Alban Skenderaj ft. 2Ton - Drejt ne zemer (Official Video)

 • Am Vor 3 years

  AlbanSkenderajMusicAlbanSkenderajMusic

  Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/DrejtNeZemer
  Writen by Alban Skenderaj & 2Ton
  Producer: Lorenc Aliaj
  Video: Talelli Production
  talelli.com

  Available on:
  Spotify: open.spotify.com/album/2wk685...
  Deezer: www.deezer.com/en/album/95786042
  iTunes: itunes.apple.com/us/album/dre...

  DREJT NE ZEMER

  Ti me qellove drejt ne zemer
  Aty ku vetem ti di
  Per mua ka vetem nje emer
  Je ti, je ti, vetem ti
  Ti me qellove drejt ne zemer, ne zemer, ne zemer a e di?
  Per mua nuk ka tjeter emer
  Je ti, je ti, vetem ti

  Ti po m’qellon, po m’qellon
  Drejt n’zemren tem
  Ti po m’bon mi harru krejt tjerat

  Se vec ti je, vec ti je
  Qe rri n’menjen tem
  Njoni tjetrit na ia rrisim vlerat

  Ti po mi con ndjenjat te nalt sa here t’shoh, ty zemra t’do
  Shume t’madhe e kom dashnine per ty
  Dukesh ma mire se krejt ato qe njoh
  ato qe njoh
  Tash n’zemren teme ti ke hy

  Momentin e pare qe t’pash une kam dasht, sa shume une kam dasht me t’pas ty dashni
  Momentin e pare qe t’pash une kam dasht, sa shume une kam dasht me t’pas ty dashni

  Ti me qellove drejt ne zemer
  Aty ku vetem ti di
  Per mua ka vetem nje emer
  Je ti, je ti, vetem ti
  Ti me qellove drejt ne zemer, ne zemer, ne zemer a e di?
  Per mua nuk ka tjeter emer
  Je ti, je ti, vetem ti

  Ti si “Kali i Trojes” hyre drejt ne zemer
  E pushtove ne pabesi
  Ne piken e dobet si shigjete ne thember injektove ti nje pike dashuri

  Eja, eja, eja, eja, eja sonte
  Te na xhelozojne edhe Perendite
  Eja, eja, eja, eja sonte
  Perjetesia vlen me pak se nje dite me ty

Stelina Musta
Stelina Musta

Kenge qe s'do fjale.👏Kryeveper si çdo here.😘👏 Albanit i thua me plot kuptimin e fjales "Artist i vertete". Suksese pa

Vor 3 years
Valerie P
Valerie P

As someone who has some Albanian DNA, I am really enjoying singing along to Albanian music. This song is beautiful. I can't wait to visit Albania one day! Seems like a great little country with an interesting history. Proud to have some Albanian in me!

Vor 2 years
Mikla Hila
Mikla Hila

Hiti veres 👏🏻

Vor 3 years
kitkat
kitkat

0 % femra

Vor 3 years
TUS
TUS

Big up from a Greek Rapper!

Vor 3 years
Noel
Noel

Dua te di " pse dreqin i keni ber dislike ketij arti kesaj kenge te mrekullueshme "

Vor 3 years
Liza Dragusha
Liza Dragusha

Alban je njeriu me i mire ne bot ♥️Te dua padundesisht💗Shpresoj qe nje dite te me plotesohet endrra qe e kam per te te takuar 🙏🏻💞

Vor 3 years
Monika Dauti
Monika Dauti

Super kenge dhe super artist😍😍tek ky teksti e gjejm veten te gjith ,😍😍😍😍Albani me cdo keng na suprizon por kjo ishte qereshia mbi torte😍😍ti me qellove drejt ne zemer❤❤❤❤

Vor 3 years
Irini Ceci
Irini Ceci

Ti na qellove drejt e ne zemer Alban Skenderaj, aty ku vetem ti di. E dija kjo kenge do te ishte e mrekullueshme. Bravo 👏👏. Suksese😍😍

Vor 3 years
marsel lickollari
marsel lickollari

[Alban Skënderaj:]

Vor 3 years
Blerta Banaj
Blerta Banaj

"Eja sonte te na xhelozojn edhe perendite...Eja sonte perjetesia vlen me pak se nje dite me ty."😍😍❤

Vor 3 years
NiLdii Official
NiLdii Official

Alban Skenderaj....

Vor 3 years
#Iposhtri
#Iposhtri

Si gjithmon shqip dhe bukur,nderthurja e dy dialekteve gege e tosk i jep sharm kenges dhe gjuhes ton te vjeter sa vet njerëzimi!!!🇦🇱🤗

Vor 3 years
K Mat
K Mat

Beautiful song! Greetings from Greece!

Vor 2 years
A. V.
A. V.

Albani=kengetari me i mire ne univers😍

Vor 3 years
0 bo5s OTR
0 bo5s OTR

0%FEMRA

Vor 3 years
Perla Pearl
Perla Pearl

“...Përjetësia vlen më pak se një ditë me ty.” E kanë vulosur komplet lirikën/tekstin e këtij bashkpunimi.👊🏻♥️

Vor 3 years
Ester Alisufi
Ester Alisufi

Je i pazevendesueshem o Alban !

Vor 3 years
Enesi Durres
Enesi Durres

Talent 100

Vor 3 years
355 Alb
355 Alb

The only one that my heart finds peace when I hear you!❤️

Vor 3 years

Nächster

Alban Skenderaj ft. Young Zerka - Deja Vu (Official Video 4K)

3:25

Alban Skenderaj ft. Arilena Ara - A I SHEH (Official Video 6K)

3:11

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

4:32

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 10 000 000

I Installed a 1000HP LS Engine in my Ford Ranger

15:16

I Installed a 1000HP LS Engine in my Ford Ranger

Westen Champlin

Aufrufe 1 313 513

Dhurata Dora ft. Soolking - Zemër

3:50

Dhurata Dora ft. Soolking - Zemër

REDBOX Entertainment

Aufrufe 707 000 000

Alban Skenderaj ft. Elinel - Kam nevoje (Official Video HD)

3:24

Alban Skenderaj - Zjarr ne shpirt (Official Video HD)

2:59

Alban Skenderaj - Zjarr ne shpirt (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 6 800 000

Alban Skenderaj - Dalëngadalë (Official Video 4K)

2:43

Alban Skenderaj - Dalëngadalë (Official Video 4K)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 2 900 000

Rau da' bun

2:19

Rau da' bun

Iuly Neamtu - Topic

Aufrufe 36 000

Alban Skenderaj ft. Lyrical Son - Ndalma (Official Video 4K)

3:16

Alban Skenderaj - Nuk je vetem (Official Video 4K)

3:47

Alban Skenderaj - Nuk je vetem (Official Video 4K)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 12 000 000

I Installed a 1000HP LS Engine in my Ford Ranger

15:16

I Installed a 1000HP LS Engine in my Ford Ranger

Westen Champlin

Aufrufe 1 313 513