Alban Skenderaj - Engjell (Official Video HD)

 • Am Vor 6 years

  AlbanSkenderajMusicAlbanSkenderajMusic

  Now available on
  Deezer: www.deezer.com/album/13741616
  Spotify: open.spotify.com/album/7pLSOu...
  iTunes: itunes.apple.com/us/album/eng...

  Teksti dhe Muzika: Alban Skenderaj
  Orkestrim: GMaj7 (Genti Myftaraj), Alban Skenderaj
  Videoklip: FoxesFilm
  Styling: Miranda Dupi

  facebook.com/albanskender...
  instagram.com/albanskende...

  Me këmishën në një sup të zbuluar
  Beli hollë porsa një rreth në dy duar
  dhe me sytë e buzëqeshur si gjithmonë
  Gjunjët dalin nëpër xhinset e bardha
  Era luan nëpër flokët e arta
  Dielli duket sikur veç mbi ty ndriçon

  Dhe sa herë kalon nëpër qytet
  Si Kupid në zemër me shigjetë
  në mijra njerëz mua me godet

  Engjëll ndoshta tani më kupton
  Kur të them je një në një milion
  Kur të them se vjen njëherë në jetë
  Se ti je mrekullia e tetë
  Kur të thoja me ty lërmë të vdes
  Kur provoja të them mirëmëngjes
  Ëngjëll më beso
  gjithmonë ke qënë ajo

  Zëri jot i përcjell tingujt pranverës
  Buza jote shuan etjen e verës
  Dora si një fllad i ëmbël ledhaton

  Fjalët e tua horizont diturie
  Zemra si një oqean çiltërsie
  Vetëm dashuri kudo ti rrezaton

  Dhe sa herë kalon nëpër qytet
  Si Kupid në zemër me shigjetë
  në mijra njerëz mua më godet

  Engjëll ndoshta tani më kupton
  Kur të them je një në një milion
  Kur të them se vjen njeherë në jetë
  Se ti je mrekullia e tetë
  Kur të thoja me ty lermë të vdes
  Kur provoja të them mirëmëngjes
  Engjëll më beso
  gjithmonë ke qenë ajo

Nino Productions
Nino Productions

Shume kenge e bukur Alban! Nje lidhje mjaft e bukur e nje serie kengesh dedikuar partneres. Gjeniale!

Vor 6 years
Xhona Ibrahimi
Xhona Ibrahimi

Alban! kengetari me i mire shqiptar! nuk kendon ti, kendon shpirti dhe ndjenjat e tua. je krenaria e kombit tone! paç jeten e gjate dhe me zerin e melodite e tua, zbukuron edhe jeten tone! 😍👼❤

Vor 6 years
music lover
music lover

i vetmi artist shqiptar i cili me muziken dhe tekstet e tij na prek ne zemer,na ben te ndihemi si pjese e kenges se tij. I vetmi kengetar qe i thur vargjet e tij me ndjenje dhe realitet duke i bere te jene ne harmoni me njera tjetren. Alban vazhdo para je i vetmi artist i vertete ne Shqiperi dhe i tille do te ngelesh.

Vor 6 years
Ninna Ninnna
Ninna Ninnna

Jo i vetmi por padiskutim nje nder me te miret

Vor 4 Monate
File Sina
File Sina

B h

Vor 7 Monate
CELEBRITY DRESS
CELEBRITY DRESS

Po

Vor 11 Monate
Cansu Q
Cansu Q

I love Albania and Albanian people. Lovely from Turkey!

Vor 5 years
Adem 1997
Adem 1997

🤮

Vor 3 years
Kpop Jaj
Kpop Jaj

Tzuyuuu ♥

Vor 3 years
serena hoxhaj
serena hoxhaj

shiprja Ime The dua sa jeta Ime

Vor 3 years
OR GES
OR GES

Vor 3 years
Djemailj Nuhiu
Djemailj Nuhiu

Also the albanian love the turkey and the turkye people

Vor 3 years
Ne Jemi Nje
Ne Jemi Nje

I Vetmi Kengetar Shqiptar qe tgjitha kenget i ka shqip asnje fjal anglisht dhe fjalet e lidhura me njera tjetren...

Vor 5 years
Helena Xhelili
Helena Xhelili

Ur great!!! Let me say you're the best artist in Albania... U always create hits and I'm pretty sure ur gonna be on top this summer. It was so sweet from your side to dedicate this lovely song to your incredible wife... I guess she's very proud of you. So do I. Never stop from making amazing music and thank you for shining our lives with your inexhaustible love for art... Love u xx

Vor 6 years
Frida Prendi
Frida Prendi

The best summer song ever.Every people icluding me are impressed by you Alban Skenderaj.The best artist Albania has ever had.

Vor 6 years
Eda Brahamaj
Eda Brahamaj

keng me shume ritem, bravo Alban je nje nga kengetaret me te mir ne shqipri qe kendon ne gjuhen shqipe te vertet jo si gjith "kengetaret" e tjer qe din vetem te kopjojne njeri tjetrin edhe pa pik talenti

Vor 5 years
Kristina Manic
Kristina Manic

Amazing language! Love it sooooo much

Vor 5 years
Fatton Vaksi
Fatton Vaksi

dhe kengët qe sjellin Artistat tanë janë pasuri Kombëtare..❤ sidomos Albani i vnon kapak muzikës Shqiptare.👌 përshëndetje nga Maqedonia.✌

Vor 5 years
Jeta Jeta
Jeta Jeta

Oh cfar kenge u dashurova me ket kengen qe me degjimin e par ❤️

Vor 6 years
Elidon Veshaj
Elidon Veshaj

You are number one Alban Your songs are..... just fantastic👏👏

Vor 6 years
erisa verca
erisa verca

Super e mrekullueshme kenga bravo Alban je me i miri e adhuroj kete kenge❤

Vor 5 years
Sindi Cocka
Sindi Cocka

@Sara Duka ke te drejte

Vor 9 Monate
Devis Avdo
Devis Avdo

💈💈💈🚿🚿

Vor 4 years
Arjana Llukmani
Arjana Llukmani

Sara Duka

Vor 4 years
Sara Duka
Sara Duka

Po,kjo kenge eshte shum e bukur pasi Albani eshte i vetmi qe i kendon ato dhe Miriami eshte personi me me fat ne bote

Vor 5 years
b.berisha 1234
b.berisha 1234

te lumt Alban

Vor 5 years
Megi Kalemaj
Megi Kalemaj

This song is amazing !!! 👏👏👏❤

Vor 3 years
Linda Rika Lindarika
Linda Rika Lindarika

bravo Alban nje keng perkushtimi ndaj dashurise tende 😍😍😍

Vor 6 years
donarta salihu
donarta salihu

Artisti më me vlerë!

Vor 5 years
GabiBaghera
GabiBaghera

Nice music, respect from Romania!

Vor 5 years
D. B
D. B

Muzika e bukur ska vdekur akoma e mban gjall ky zoteria ketu

Vor 6 years
b b
b b

@Jeton Ramizi jshshdh

Vor 2 years
Aldo 03
Aldo 03

Ke fol bukur

Vor 2 years
Jeton Ramizi
Jeton Ramizi

E vertet

Vor 2 years
User 01
User 01

Defintivisht je këngetari ma i mire ne Shqiperi edhe fancja numer nji jam une

Vor 5 years
Rina Zekaj
Rina Zekaj

vertete eshte engjell Miriami - kenge e kompletuar -te lumte Alban

Vor 5 years
Sonila Sana
Sonila Sana

kete kenge e adhuroj ,qe cdo femer ka deshire te thoje nje mashkull engjell😍😍😍,nje ditikim perfekt bravo alban,

Vor 5 years
Lian Repaj
Lian Repaj

Knaqsi e shpirtit cdo tekst i yti. Zoti ju bekofte Alban dhe Engjelli Miriam💕💕😍😍

Vor 3 years
pranvi xhaferi
pranvi xhaferi

Sa me pelqen 😍😍 kenge e goditur emocionuese ,Perfekte

Vor 6 years
Eriold Cucka
Eriold Cucka

Je me i madhi. Tekst fantastik. Kenge e mrekullueshme...😊

Vor 6 years
Paulo Fisheku
Paulo Fisheku

super kengë albani eshte kengetari me i mire ne shqiperi (edhe ne bote per mua)

Vor 6 years
Anna Agalliu
Anna Agalliu

Sa mire qe muzika shqiptare ka nje pasuri artisti si Albani! perfectttttttt 😊

Vor 6 years
Mal Dive
Mal Dive

perlë e muzikës shqiptare 😘🌟👍

Vor 6 years
Marsi Adam
Marsi Adam

Cdo kenge e jotja percjell shume emocion... Lum kush I provon ❤️

Vor 5 years
Anada Ziu
Anada Ziu

Super kenge bravo Alban si gjithmone 👏👏

Vor 6 years
Alert Aliaj
Alert Aliaj

Kenge e mrekullueshme !!! Ritme vete , embelsi dhe thjeshtesi nderthurur ne kete "mrekulli" muzikore!!! 😘💜💖 Per te mos folur per Miriamin qe eshte engjell i vertete...

Vor 6 years
Kosovë. Shqipëri.
Kosovë. Shqipëri.

Ky e bon klipin me gru te vet 👌 Mas miri ❤

Vor 6 years
Verona Zefi
Verona Zefi

S4665

Vor 3 years
User 10
User 10

OMG I’m so in love with your voiceeeee😍😍😍😍😍😍😍😍😍

Vor 2 years
Magi Bilbili
Magi Bilbili

Its so perfect. Albani gjithmon godet!

Vor 6 years
Dritan Semani
Dritan Semani

Engjellor dhe shume thjesht e njerezor. Bukur! Mendoj se ne te ardhmen duhet patur parasysh edhe vendosja krahas poezise te shkrar ne shqip edhe ajo e perkthyer ne anglisht.Perfitimet do te ishin te shumeaneshme ne boten e re ku jetojme. Edhe nje here BRAVOOO!

Vor 6 years
Dea Hoxha ッ
Dea Hoxha ッ

I adore it!

Vor 6 years
just me
just me

e para: ata qe e kritikojn duhet te mesojn shqip para se te shkruajn dhe e dyta te mesojn te falenderojn kete kengetar te vertet nga te pakt qe kan ngelur qe kendojn shqipe te kulluar dhe jo tallava dhe keng xhepistash. Alban: te uroj sa me shume keng te nivelit te tille dhe vazhdo te na besh krenar me kenget e tua-shkolla 8 nentori rruga e re

Vor 6 years
Kamela Fir
Kamela Fir

Kengetari me i mir ne bote qe na ben dhe ne te futemi ne boten e muzikes je super alban une jam fansja jote . SUKSESE 😘😘😘

Vor 2 years
Mirsela Balla
Mirsela Balla

Super kenge 😍 Miriam & Alban jeni me te miret 👌

Vor 6 years
marsi marsi
marsi marsi

Ju jeni mrekulli. Zoti iu bekoft familje e perkryer me njerez te perkryer.. ☺

Vor 6 years
Era Shuaipi
Era Shuaipi

Permbledhja e te gjitha kengeve te tij te mrekullueshme❤

Vor 6 years
M and Xh Hoxha
M and Xh Hoxha

Alban je nje nga te vetmit kengetare qe i ke te gjitha kenget hite dhe mbi te gjitha i kendon kenget me pasterti e ciltersiRespekte!

Vor 6 years
Anxhela Coco
Anxhela Coco

just amazing.....i love alban skenderaj

Vor 6 years
ilajda star
ilajda star

I adhuroj kenget e tua alban,je kengetari im i preferuar❤❤❤❤

Vor 3 years
alex new
alex new

love this song!!

Vor 6 years
Anisa Hila
Anisa Hila

u shtofshin njerezit si ju te dy, dhe meshkujt si ty Alban! Pacit vetem drite në jetën tuaj! 👏👍👌

Vor 6 years
Leonida David
Leonida David

Kaq dashuri ne 3:34 kenge ❤️ Jeni bere per njeri -tjetrin .Te dy engjëj jeni 😍

Vor 6 years
Justina Raska
Justina Raska

wooow text mbreslenes . kenge e mrekullueshme .💖💘👍

Vor 6 years
Ardian Ibishi
Ardian Ibishi

engjell me ket keng do e pershendes engjellushen time❤❤

Vor 4 years
Lorena Llambro
Lorena Llambro

O Alban, je nje mrekulli 💜

Vor 4 years
Erona Ahmaxhekaj
Erona Ahmaxhekaj

♥ ★ ☆♡ I love this music

Vor 4 years
Ahmetaj Arlind
Ahmetaj Arlind

Albani bën këng, Albani bën vertet art BRAVO 💪

Vor 6 years
ANNA ELVANA RIRA
ANNA ELVANA RIRA

Fjalet e gjetura kaq bukur, bravo Alban 👏👏👏👏👏

Vor 3 years
visard hasanpapaj
visard hasanpapaj

kenge shume e bukur , i vetmi kengetar shqiptar qe ja vlen vertet ta degjosh!

Vor 6 years
Anela
Anela

Cifti me i bukur qe egziston dhe me i thjesht,bravo Alban & Mirjami!!

Vor 6 years
Gazmir Barjami
Gazmir Barjami

Super kenge, super klip. Cdo gje e thjeshte ne maksimum. Bravo!! 👏👏👏

Vor 6 years
Paulina Taka
Paulina Taka

Super keng. .😍😍suksese te metejshme. .❤

Vor 6 years
albaniatour
albaniatour

Je fenomen i lindur nuk ekzistojn me kengetar si ti ne shqiperi

Vor 6 years
Elsa Elsa
Elsa Elsa

Te mrekullueshem! Per tu marr shembull nje cift si ju!🌟🌟

Vor year
Unknown Meme
Unknown Meme

Miriam o zot sa me fat esht Albani qe te ka ❤️ 1 femer e mrekullueshme dhe me perfektja ne estraden shqiptare

Vor 6 years
Drilona Klodi
Drilona Klodi

super kenge .bravo Alban Skenderaj je kengtar i madh

Vor 6 years
Ertila Sinaj
Ertila Sinaj

WOW fantastike!!!!! Kush nuk do donte qe dikush ti kushtonte keto fjale????? Bravo Alban , je i madhe.... Na bere te enderrojme me keto vargje ... 😊😊😊

Vor 6 years
Matilda Biba
Matilda Biba

Ke qene dhe vazhdon te jesh nje frymezim X mua 👏🤗 faleminderit qe na dhuron paqe dhe force

Vor 6 years
WILD
WILD

Teper e mire!!!! Suksese!Jeni mat mirt!

Vor 6 years
Elda Dora
Elda Dora

Cifti me i bukur shqiptar te ken jet te lumtur me familjen e tyre super kengetar me ze te mrekullushem qe te qetson kur je e merzitur bravo bravo 👏👏👏

Vor 2 years
Anita Klopp
Anita Klopp

O sa do doja te mi kushtonte mua dikush keto vargje 🌹❤️

Vor 6 years
Θανασης Ντουκας
Θανασης Ντουκας

Ate makin e kam 😉😉😉😉🥰🥰🥰

Vor year
Gjilpëra? Hollë?
Gjilpëra? Hollë?

Rina Pina

Vor year
Silvana Lepuri
Silvana Lepuri

E kush nuk do donte??!!

Vor 2 years
Erli Elmazi
Erli Elmazi

Um e kam takuar Albanin dhe ai më mori në sken dhe më këndoi një këng që quhet mrekullia e 8dhe un qajta

Vor 2 years
Sam Mckademy
Sam Mckademy

amazing music😉

Vor 6 years
Silla Xhessi
Silla Xhessi

Kjo keng meriton te arrij miliona shikime por sot ne shqiperi preferohen me shume ato qe nxjerrin by... sesa kto qe perkushtohen dhe bejn muzik te vertete 😡😡 ALBAN SKENDERAJ je i pa arritshem 👌👌👌👏👏👏

Vor 6 years
Erlinda
Erlinda

Zeri jot eshte mbrekullia e 8 👏🏻👏🏻👏🏻

Vor 5 Monate
eugéne mjéda
eugéne mjéda

perfect si cdo keng e jotja!!! 😍😍😍💙💙💙

Vor 6 years
ilajda star
ilajda star

I kam degjuar gjithe kenget e tua dhe me pelqejn shume❤❤❤❤

Vor 3 years
Gledis
Gledis

Nje perfeksion i vertete ^_^ adhurim ♥

Vor 6 years
Dea Endi
Dea Endi

Kënga ime e preferuar .😍😍❤💋💋💋💋

Vor 2 years
Lana Dollani
Lana Dollani

Bravo 👏 Alban me pelqeu kenga

Vor 6 Monate
vesagega
vesagega

Ne shtepi kam edhe un nje engjell 1 muajsh. Gjitmon fle me kenget tuaja. Zoti ju ka bere mrekullite e tokes

Vor 2 years
xh S
xh S

nje mrekulli kjo kenge ;) faleminderit Alban

Vor 6 years
Lataj Channel
Lataj Channel

je magjik alban 😍👑

Vor 6 years
L P
L P

You're love is inspiring ❤️

Vor 6 years
Vera Shahu
Vera Shahu

Këngë Super!👌👍👏 I vetmi këngëtar që nuk na zhgënjen asnjëherë si me muzikën ashtu dhe me tekstet🎤🎹🎸Alban je Unik☝🔛🔝🌟👑

Vor 6 years
Moza Moza
Moza Moza

Keng e mrekullueshme!!!!!

Vor 2 years
xhe4i 10
xhe4i 10

Fantastike! Jeni shume te mire qe te dy😍

Vor 6 years
Engjolie Soleil
Engjolie Soleil

shumē e bukur kēnga si gjithnjē. tekstet e tua janē plot jetē. qofshi te lumtur Alban&Miriam

Vor 6 years
xhentila limaj
xhentila limaj

Bravo Alban ti po qe je nje kengetare me shume vlere dhe shume i mire ,s'kam fjale

Vor 6 years
A Honey
A Honey

Just perfect ❤️

Vor 6 years
besi love
besi love

Thjesht perfekte. Faleminderit Alban per ndienjen qe na dhuron... Suksese

Vor 6 years
1001 Albanian Adventures
1001 Albanian Adventures

Vetem Albani mund te bente nje kenge qe ben bashke kenget e tija me te mira! :)

Vor 6 years
shpata mirela
shpata mirela

o zot kjo keng esht mrekulli.. sngopem se degjuari!! nje bravo e merituar

Vor 6 years
Sonora's Thought Diary
Sonora's Thought Diary

Te mrekullueshem si gjithmone !

Vor 6 years
Divina K.
Divina K.

Kenga ime e preferuar. 💖😩

Vor 6 years
Eva Zylyftari
Eva Zylyftari

Kenge e dashurueshme!

Vor 6 years
3 6
3 6

Wow mrekullisht e bukur.fjale zemre me tinguj te kendshem.❤

Vor 4 years
Elona Latifi
Elona Latifi

super keng 😍🎶🎧

Vor 6 years
Elena Bugaets
Elena Bugaets

Very beautiful song about pure love ♡♡♡

Vor 3 years
Elo Li
Elo Li

Eshte kenga me e bukur ne bote Alban!!

Vor 6 years
katerina vrettou
katerina vrettou

sa i embel qe eshte..i ka mar te gjitha kenget e tij e pershendet miriamin me to :') ❤❤❤

Vor 6 years
landi haxhillari
landi haxhillari

superr kenge emocionse❤❤❤

Vor 6 years
Destimonda Agolli
Destimonda Agolli

Zoti qofte m ju ne cdo hap! Jeni te mrekullueshem qe te dy, jeni shembull ne cdo kuptim fjale. Njerez te thjeshte sh te thjeshte, ze brilant keni qe te dy. Vetem miresi percillni kudo qe ndodheni. Zoti ju mbrofte ne cdo hap.

Vor 4 years
Play with Sara & Klea
Play with Sara & Klea

Love it❤️❤️❤️

Vor 6 years
Xhelma Tabaku
Xhelma Tabaku

kenga me e bukur e ketij viti ♥♥

Vor 5 years
Dopex_girl
Dopex_girl

Alban Skenderaj nje engjell i vertete 🌟☄🌠

Vor year
LK Production
LK Production

Si gjithmon kenget e Albanit Jane Perle 😍

Vor 6 years

Nächster

Alban Skenderaj ft. Elinel - Kam nevoje (Official Video HD)

3:24

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

4:32

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 10 000 000

Yll Limani - Engjej

2:52

Yll Limani - Engjej

ONIMA

Aufrufe 10 000 000

Technoblade

2:38

Technoblade

Phoenix SC

Aufrufe 1 586 098

Indila - Love Story

4:45

Indila - Love Story

Indila

Aufrufe 207 000 000

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Dhurata

4:35

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Dhurata

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 17 000 000

Ishe Ti

4:40

Ishe Ti

Stine - Topic

Aufrufe 44 000

Alban Skenderaj - Vetem Ty (Official Lyric Video)

5:31

Alban Skenderaj - Vetem Ty (Official Lyric Video)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 15 000 000

Xhensila Myrtezaj - Celsi i zemres

3:21

Xhensila Myrtezaj - Celsi i zemres

Xhensila Myrtezaj

Aufrufe 51 000 000

Alban Skenderaj ft. Arilena Ara - A I SHEH (Official Video 6K)

3:11

Alban Skenderaj - Dalëngadalë (Official Video 4K)

2:43

Alban Skenderaj - Dalëngadalë (Official Video 4K)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 2 800 000

Alban Skenderaj - Isabel (Official Video 4K)

2:53

Alban Skenderaj - Isabel (Official Video 4K)

AlbanSkenderajMusic

Aufrufe 3 300 000

KORREKT oder WEG! (mit Marc Eggers)

17:51

KORREKT oder WEG! (mit Marc Eggers)

World Wide Wohnzimmer

Aufrufe 219 085

Straight Outta Compton

0:43

Straight Outta Compton

SMOVIES

Aufrufe 3 836 421

RAUSGEFLOGEN bei der MISS GERMANY !!!

10:18

RAUSGEFLOGEN bei der MISS GERMANY !!!

Hey Aaron!!!

Aufrufe 267 425