një opinion As me ndrru për kërkon Nevoja m’nxiti e une shpiki Mënyra qysh me pa dritën midis eklipsi Qysh me mujt me pa t’mirën n’diçka t’keqe T’pa shpirtit m’i thirr n’ndërgjegje Me dashni me fshi urrejtje Pritëm se po bi Bi si një stuhi Përplotë me shi n’ër lot e mi Veç unë e di sa thellësi Ka m’rri shtrati i këtij lumi Që vërshon vështirësi Po s’mundet me m’përbi Kom me kon ç’ai që noton Kundër rrjedhës që vërshon me furi [Bridge: Alban Skenderaj] Dhe kur të qëndroj ndoshta me zor në këmbë Dhe kur gjithçka që ka mbetur është një këngë Unë do them krenar se jetova, i lirë Dhe kur gjethet të jenë zverdhur një mëngjes Kur thesaret të veniten në harresë Veç një emocion vlen njëmijë pasuri [Chorus: Alban Skenderaj] Kam nevojë për pak muzikë Ndjenjën ta jetoj pa frikë Të gjej paqe thellë në zemër Të mbështetem tek një mik Kam nevojë të them më fal Të besoj në ideal Të qesh, të qaj me mall Kam nevojë të ndihem gjallë [Verse 3: Elinel] Kom nevojë Për një bisedë t’sinqertë mos mu paragjyku Për ato qa mundet goja me nxjerr Kom nevojë me m’bo, me besu Që s’ki me m’keqkuptu Po ki me kon me mu A je me mu? Kom nevojë Me taku njerëz që m’inspirojnë E m’bojnë me besu që besnikërinë se tradhtojnë Kom nevojë ksaj egos teme me ja dhon ni kuptim Me besu që me kon i mirë n’jetë e ka një qëllim [Bridge : Alban Skenderaj] Hapin jo nuk e ndal Jo nuk e ndal Kam nevojë më shumë se kurrë të ndihem gjallë [Chorus: Alban Skenderaj] Kam nevojë për pak muzikë Ndjenjën ta jetoj pa frikë Të gjej paqe thellë në zemër Të mbështetem tek një mik Kam nevojë të them më fal Të besoj në ideal Të qesh, të qaj me mall Kam nevojë të ndihem gjallë

Vor 3 years
Shpend Mimoza +2
Shpend Mimoza

i paparë vërtet i vetmi këngëtar të cilit i meren vesht fjal për fjale respect 💪💪👌👌👌👍👍

Vor 7 years
Drenica Drenica +11
Drenica Drenica

Kam nevojë me taku njerz që m’inspirojnë e m’bojnë me besu që besnikrinë se tradhtojnë

Vor year
Keli 97
Keli 97

Teksti i papare ..serioziteti dhe zeri i mbrekullushem i ketij kengetari te bejne vertet te ndihesh gjalle.. E kemi nevoje ta degjojme 👍

Vor 7 years
Giselda Plaku +11
Giselda Plaku

O zottttt kjo kengaaaa është qetsi për shpirtin .jemi krenare që te kemi ne mesin tone Alban Skenderaj mbi të gjitha jemi me fat qe na mundëson këngë kaq të bukura plot kuptim dhe që aq shum kemi nevojë t'i dëgjojmë .je me i miri i te mireve artisti më i dashur i shqipeve anemban botës e jo vetëm .shumë suport per ty Alban .sikur tna perfaqsoje nr Eurovizion 🤟🏼 ndonjrher e kam thënë shpesh që ti meriton te jesh një përfaqsues i denjë i kombit tonë. Siç thotë dhe muzika jote ende ka shpresë .dhe ne shpresojmë që ajo ditë të vij ku ti të shkosh në Eurovizion 🥀

Vor 3 years
Agime Gashaj +16
Agime Gashaj

Shumë me kuptim të thelle kjo kengë. Elineli dhe Albani kanë kriju një veper të jashtëzakonshme. Teksti është shumë i thellë. Perkufizimi i jetës! Nevojat tona për besim, mbështetje. Veshtersite tona në jetë... super! Bravo Elinel & Alban! ❤️

Vor 2 years
Ilda Prifti
Ilda Prifti

kryeveper si cdo keng e albanit,,, artisti me i mir ne shqiperi qe i jep nje kuptim cdo kenge qe ben,,,, bravoo ,,,, kemi nevoj vertet per te till kengetar 👏👏👏🙏✌😘😍😍😍❤❤

Vor 7 years
Kriselda Emini
Kriselda Emini

kenge vertet shume e bukur me nje tekst qe sjell aktualitetin ,bravo alban cdo kenge e jotja behet hit 😍!

Vor 7 years
Esmeralda Alliu
Esmeralda Alliu

Na ke supriz me keto kenge me te bukura ne bote Alban Sknderaj , jam fancja jot edhe do te mbetem fancja jote , me zi do te pres te te takjo Alban te dua shume ...

Vor 7 years
Gentian Nimanaj +8
Gentian Nimanaj

Nje keng qe do mbes ne histori. Alban ti nuk zhgenjen asnjeher. >ELINEL< je EMINEMI SHQIPTAR , mos u ndal vlla 💪.

Vor year
Taulant Filaj
Taulant Filaj

Wow falenderoj zotin qe ka qene bujar me ty dhe te ka dhene kete talent dhe te falenderoj ty alban qe se ke shpedoruar kete talent po na e ofron neve qe kemi "nevoje per pak muzuke"

Vor 7 years
leda shehu +7
leda shehu

si gjithmone me i miri shembull i thjeshtesise i fantazise i miresise dhe i intelligjences per te gjith kengetaret dhe shqiptaret kudo qe ndodhen sei imbattibile alban

Vor 6 years
besi love
besi love

Thjesht perfekte... Faleminderit Alban "Vec nje emocion vlen njemije pasuri" ♥♥ B & K ♥♥

Vor 7 years
mentiblueyes
mentiblueyes

bravo Alban qe kendon ne gjuhen shqipe te paster se me kete kohe gjuha shqipe e paster po humbet pak nga pak, je kengetari me i mire ne shqiperi Urime!!!

Vor 7 years
Byshra Kurti +14
Byshra Kurti

A jam e vetmja qe e degjoj edhe ne 2021 dhe me jep po te njejtin emocion si para 4 vitesh ?? Artist ne cdo kuptim ! I jeton hiti edhe mbas 20 vitesh ! 🤩👑

Vor 2 years
Stela Bono +1
Stela Bono

Cfare super teksti...faleminderit qe na ngroh zemren me kete ze! Urime!

Vor 7 years
Enver Krasniqi +6
Enver Krasniqi

Nuk di pse . Smund ta ndegjoj Alban Skenderaj per dit.! Por kam nevoj pas nje jave ta ndegjoj perseri e ta pastroj trurin prej kengtarve tjer. Mrekulli Alban Skenderaj

Vor 5 years
Fiorentin Al +20
Fiorentin Al

I vetmi kengetar qe fillon te kendoj e perfundon vetem ne shqip 🇦🇱🇦🇱 Je numer 1

Vor 3 years
claydee
claydee

Ne kemi nevoje per artin tend Alban.. Faleminderit per c'do emocion qe na dhuron..

Vor 7 years
Jei M08 +7
Jei M08

Këngëtari më i mirë shqiptar! Na kënaq të gjithëve muzika cilësore që bën. Me Elinelin bëhet një kombinim perfekt!

Vor 5 years
EQ2407 +1
EQ2407

goosebumps.. awesome message, beautiful song.. when music meets poetry...

Vor 7 years
AR-DIAN Buleshkaj +10
AR-DIAN Buleshkaj

Thumbs up whoever thinks this is the best male-male combo till now in whole Albania !! Elinel killed it again, Albani unik si gjithmone.

Vor 7 years
Sweet Girl
Sweet Girl

I love this songg ♥_♥ e dua Shqiperine♥ GREETINGS FROM FRANCE ♥♥

Vor 7 years
Shqipëz +60
Shqipëz

#KosovëShqipëri Kenga qe bashkon dy dialektet me tbukura Geg dhe Tosk dhe dy shtete qe jan te ndara por ne rrenje jan te bashkuara..Kosova eshte Shqiperi

Vor 6 years
Malesori__Bruksel +3
Malesori__Bruksel

bravo per komentin,,ashtu eshte,,

Vor 6 years
Kristina Mollai
Kristina Mollai

Vor 5 years
alma albaneze
alma albaneze

kompozicion i te gjithave ne nje:Teksti,muzika,solistet koreografia,fotografia,stili i veshjes ..zemra mal! Master pieces!

Vor 7 years
Galaxy Shkoder +1
Galaxy Shkoder

alban je kengetari me i mire i viseve shqiptare perfekt, elinel me pak fjal bravo

Vor 7 years
Florim Ajdini +9
Florim Ajdini

Bukur ALBAN! Je i vecante!Ze sui generis! Texte " par exellence", Cdo kush gjen veten ne historite e kengeve tua. Pe i papare. Nje kombinim mes gege e toske zerave, eshte mrekulli. Eshte nje kenge qe te shkrin shpirtin. Artist i vertete.

Vor 3 years
Osmani Osmanii
Osmani Osmanii

këng ku të gjithë ne e gjejm veten❤Respekt Elinel&Alban✌💞

Vor 7 years
Linda Linda +10
Linda Linda

Alban je artist i vertete,ti prek cdo zemer qe te degjon.

Vor year
Besjani Stojke +11
Besjani Stojke

Bravo për këtë këngë. Edhe pse nuk më pëlqen aspak muzika Rap, duhet të respektohet ky interpretim i të dy artistave. Edhe po munda të shtoj edhe diçka, SHYQYR që e gjeta një këngë Shqipe që nuk komentohet e pëlqehet nga Turqët, Azerbajxhanasit, Algjerianët, Afganët, Pakistanezët, Irakianët e Somalianët ETJ. Bravo edhe njëherë

Vor year
El Diablo
El Diablo

Ju rujt zoti...🙏🏻🙏🏻 Super kenge ne cdo aspekt 💙

Vor 7 years
Petrit Kotollaku
Petrit Kotollaku

Nje arritje e shkelqyer Nje kenge qe ia vlen te degjohet👏👏

Vor 7 years
paulsarca13 +20
paulsarca13

I’m from Romania and all I can say it’s that this song is amazing!🇷🇴🇦🇱

Vor 3 years
Xhesjana Lilo
Xhesjana Lilo

Je artist me plot kuptimin e fjales... Te uroj suksese te metejshme Alban Skenderaj

Vor 7 years
Malesori__Bruksel +12
Malesori__Bruksel

kenga me bukur,,,kjo kenge me ka zgjuar nga koma qe kam qen me muaj te tera,,,nje shok me vendoste kete kenge çdo dite sepse e dinte qe ka qen kenga ime e preferuar,,Alban je idhulli im,,,je ma i miri

Vor 5 years
Riza Elezi +19
Riza Elezi

Unë kam 4 vjet e 7 muaj që e dëgjoj këtë këngë. Kjo është në listën e këngëve të preferuara të mia.

Vor 2 years
Blerta Osmani
Blerta Osmani

Elinel definitifisht e ke meritu me dhez edhe ma heret bravo per kto tekste , per Albanin dihet💞💞 Awesome song👌

Vor 7 years
renalda
renalda

adhuurim... super kenge...super kengetar...super duet... thats what real music is about :)))

Vor 7 years
Ervis Ajazi +5
Ervis Ajazi

FAN-TA-STI-KE ... faleminderit Alban Skenderaj per kontributin tend kaq te cmuar ne muziken shqiptare, je nje artist i kompletuar!

Vor 5 years
Silva Selishtaj
Silva Selishtaj

Kur degjova Elinel -in mendova se po degjoja Eminem ne versionin shqiptar 😍😍 Nje tjeter perle qe i dhuron muzikes shqiptare Albani 😍😘

Vor 7 years
Andi Hamiti
Andi Hamiti

Bashkepunimet me Kosovaret kane sjelle kenge te shkelqyera Alban,ja vlen ti degjosh dhe jane nje plus i madh per ty..Elinel respekte!!!

Vor 7 years
OLDMaster OLDstyleCLAN +9
OLDMaster OLDstyleCLAN

Nje duet shume i bukur, vazhdo te na surprizosh Alban. Bravo Elinel, nje paraqitje shume e bukur dhe dergon shume emocione ne teksin dhe interpretimin tend. Ju faleminderit djema per keto momente emocionuese.

Vor 6 years
Adela Adel
Adela Adel

Super kenge ♥ Kjo kenge ka per tu degjuar shume gjate ♥ Alban je me i miri ♥

Vor 7 years
esmeralda muhametaj
esmeralda muhametaj

faleminderit alban tek kjo muzike dhe tek ky tekst njeriu lexon kalvarin e jetes se tij ... bravo je i mrekullueshem :) :) :) ndihemi krenar te gjithe per ty !!!kam nevoj per kete muzik :D

Vor 7 years
Mini Zinga +4
Mini Zinga

Falë Zotit që kemi një artist si Alban Skenderaj sepse edhe kur mendon që nuk ka artist në Shqipëri atëher ky njeri është DRITË në fund të tunelit

Vor 7 years

Nächster

STRONGMAN Tries TIMBERSPORTS!!!

26:34

STRONGMAN Tries TIMBERSPORTS!!!

Eddie Hall The Beast

Aufrufe 1,7 Mio.

Alban Skenderaj - Vetem Ty (Official Lyric Video)

5:31

Alban Skenderaj - Vetem Ty (Official Lyric Video)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 17 Mio.

Luiz Ejlli - Përjetësisht [Lyric Video]

2:49

Alban Skenderaj - Refuzoj (Official Lyrics Video)

3:59

Alban Skenderaj - Refuzoj (Official Lyrics Video)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 262 Tsd.

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

4:32

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 11 Mio.

Alban Skenderaj - Une dhe Ti (Official Video HD)

4:18

Alban Skenderaj - Une dhe Ti (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 20 Mio.

Alban Skenderaj - Eklips (Official Video HD)

4:51

Alban Skenderaj - Eklips (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 6 Mio.

Alban Skenderaj ft. Kthjellu - Dicka (Official Video)

4:55

Joe Rogan on The Biggest Scam Ever! 🤯

0:43

Joe Rogan on The Biggest Scam Ever! 🤯

Joe Rogan Elite

Aufrufe 8 Mio.

Jede Freundin ist so😅 #jonathanundalina #shorts #comedy

0:13